Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост

Публикувано от 4ovek 
Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 14:41:46
Човек, мисля, че проблемът е далеч по-дълбок и сериозен от въпроса за цената на петрола. Един линк от СЕГА, не че съм фен на статията, ама има някой истини и една от тях е - какво ще стане с ресурсите на света, когато развиващите се страни почнат да потребяват толкова, колкото развитите?!

Като се казва, страшно ще стане, когато китайците разберат, че досега са яли само гарнитуратаsmiling smiley

В този смисъл мисля, че ни чакат много неприятни изненади - нас като част от развития свят - ние все пак гравитираме към него, макар и не съвсем "вътре"

Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 14:42:51
е, забравих линка smiling smiley:
[www.segabg.com]

Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 14:44:40
Я кажи намаля ли ти работата, че да се въздържам да пиша за да не те провокирамsmiling smiley
Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 15:08:25
Ами експерите казват, че блендове до 15-20 % не изискват сериозни модификации на двигателя smiling smiley.

А пък чичко Форд навремето създал първия си модел форд (експериментален) за фъстъчено масло. Така съм чела из дебелите книги smiling smiley)))


Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 15:09:54
Да речем, че съм си позволила кратка почивка smiling smiley
Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 15:15:45
Разбрах, че според ООН "1 милиард човеци не са съвсем развити.", каквото и да значи това smiling smiley
И общо взето не съм много съгласен, че ако забогатеят бедните ще стане страшно за богатите. Когато това се случи ще има някаква обстановка, с която хората в богатите страни ще са свикнали, защото процесът ще е сравнително бавен. Малко хора ще се замислят, че е могло да бъде другояче. Все едно сега в Манхатън на някой да му липсва гората, която е била на това място преди столетияsmiling smiley
Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 15:25:28
След като се налага да ти обяснявам по-подробно ще го направя, макар, че да си призная съм изненадан, че не можеш да ме разбарашsmiling smiley Да не си се изрусила внезапноsmiling smiley
Като казвам аз - имам предвид достатъчен брой хора. Практически е невъзможно много бързо да се замени основното гориво - то няма да има достатъчно спирт. Ще трябва да се изградят мощности за производство, което ще отнеме време, а през това време цените на петрола могат да си бъдат доста високи. Това се отнася и за другите приложения на петрола.
Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 15:28:12
Мисля, че акцентът е другаде - не на статията - малко е глупава, а на тази линия на разсъждения - и той е, че нашата планета не може да даде толкова ресурс, че да потребяват всички толкова, колкото сега потребяват "богатите" страни. И не мисля, че ти би го оспорил. Показателен е факта, че САЩ все още не са подписали Киото протокола - защо, според теб? Защото технологии за намаляване потреблението на първичен ресурс има, ама струват много пари. И така е по-лесно - потребяваме си на воля и не се хабим с нови технологии (при които с по-малко потребление можем да имаме същия комфорт) - а можем да си го позволим, 'щото сме силни.

Прав си, че ще става постепенно, и че хората в богатите страни ще са свиканли - проблемът е, че ще трябва да свикнат на по-лошо, а както знаеш, с по-лошото трудно и болезнено се свиква. И ще се дърпат, те вече се дърпат - за какво според теб се пращат армии тук и там "за защита на мира и демокрацията"?

От друга страна - защо Китай се налагат на пазара на почти всички стоки - защото продават евтино. А намаляващия стандарт на "големите консуматори" (разбирай развитите страни) ги прави чувствителни към цената повече, отколкото към качеството. Където и да съм била из европа, масово се продават китайски стоки на цени по-ниски от аналогични на стоки, произведени в европа (доколкото още такива са останали). А в БГ подобни стоки се продават на цени наполовина на онези в ЕС, смятай каква печалба имат от там китайците, щом могат да си го позволят да продават у нас същото на половин цена !





Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 15:33:07
Ти за това не бери грижа толкова - ако е налице интерес, технологията е достатъчно развита и напреднала - това все пак не е ядрен реактор на синтез.
Пък и в германия и австрия и франция вече си зареждаш биодизел бе зпроблеми. Не е там работата, по-скоро е в птеролното лоби, според мен.

А в Бразилия има сума коли на био-етанол от захарната тръстика (от отпадъка).

В Алфатар строят завод за био-етанол - нали си чул, ама само за износ засега.

Може ли да не задълбаваме в тази насока, мисля, че химичската промишленост е позачисима от птерола отколкот транспорта - в смисъл - за транспорта усилено се работи за алтернатични източници - не знам само самолетното гориво как ще го получавата от захарно цвекло smiling smiley
Re: Връзката между цени на петрол и цени на недвижима собственост
13-09-2005 - 15:36:15
А това за изрусяването ще се направя, че не съм го прочела smiling smiley

Че иначе рискуваме открита война във форума, пък това значи да заделяме за нея ресурс, който бихме оползотворили много по-добре за диалог по интересни въпроси.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход