Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост

Публикувано от 4ovek 
Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 15:41:43
Това за спирта си беше малко провокация (признавам сиsmiling smiley

С какво петрола се различава от стоките от първа необходимост, според теб?
Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 15:44:28
Е малко бъркаш кой взима лъвския пай от китайските стокиsmiling smiley
Няма какво да коментираме - USA не подписват протокола от Киото, защото са силни. По това спор не може да има.
Относно начина на живот в бъдеще - така или иначе в развитите страни, а вече з а съжаление и у нас населението се храни със синтетика. Като във фантастичните романи, само дето вместо да ни набутват хапчета ни го предлагат по форма , наподобяваща истинските продукти и на вкус има някой приликиsmiling smiley
Ако се развие технология (примерно ядрен синтез) за неограничено (поне до много далечно бъдеще) производство на енергия може да се синтезира практически всичко и единствения проблем ще е ако Земята се пренасели и няма къде да стъпиш. Ама това все пак е за много далечно бъдеще. Някои прогнози сочат, че Африка е сериозно засегната от СПИН и поради увеличение на смъртността няма да се сбъднат прогнозите за пренаселяване. Ама това си го е имало винаги в човешката история - станем ли много и ни тръшка някоя епидемия - я чума, я грип...

Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 15:49:41
"А това за изрусяването ще се направя, че не съм го прочела "

Виждам, че намалява нуждата ти от курсове по чувство за хуморsmiling smiley
Имаш чувствителен напредък!
Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 15:55:20
В развитите страни енертгоносителите са си стока от първа необходимост. НЕ виждам разлика - прекалено сме зависими от тях.
Примерноа ако ни спре тока за определено време могат да правят с нас каквото си искат - няма да се освестим поне месец, ако изобщо оцелеем. Без телефони, без радио, без никаква информация, без възможност да намерим близки и приятели за да успеем да се групираме и да посрещнем опасностите, без да можем да си приготвим храната, без да успеем да извикаме полиция, бърза помощ, пожаран - направо отиваме в каменната ера, а за там не сме подготвени.
Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 15:59:54
Е, то така ако тръгнем- ще се разселим из космоса, ако земята отеснее - какво толкова ! smiling smiley) И ето ти "Голото слънце" на азимов - в реалността. Заедно със всички съпътстващи явления.

А и теорията за войните като естествен механизъм за ограничаване броя на човечеството не е за подценяване (да живее Малтус, а winking smiley И СПИН-а ще си има своето място, вярно е.

Какво искаш да кажеш за лъвския пай - вярно, че търговците от ЕС сигурно прибират здрави печалби, ама не мисля, че и китайците са толкова задръстени да не си вземат тяхното. Т.е. предполагам, че и цените на едро са различни за ЕС и за БГ.
Макар че Киртай разчита на оборот (количества) а не на цени, вярно е.
Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 16:06:41
Ами най-добре са тези, които през България ще изнасят китайски стоки за ЕС smiling smileyИначе си права - китайците продават за Eвропа на по-високи цени поне така са ми казвали търговци.
Ама си се развихрила днес - няма ли работа за тебsmiling smiley
Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 16:20:25
Ъхъм... Дори пробвах да уча китайски белким се включа в мелето, ама нъц... Тоя език е егати чудото - не виждам как може да се научи от възрастен освен ако не се погребе за 5 години китаистика в СУ и тогава не е сигурно... eye popping smiley :crazy: Ще си копам на мойта нива, пък децата ще ги карам да учат то се е видяло...

БТВ за Тинки Уинки - имате там един колега, завършил китаистика, дори учил в Китай. Кажи му да не се занимава с глупости за жълти стотинки ами да ходи да прави пари.
Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 16:30:05
Ама то наистина може да се окаже, че да знаеш китайски си е златна минаsmiling smiley Иначе наистина някои правят добри пари с внос на киатйски стоки - препакетиране или някаква козметична дообработка и реекспорт. Ама няма какво да откриваме топлата вода - византийците реекспортират китайски и турски стоки към ЕС та се пръскат. И после се чудим - уж нямат заводи пък по някой цени изпреварват Германия.
Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 16:34:25
Абе ти не виждаш ли на какви жертви съм способна заради теб - работа имам, в промеждутъците те чета, мисля, отговарям - постове пълни с правописни грешки от бързане - дано поне изглеждат смислени.....

А ти - няма ли работа за мен... Има - ама аз съм като Наполеон (не в ръста и в прическата, де smiling smiley

Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 16:50:50
Тия дребни далавери са само началото. Факт е, че по всяка вероятност Китай ще е най-голямата икономика до 20-30 години ако не и по-рано, както и че много малко китайци знаят английски, за разлика от индийците. Светът тепърва ще прави бизнес със тях и то не само внос но и износ, културен обмен и какво ли не още.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход