Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

България и Сингапур с най-силен ценови ръст

Публикувано от Geto 
България и Сингапур с най-силен ценови ръст
07-12-2007 - 18:50:52
България и Сингапур с най-силен ценови ръст
07 Декември 2007, 09:17
Източник: Profit.BG
У нас цените на недвижимите имоти са отбелязали ръст от 31% през третото тримесечие на годишна база, или близо два пъти по-голям от същия година по-рано
Ръстът на цените на недвижимите имоти в световен аспект значително се е забавил през изминалото третото тримесечие, сочи доклад на една от водещите световни агенции за недвижими имоти - Knight Frank, изнесен вчера.За изминалото тримесечие инфлацията при цените на недвижимите имоти е възлязла на 8.2%, в сравнение с 9.6% година по-рано, показва още докладът.Изключение от всеобщата тенденция правят България и Сингапур. У нас поскъпването на недвижимите имоти за трите месеца, приключили към края на септември, е нараснало над два пъти, до 31% на годишна база, въпреки стагнирането в някои райони, като в планинските курорти и по Черноморието, се казва още в доклада.Утроил се е и ръстът при цените на имотите в Сингапур, като през третото тримесечие той е възлязъл на 28% на годишна база.За втора поредна година най-слабо повишение сред изследваните 29 страни са отбелязали цените на имотите в Германия, където притежаването на собствено жилище не е толкова популярно, като в останалите части на стария континент.Второ място в дъното на класацията се заема от Ирландия, където цените са поевтинели с 0.9%, в сравнение с повишението им с 15% през третото тримесечие на миналата година.Леко на отрицателна територия е бил и пазарът на недвижими имоти в Япония, докато цените на имотите в най-голямата световна икономика САЩ са забавили ръста си до 1.8%, от 5.7% година по-рано.
Re: България и Сингапур с най-силен ценови ръст
10-12-2007 - 14:59:41
това ,че сме с най-силен ценови ръст в НИ , не само ме притеснява , а и леко ме плаши !

А вас ? smiling smiley
Re: България и Сингапур с най-силен ценови ръст
10-12-2007 - 15:02:48
Да, преди да се спука всеки спекулативен балон има точно един сериозен пик. Всеки стиска и не продава, а няколко заблудени се мъчат да се качат на влака smiling smiley Да ни е честито пролетното спукване.
Re: България и Сингапур с най-силен ценови ръст
10-12-2007 - 16:41:05
Този индекс го следя от няколко тримесечия и няма период да не сме с двуцифрен ръст и някъде топ 5 в класацията. Мистерия направо.

Вярно, допускаме, че има семейства с приходи примерно 5000 лева на месец- две доста добри софийски заплати примерно. Обаче колко са те? Колко от тях могат да плащат половината от тая сума по кредит- колкото ще им трябва за един приличен тристаен в нормален квартал? Секторът на двустайните също излетя в стратосферата. Колко млади гаджета трябва да взимат поне 2000 лева, за да си позволят да дават половината за кредит за миниатюрните апартаментчета по 70 хил. евро?
Re: България и Сингапур с най-силен ценови ръст
12-12-2007 - 05:45:44
Geto,няма ли да ме оставите намира.
откъде я изсмука тази статия?или е плод на бедното ти въображение?
какъв е този източник профит.бг?
Гето,другите ако не гледат,или не разбират-не забравяй,че и аз се моткам из форума...

" докато цените на имотите в най-голямата световна икономика САЩ са забавили ръста си до 1.8%, от 5.7% година по-рано."

защо ръсиш бисери?я дай линк за статията,която цитираш.не за друго,а за да знам,
кой е ХИТЪР ПЕТЪРА.
до кога ще продължавате да лъжете толкова нагло.срам нямате ли?

и в ирландия паднали с 0.9??????????????
еиииииииииииии.тарикатчета, заради такива като вас съм из форума.
чакам линка за статията,която цитираш
Re: България и Сингапур с най-силен ценови ръст
12-12-2007 - 09:46:20
[www.sqftmag.com]

[www.citywire.co.uk]

"The latest release of the Knight Frank Global house price index shows considerable changes from those seen in recent quarters, where the pattern of strong growth in Baltic markets was becoming almost routine. Latvia has been firmly knocked off the top spot by the recent EU newcomer - Bulgaria. "
................................................................

''Much has been made of the dire housing market prognosis in the US. Despite this, the most recent data from the US OFHEO (Office of Federal Housing Enterprise Oversight) reveals that prices over the last year across the country have risen by 1.8%. "

[www.knightfrank.com]
Re: България и Сингапур с най-силен ценови ръст
12-12-2007 - 11:12:35
[uk.biz.yahoo.com]
[www.nowpublic.com]
[money.cnn.com]
[www.permanenttsb.ie]
[www2.standardandpoors.com]


Joan,а ето ви и други безмислици,на които си вярвате,според "икономист",цените в сащ са скочили с 13 % от началото на годината.
само искам да те попитам,ако е така,защо буш предлага план за 20 милиарда долара за подпомагане да собственици който не могат да плащат??????
от милосърдие?


[www.economist.com]
Re: България и Сингапур с най-силен ценови ръст
12-12-2007 - 11:19:53
Всички познати който имам в сащ говорят за 5% спад на цените от началото на кризата а банките вече трети път свалят лихвите всичко си е наред няма никаква паника който има приятели там да се обади и да ги пита това е истината те най-достоверно ще кажат.
асен4о заблуждава с не верни източници на информация а после говори че българските източници на инфо били не верни и измислени.

Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.










Re: България и Сингапур с най-силен ценови ръст
12-12-2007 - 11:49:57
Компас,какви познати имаш бе пич?Наблюдател?или Батето,който казваше че чикаго е гето?
Наблюдател не е в час мойто момче.той е по голямо кукуригу и от теб.
нямам търпение да го освободят от оковите тук и да се ърне в бг да си кукуригате заедно
Re: България и Сингапур с най-силен ценови ръст
12-12-2007 - 11:55:07
Защото казва истината за чикаго за сащ затова не го обичаш ТИ малък ХОМОСЕКСУАЛИСТ
Приятелю /ГЕИКО / и аз имам приятели в сащ и в англия казах ти обикалял съм навсякъде само в сащ не съм бил но имам познати който са там сигурно и преди теб нали се сещаш че отвреме на време се чуваме по skype и разказват
НАЛИ СЕ СЕЩАШ ЧЕ ПРИ ВСЯКА ТВОЯ СТАТИСТИКА ОТ САЩ ПОСЛЕ СИ Я ДОУТОЧНЯВАМ С ТЯХ ЗАЩОТО ТИ МНОГО ПОСЛЪГВАШ И ИЗОПАЧАВАШ НЕЩАТА БАСТУНЧО.

Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.














Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-12 11:57 от kompas.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход