Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за наемите в София?

Публикувано от Geto 
Re: Въпрос за наемите в София?
04-01-2008 - 20:40:47
Geto, дано си прав!
Нещо напоследак само лоши неща чета в пресата, вчера потънал кораб, днес ми стана отново мъчно и причината е безхаберието ни. На 2-ри се срути една козирка на две съседни банки във Варна, като по новините ни казаха, че за щастие няма жертви, а на мястото имаше охранители от банките, които гониха журналистите, явно им бяха наредили да пазят банките, чак днес тръгнали да разчистват и намерили 22 годишно момиче затрупано под козирката! Вместо да се правиха на юнаци и да блъскат камерите, тези момчета защо не бяха поразчистили малко отломките, кой знае можеше да извадят момичето преди да почине. Това беше само една козирка. След като намерили тялото прегледали и записа от камерите и видели че имало човек под козирката (защо не са го направили веднага???). Някак си ненормално ми звучи, 2 дена за една козирка...

[dnevnik.bg]

Съгласен съм, че за гурбет времето свърши, но за емиграция към някоя по-подредена държава (с гражданско общество) ми се струва, че не е късно...

Naskata, БГ40 наистина е доста измислен индекс, защото имам много нисколиквидни компании в него, но СОФИКС и Дневник20 са доста по-добри, а и те показват същото, тренда се обърна, явно се поизтеглиха доста пари, а да не забравяме и бягството на Алианц, корето доведе Софикс до нива под 1600 или индекса спадна от максимума си с близо 20%.
Незнам дали това обръщане на тренда не показва точно опасенията от намаляване на ПЧИ у нас. Да не забравяме, че и паунда поевтиня много спрямо еврото... кризата достигна Великобритания и продължава на изток, като както прибалтика така и ние сме много уязвими... sad smiley

Извинявам се за песимистичния си пост.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-04 20:59 от Petyr.
Re: Въпрос за наемите в София?
04-01-2008 - 20:50:42
Наска,другите индекси не са по различни....

в сащ има 3 вида пенсионно осигуряване

1.солшъл секюрити-федерален фонд за пенсиониране.
ако си работил 10 години,независимо какви данъци си плащал,но не по малко от 35$ на месец-взимаш пенсия.тя се изчислява върху годините,които си работил-данъците,които си плащал и кога си се пенсионирал-62 години е минималния брой години за пенсия.

2.корпиративна пенсия:

2.а.-подобна на държавната-от компанията в която си работил-по някога тези пенсии са колосални,защото парите се инвестират допълнително от тази компания и ако си късметлия стяваш много богат от нищо.
пример-в момента автомобилните заводи са зле и искаха да смучат от тези фондове,но юниъните не им дадоха.накрая се разбраха,но това е друга тема.
2.б.-пак от компанията-401К-това е доброволен пенсионен фонд към повечето компании.характеризира се с това,че имаш право да внесеш определена сума пари месечно и от компанията да ти внесат също процент на твойте пари с техни пари.процента варира и е от 50до 200%,от внесените ти пари.той е без данъци,ако го изтеглиш след 59 годишна възраст.
голяма част от пенсионерите стават милионери,благодарение на този фонд.за това и в сащ се харчи яко и хората не се плашат от това,че не спестяват пари,а дори и много задлъжняват.
3.частни фондове с IRA привилегии-ако правиш големи пари-имаш право да влагаш в този вид до 12 000$ годишно без данъчно облагане.но този тип се използва повече от по богати и не е характерен за средния американец.

или в крайна сметка-американския пенсионер е супер богат.няколко пенсии с общ месечен доход от 2000$-4000$+спестяванията от 401К,които могат да стигнат и над милион.
говоря ти за средния американец.разбира се има и по бедни,но като% са малко.а кви пари правят по богатите -ще се уплашиш.
виж този на хоум депо,дето НА ти казва и вземи в предвид,че това са обещетения по договора му,че го съкращават,а не ,че се пенсионира.....

за това и средния американец харчи яко и не му дреме.
и след пенсия е модно да обикалят света.както и тук на децата не се помага,както в бг.оставят ги сами да се оправят,което е и много добре за възпитанието им.не са разглезени ,нито пък стават мързеливи.ама и тва е друга тема.

мале,колко изписах.явно умирам от скука....


Re: Въпрос за наемите в София?
04-01-2008 - 22:42:26
Асене, като казах "Нива" имах друго предвид, не в земеделският смисъл, така както и Христос е имал др. предвид говорейки за "Житото".

Айде пък сега кой колко взимал, каква му била пенсията .... Нашенска отколешна черта е все в "Чуждата паница да гледаме". А давате ли си сметка този голям чичко дето годишната премия е $20 мил. какво е допринесъл за компанията си или мислите, че акционетите са будали?! Ако беше некадърен ръководител, ако компанията не реализира плануваната пачалба щяха да му бият шута та камо ли за премии да мисли. Не бъдете наивни.

А сега за нашите вестници, защото Петър изпада в депресия от тях. Дедо ми казваше: "Сине, като вземеш вестник чети между редовете", защото плявата е много. В нашите медии само негативизъм, черногледство и нисък професионализъм. Човек ако им приема всичко за чиста монета ще трябва сам да си отпечата некролога. Вярно че добрата новина е лошата новина, но как тези наши набедени журналисти не видяха едно добро и благородно дело по нашите земи. Или ако все пак няма как да не го отбележат то скоро ще бъде оплюто и преиначено за да стане една грозна журналистическа сензация. Не чух тези медии да подкрепят или поощрят едно добро дело. Българският народ най-много се нуждае от това някой да му даде кураж и самочувствие за да може по-леко да преодолее трудностите. Но неее! Цитирам по памет: " доходите на българите ще достигнат тези на германците след 50 години" или "българските пенсии ще се изравнят с тези в Германия след 100 години". Какво му се вика на това, а? Защо гледаме най-богатата държава, не е ли редно стъпка по стъпка да догоним първенеца!? Ако ще правят анализи не могат ли да кажат да речем: "средната работна заплата ще нараства с 5% год" но за да е възможно това производителноста на труда трябва да се повиши с толкова %; работещите трябва да спрат да крадат от работното си време с толкова % и т. н.
И сега Петре какво, като чета едни такива манипулативни "анализи" само ще си го преместя в др. джоб, защото само това заслужават. Казах ти, не унивай.

Дерзайте и само горе главата
na
Re: Въпрос за наемите в София?
04-01-2008 - 22:49:51
аз затова писах, че го "пенсионираха" , защото Боб Нардели нищо не направи за Хоум Дипо, тоест както ти се изрази "биха му шута" обаче с $200млн; по принцип не става въпрос кой колко прави конкретно, а че висококвалифицирания труд се заплаща пропорционално....предполагам че няма нужда да продължавам да ти обяснявам като виждам от коя страна на океана си...
Re: Въпрос за наемите в София?
04-01-2008 - 23:15:30
Гето,
вече ти казах-и за мен парите не са на важното.най важното е човек да намери щастието.може да си много богат,но нещастен,и обратното-беден но щастлив.
парите са проблем,когато си зависим от тях.а ти не си-с тези апартаменти си вързал гащите и можеш да си позволиш да потърсиш щастие и реализация където си поискаш.
а за пенсиите-Наско ме пита,затова писах.не с цел сравнение.ако погледнеме от друга страна-в сащ са задлъжняли повече от в бг.едното за другото....

а,да и за "нивата"-аз също нямах предвид в земледелски смисъл.....жалко,че не си ме разбрал.

аре късмет
Re: Въпрос за наемите в София?
04-01-2008 - 23:23:01
Асене,
Защо не покажеш и др. страна на медала:

1. Клко % от американците имат каквато и да е нсионна осигуровка?
2.Същ може ли този американец да жвее с тази "държавна" пенсия?

2. Колко процента от американците получават така наречената от теб "Корпоративна" пенсия?

3. Колко пенсиони фонда изгърмяват годишно и пенсионера получава само един "четвъртит"?

4. Колко милиона американци нямат НИКАКВА здравна осигуровка?

5. Каква е най-ниската часова надница и кой може да живее с нея? Колко % са на тази стафка?

6. Когато един толкова "богат" пенсионер влезе за по-дълго в болницата пак ли излиза финансово богат?

Полека с хвалбите

Благодаря winking smiley
Re: Въпрос за наемите в София?
04-01-2008 - 23:37:07
Ау, ау-извинявам се на всички-аз попитах за пенсията и нямаше нищо общо с темата... Извинявай, Асенка !
Съжалявам !
Гето, между другото по начина ти на изказ-май ти много малко общуваш с българи, а повече с евангилистка литература, която е на зле превен български език...
Ако греша-прощавай...
Но си прав в едно в Бг, поне според мен, един българин може да печели повече, отколкото в US...
Re: Въпрос за наемите в София?
04-01-2008 - 23:54:34
Гето,би ли ми показал пенсионен фонд,който е фалирал?

за болниците-чувал ли си за застраховка?по малко от 15% са без застраховка.
а за пенсионерите,ако са бедни -медикейт и медикеър са без пари.
най-ниската ставка е 7.15 на час,но никой не работи на тези пари-дори тинейджърите в магдоналдс са на 9 на час.с които могат да си позволят в пъти повече от средната бг заплата....в сащ само проституцията е по скъпа от бг...
да ти изброявам ли разлика в цени м/у бг и сащ-ток,бензин,парно,храна,застраховки на коли,самите коли,електроника....
кажи ми и ква е най високата пенсия в бг?
най ниската в сащ е 735$-за десет години работа,на минимална заплата....
знаеш ли колко години трябва да робуваш в бг за 100$ пенсия,която не ти стига дори за парното да платиш...

и пак за болниците в бг-да не ти се наложи да влезеш.и пак си кихаш.поне така чувам..
нали няма и ти да ми разправяш,че бг докторите са най добрите в света,също както и бг програмистите....

пак с риск да стана банален,ще спомена,че бг си има и плюсовете,но пак не мога да се съглася че по горните са едни от тях
Re: Въпрос за наемите в София?
04-01-2008 - 23:58:38
Насо,няма защо.трябва да убивам време.не съм на работа,но от вкъщи трябва да следя тва онова и не мога да излизам.до някъде съм като вашите креватни брокери....
та този сайт ми помага да не изкукам,когато работя от вкъщи.
Re: Въпрос за наемите в София?
05-01-2008 - 00:12:26
Асенка, направо ми стана криво ... Аз те попитах, така-небрежно извън темата, а излезе, че ти хвалиш начина на живот в US... А ти просто ми каза как стоят нещата...
Съжалявам, Друже !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход