Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: НА КЪДЕ ВЪРВЯТ ИМОТИТЕ - въпрос САМО за разбирачите ???

Публикувано от пегъзи музовски 
Анкета: НА КЪДЕ ВЪРВЯТ ИМОТИТЕ - въпрос САМО за разбирачите ???
19-12-2007 - 10:02:41
avatar
и аз след като "оздравях" реших да се включа , белким поспечеля малко от този бизнес доходоносен.
Страхувам се да не задействам в обратната посока,за т'ва пускам тази анкета , белким ми попросветне!
Моля , не ме репликирайте-ГЛАСУВАЙТЕ !
Re: Анкета: НА КЪДЕ ВЪРВЯТ ИМОТИТЕ - въпрос САМО за разбирачите ???
19-12-2007 - 16:20:55
Само виждам недоразбиране на намесата на ЕЦБ.

До известна степен тя е за да няма паника между празниците, а и банката да си почине. Това са си краткосрочни кредити, но в същото време по-трудно за отбелязване е, че банката обяви търг за "попиване" на излишната ликвидност за 150 млрд. долара. Тоест- както и за заемите се обявява търсене на желаещи банки да вложат пари при 4 на сто лихва в специалните депозити на ЕЦБ.

Трябва да се отбележи: ЕЦБ НЕ дава безплатни пари. Пол Мерсие, дето дава парични ка Европа, го обяснява така: Давам на децата си 100 евро джобни на месец. Мога да им давам по 5 евро на ден, мога и да им ги дам наведнъж, но сумата за месеца е еднаква. Така и банката- дава парите накуп, за да са спокойни всички, че ще има кинти.

Ако не друго, с тия намеси ЕЦБ държи донякъде цените на имотите. Иначе щеше да трябва да поживеем в поредната Голяма Депресия. Така че - да благодарим на централните банки, щото са ми умнички, макар и малко бавно и консервативно да действат.
Re: Анкета: НА КЪДЕ ВЪРВЯТ ИМОТИТЕ - въпрос САМО за разбирачите ???
19-12-2007 - 17:41:00
avatar
1352 Написал:
-------------------------------------------------------
Само виждам недоразбиране на намесата на ЕЦБ.


благодарим на централните банки, щото са ми
умнички, макар и малко бавно и консервативно да
действат.
............................................................................................
Благодаря Ви за коментарите , независимо от молбата ми да не го правите :!:
прав сте поне във финала -банките са делови институции .
спец за юзъри като Вас има конкретна опция във анкетата - открийте я и ще спИчелите spinning smiley sticking its tongue out
Re: Анкета: НА КЪДЕ ВЪРВЯТ ИМОТИТЕ - въпрос САМО за разбирачите ???
21-12-2007 - 17:40:00
НА КЪДЕ ВЪРВЯТ ИМОТИТЕ......?

съветвам те да хвърлиш едно око на полския пазар на НИ или да разговаряш с някой от тамошните играчи

ПРИ НАС ПРЕДСТОИ (все пак влязохме по-късно в ЕС)
Re: Анкета: НА КЪДЕ ВЪРВЯТ ИМОТИТЕ - въпрос САМО за разбирачите ???
21-12-2007 - 21:55:28
Ех, де да можеше България да стане Полша... Виж и инфлацията от 2%, виж нарастващото население - трябват им жилища за още 1,5 милиона. Ех.. а при нас с това намаляващо население с по над 100 000 годишно... ех... За жалост и там няма да си струва да инвестираме, защото ипотечната криза ще удари и техния пазар, тези прогнози за над 10% годишен ръст на НИ там е от преди кризата в САЩ...


Перспективите пред пазара на недвижими имоти в Полша остават добри
23.8.2007

От присъединяването си към ЕС пазарът на недвижимите имоти в Полша е един от най-бързо развиващите се. Анализатори прогнозират, че тази тенденция ще се запази и през следващото десетилетие.

Специалисти, стоящи зад организираното изложение Property Investor Show съветват британските граждани да инвестират на полския пазар на недвижима собственост, към който според тях ще има значителен интерес от инвеститори извън границите на ЕС през периода между 2009 и 2016 година.

Недостигът на домове за около 1.5 млн. поляци, както и бурният прогнозиран ръст на пазара, особено в големите градове, е основание за очаквания за капиталови печалби от до 40% през следващата година, коментират още от изданието.

С население от над 38 млн. души, икономиката на страната за изминалата година е отбелазала ръст от 5.5%.

Инфлацията е относително ниска и възлиза на 1.3%. Значително подобрение се наблюдава и в равнището на безработица, като тя се е понижила до около 13% на фона на около 18% преди четири години.

Междувременно проучване на Ernst and Young постави полския пазар на недвижими имоти на второ място като топинвестиционна дестинация в Европа.

Като друг положителен факт се възприемат плановете на правителството да похарчи 19 млрд. евро за подобряване на инфраструктурата в страната, поради това че страната бе избрана за съ-домакин на Европейското първенство по футбол през 2012 година.

Този факт се очаква да допринесе допълнително за повишението в цените на недвижимите имоти в една от най-големите икономика в ЦИЕ.

През изминалата година капиталовите печалби за инвеститорите в имоти в столицата на страната Варшава възлязоха на 33%.

Според анализатори, въпреки че там цените на недвижимите имоти са по-високи в сравнение с останалите големи градове в страната, това няма да доведе до спирането на възходящия им тренд в средносрочен аспект, като те могат да се определят като ниско рискови според изданието Property Secrets.

През следващите пет до десет години от там прогнозират средногодишно повишение от между 10-20% за имотите в столицата.

Източник: www.profi.bg
Re: Анкета: НА КЪДЕ ВЪРВЯТ ИМОТИТЕ - въпрос САМО за разбирачите ???
22-12-2007 - 03:28:57
Браво Петър!!!
Само г-н Музовски не ги разбира нещата понеже:Днес ме изписаха и ей ме
влизам в бизнеса с имоти.....................ПОДПИС
Няма кво да прави човека....дано да се оправи!
Весела Коледа!!!
Re: Анкета: НА КЪДЕ ВЪРВЯТ ИМОТИТЕ - въпрос САМО за разбирачите ???
22-12-2007 - 04:12:25
avatar
браво на ПОЧТИ всички разбирачи:crazy: прочетете още един раз молбата ми под анкетата !!! :crazy:
харесвам НЕПОИСКАНИТЕ коментари !!!
харесвам и НЕОБ...............коментари
харесвам и НЕАРГУ..............коментари
абе.......изобщо харесвам всички , които не приличат на българи , щото българинЪ
е специалиС по скокове без парашут !!!!
или както казва един побратим , т.е. ЛУД - първо приказва,после може дори да не помисли
а сега,ето ви и материал за размисъл !
..................................................................................................................................
казвал съм го от момента на регистрацията си във форума-потвърждението - ДНЕС !!!
[www.capital.bg]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-12-22 07:55 от пегъзи музовски.
Re: Анкета: НА КЪДЕ ВЪРВЯТ ИМОТИТЕ - въпрос САМО за разбирачите ???
22-12-2007 - 14:42:26
Няма "Не искам" - щом си тук-ще приемаш чуждите мнения spinning smiley sticking its tongue out
статията в КАПИТАЛ я прочетох - не си открил топлата вода ти , това е естествения ход на пазара !!!
Който не вярва-да прочете мои постове -
скъпо ще е там,където е било евтино,ще се продава там,където НЕ СЕ Е продавало
на печелившите-честито , на останалите,дупе да им е яко

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Анкета: НА КЪДЕ ВЪРВЯТ ИМОТИТЕ - въпрос САМО за разбирачите ???
27-12-2007 - 11:20:07
всеки сегмент и локация си имат собствена посока
Ясно е на къде вървят и по-точно КОИ на КЪДЕ вървят!
Разумните отдавна знаят посоката spinning smiley sticking its tongue out
за умните в Инвестор.бг имаше статия по въпроса - прочели са и са разбрали,clap:
на останалите ще " им кажат по телевизора" и в "24 часа" :crazy:
Re: Анкета: НА КЪДЕ ВЪРВЯТ ИМОТИТЕ - въпрос САМО за разбирачите ???
27-12-2007 - 12:29:20
Хайде духнахте супата. От половин година стискам палци и не смея да се обадя.

Борисов спира ”Кремиковци” oт януари

ох, какъв кеф - всичко се нарежда по най-добрия план. След 6 месеца очаквайте танца на радостта по повод новите цени на имотите - в момента там предлагането е за около 600 евро квадрата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход