Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Кога България ще стане старчески дом?

Публикувано от Petyr 
Don
Re: Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
10-12-2007 - 13:15:38
Petyr, виж това и не се хаби напразно.

[forum.imoti.net]
Re: Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
10-12-2007 - 13:53:53
Don, мерси за линка smiling smiley
Re: Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
11-12-2007 - 01:48:31

Petyr Написал:
-------------------------------------------------------
> Този Бр1111 не се засрами и продължава да пише
> глупости. Явно е безнадажден случай. Най-добре е
> да го игнорираме напълно. Нека си пише нека си
> вярва.
>
> icopop, как емигрира в Австралия? Подаде документи
> за имигранти или си намери работа и с бизнес виза?

Заминах като имигрант. При мен по-скоро заминаването е свързано с желание да видя и поживея в друга култура .. и уредена страна разбира се smiling smiley, защото живота ми в БГ не беше тежък и всичко, за българските стандарти ми беше ОК, просто малко рутинин и скучен.

Не мога да разбера с какви хора е работил Б111, но както казах всички българи дето живеят тук са прилични и достойни граждани. Същото важи за повечето от мои познати и приятели живеещи по другите крайща на света - лекари, инженери, зъболекари, архитекти, художници и т.н. Не отричам че и доста бандюги щъкат с български паспорт по света но това си е нормално, утайка има във всяко общество.
Re: Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
11-12-2007 - 14:17:27
icopop, мога ли да те помоля, да ми напишеш основните плюсове и минуси на живота ти в Австралия в сравнение с този в България.
Благодаря ти!
Re: Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
11-12-2007 - 14:37:05
avatar
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> Говори им ти за природа, за качество на живот и за
> щастие. Българският компир си знае, че сме
> най-интЕлЕгентната нация и с природа на която
> всички ни завиждат. Туй е поради тяхната
> уседналост не само в България, ами и в мизерните
> им килийки от 50 кв. с 35 кв. тераса. В България
> НЯМА природа. Имаше вече няма. Има едно голямо
> бунище и чужденците, които идват тук са потресени.
> Хубаво е че се оформят 2 класи - на поробилите се
> нещастници, които цял живот теглят в кал и мизерия
> и млади образовани хора, които прилагайки
> минимални усилия се възползват от труда и
> експлоатират последните. Дълго мислих от кои да
> бъда, но вече съм направил своя избор ... е тука
> супер се кефя на служителите, взели невъзможни
> заеми, как бачкат като волове, на обяд хаппат по
> един сандвич и хайде пак опъвай. Понякога ми става
> малко жал за тях, но трябва да бъдем твърди, те са
> направили своя избор в живота -с тия пари можеха
> спокойно и те да видят Австралия, ама тях това не
> ги влече. Те си имат други приоритети.

Само не мога да разбера,наистина ли се изживяваш като първа инстанция,хванала Господ за шлифера,или се мъчиш нещо да заглушиш у себе си? confused smiley confused smiley
Явно,трудно ще схванеш,че ако на света съществуваха само тези,които търсят лесното и уреденото,то нямаше да съществува.Винаги е имало хора,които са се нагърбвали с трудното-да ги създадат и затова държавите им привличат куп народ.... smiling smiley
Бих те посъветвала да намериш данни за броя българи,почиващи по света.Да направиш сравнение между 1991,2000 и 2007.Ще откриеш интересни неща. winking smiley
Re: Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
11-12-2007 - 15:03:10
На това му се казва:"Кога стана циганин,кога и гъзът му почерня"

Без извинение! :g:
Re: Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
11-12-2007 - 19:51:05
камелия, как хубаво го каза. Докато има балъци ще има и тарикати. Естествено, че ако един печели без да работи то друг работи без да получава достатъчно. Вярвай ми да живеш добре не е за всеки. Не знаеш какво те чака утре, друго си е да си на редовна работа, да опъваш мирно и кротко и в мизерния ти живот заветна цел да бъде придобиването на второкласна килия в третокласна държава. Не разбираш ли че има хора дето ги кефи цял живот да опъват и да живеят в мизерия. Проблемът е че България няма деца, което означава че утре няма да има работници и направо не занам дали ще е възможно да продължавам да живея без да работя. Пак ти казвам - аз нямам нищо против хората със заеми. Те са най-добрите служители - гърчиш си ги както ти падне. По мои наблюдения от наште служители останаха САМО такива с кредити. Това е поколението на хилядниците. Да според мен и в България се оформи такова поколение, тук става въпрос за хората с заплати по 1000 лв. - само ядат пият, не се женят, нямат семейства, нямат перспектива.
Re: Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
12-12-2007 - 03:35:46
Де да знам.. то си е относително, за някой, да речем, липсата на качествни футболни отбори си е основен минус... ама и нашенските не са особена стока, такаче в това отношение сме Х...smiling smiley Ще изтъкна някой, които на мен ми правят впечатление , макар че всичко е относително . Степенуването на нещата също е от значение тъй като едно води до друго .


1 Религия

Тук, както и в Америка религията има доста доминиращи позиции. Много секти, много нещо , но основното е че хората се стремят към духовно развитие освен материалното. За някои това е същността на живота им, за други лицемерен начин да градят имидж на достойни и почтенни граждани. Важното е че накрая се получава общество изповядващи християнските ценности на благодетелност, морал, съчувствие и състрадание. Това води до много обществни инициативи за помагане на бедните и слабите.... В следствие на този морал е и нормата - не прави на другите това, което не искаш да ти се случи на теб. Макар и проста, тази морална нагласа , според мен е много важна, защото е предпоставка за разумно и прозорилво мислене.




2. Корупция

Почти няма, и хората я считат за вредна. Ясно е че ако дадеш един куфар с пари на полицая може и да не ти пише глобата за превишена скорост но и това не е сигурно, от страх че може да е постановка. Корупционните скандали не се покриват и редовно по телевизията показват изкривените физиономии на разни подсъдими хитреци , често хора от висшите етажи на властта. Лично аз съм свидетел на рзследването на една корупционна схема, и страх ме хаваща от суровостта на комисиите за разследване.

3. Откривателския дух.

Макар и първоначално изправителна колония Австралия е станала дом за предприемчиви хора от цял свят. Желанието за слава и богатство стимулира мозъка на всеки и това води до силно развит пазар на идеи, стоки, услуги. Наличието на много култури пък е причина за един доста гъвкав поглед към реалността. Не както у нас - това американско, онова немско - взимаме без да разбираме. Тук ти си част от това , защото културата на всички тези народи е дошла със заселниците.

4. Доверие

Изброените до тук характеристики водят до доверието в обществото. Ако някой обещае нещо ще го свърши . Ако ли не, съда ще си свърши работа. Даже и устна договорка е валидна като форма на договор .... тук нещата отиват и към съдебната система , ама то е дълга тема.

5. Хора

Дружелюбни и приветливи. Уважават се. Живеят на широко, заради мекия климат. Могат да говорят часове на безсмислени теми. Образованието им е насочено към, това как да развиват идеите си и да правят пари, а не къде е България и колко кръстоносни похода е имало. Пият бира. Хубаво вино. Обичат спорта.... ама много! За съжаление и тук арогантноста и цинизма стават модерни благодарение на холивудските помии.

Минусите...

Има проблеми в здравеопазването - недостатъчно кадри а и търговията с медикаменти и тук играе опасна игра.

Образование - не са изградили качествена образователна система. Добрите училища са скъпи. Иначе като база са добре.

Транспорт - почти няма железопътен - главно автомобилен и въздушен. Наскоро шефа ми пътува до едно градче на около 1000км от Сидни и билета му излезе колкото половин билет до БГ. Смени 2 самолета , като във втория беше сам с пилота.


сигурно има други, ама за сега не се сещам. smiling smiley
Re: Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
12-12-2007 - 09:48:45
Икопоп...
да знаеш никъкъв българин не си.
я малко по патриотично.хайде заедно за
запеем химна,за да се опомниш:

МОЕТО СИ Е МОЕ
ЧУЖДОТО Е ОБЩО

аз си спомням само първия куплет,ако знаеш как продължаваше бг химна,
продължавай....
ако не можеш да намериш рима,използвай абривиации на уникално,суперлукс,световно известно, и т.н.

и припева:
само да те гепна,дънките щи цепна
тигре,тигре,имаш ли пари
бял мерцедес ме преследва в живота
100 мерцедеса....
едно ферари с цвят червен
и новостите от културния елит,с които не съм запознат

и не забравяй да завършиш с:
българче да се наричам,първа гордост е за мене!!!!!!!!!!!!!!!!!

иначе ще разлаеш кучетата......


Re: Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
12-12-2007 - 11:42:43
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> Икопоп...
> да знаеш никъкъв българин не си.
> я малко по патриотично.хайде заедно за
> запеем химна,за да се опомниш:
>
> МОЕТО СИ Е МОЕ
> ЧУЖДОТО Е ОБЩО
>
> аз си спомням само първия куплет,ако знаеш как
> продължаваше бг химна,
> продължавай....
> ако не можеш да намериш рима,използвай
> абривиации на уникално,суперлукс,световно
> известно, и т.н.
>
> и припева:
> само да те гепна,дънките щи цепна
> тигре,тигре,имаш ли пари
> бял мерцедес ме преследва в живота
> 100 мерцедеса....
> едно ферари с цвят червен
> и новостите от културния елит,с които не съм
> запознат
>
> и не забравяй да завършиш с:
> българче да се наричам,първа гордост е за
> мене!!!!!!!!!!!!!!!!!
>
> иначе ще разлаеш кучетата......
>
>
>

ПЪЛЕН ИДИОТ НЕ БЪЛГАРИН

:crazy: :crazy: :crazy:

Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.










Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход