Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Кога България ще стане старчески дом?

Публикувано от Petyr 
Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
30-11-2007 - 12:26:26
Очаква се през 2020 България да е малко над 6 мио. души. При тази емиграция на млади хора, и повече от 2 деца само при циганите, дали след едно поколение няма да се окаже, че всеки работещ в България освен себеси издържа и по половин дете, 4 пенсионера и 4 циганина? В момента годишно емигрират около 100 000 души, раждат се 40 000 деца, а умират около 50 000.

Как виждате да се развиват нещата?
Re: Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
30-11-2007 - 12:32:00
avatar
Това ще се промени според мен. Особено когато избирателите на комунягите ритнат камбанката (извинявам се за откровението, но така мисля) само незнам с рейсовете на дпс какво ще стане, но може с промени в закона ще ги преборим.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
30-11-2007 - 12:33:59
Дано си прав. Засега нещата не изглеждат никак розови. Може ли да те попитам един личен въпрос: Колко деца имаш или си планирал?
Re: Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
30-11-2007 - 12:38:47
Ето една прогноза, незнам дали включва емиграцията, защото май НСИ смятат прираста само като разлика между родени и починали.

[www.nationmaster.com]
Re: Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
30-11-2007 - 12:44:05
avatar
за съжаление нямам нито едно не съм женен - разбирам въпроса ти
но когато се оженя ще дам всичко от себе си за децата и семейството си и ще имам най-малко две деца - сега просто работя за да им осигуря нормален живот, но няма да бягам да бера маслини никога ще остана тук колкото и да ми е трудно, защото ако всички търсим лесното наистина ще останат само цигани и пенсионери...а аз имам болни родители за които трябва да се грижа и не мога да оставя всичко и да хукна да правя бързи пари - няма смисъл не изграждам нищо така...иначе ми е време да се задомявам, но имам още малко работа - след година две го планирам или може и по-бързо когато срещна правилния човек...ама и аз какво се заобяснпвах... :ami:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
30-11-2007 - 12:56:04
Сигурен съм, че ще намериш правилния човек, все пак мъжете не сме притиснати толкова много от времето smiling smiley Но все пак семейството е най-важното и е добре работата да се нарежда след него. Пожелавам ти да те радват поне 2 деца smiling smiley
Re: Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
30-11-2007 - 16:11:06
avatar
winking smiley мерси - наистина е така, но аз съм инат и искам детето ми да стартира добре в живота още преди да е навършило годинка. Е ако не се получи здраве да е татко му ще му направи спестовно влогче чак след 5-ия му рожден ден...така де спестпвна застраховка живот.

Искам да стартирам на лапето нещо такова:

GRAWE START е Валутна Спестовно - Осигурителна Програма за деца, която дава възможност за натрупване на капитал, като едновременно с това гарантира застрахователна защита през целия срок на договора, както за детето, така и за застраховащия (роднина на детето), ако той желае. Тя се състои от:
Основна програма, включваща спестовна застраховка "Живот" с валутна клауза на детето и застраховка "Изплащане на застрахователната сума при трайна инвалидност на детето вследствие на злополука над 50 %".

Допълнителен пакет "Злополука", покриващ рисковете смърт вследствие на злополука на застраховащия и застраховка "Освобождаване от премии при трайна инвалидност вследствие на злополука над 50%" на застраховащия.


Покрити рискове:


В края на срока на Програмата на детето се изплаща застрахователната сума включително и натрупаният допълнителен доход от лихви и инвестиции.


При смърт на детето през срока на Програмата на посоченото/ите/ в полицата ползващо/и/ се лице/а/ се изплащат платените до момента на събитието премии, включително и натрупаният допълнителен доход от лихви и инвестиции до момента на смъртта.


При установяване на трайна инвалидност на детето със степен над 50% вследствие на злополука на него се изплаща застрахователната сума. Спестовната застраховка не се прекратява.


Възрастови граници за детето
Начална възраст: 0 години
Крайна възраст за сключване на Програмата: 14 години
Крайна възраст при изтичане на Програмата: между 18 и 25 години

* Границите за крайна възраст на Застраховащия имат значение само, ако той си сключи Допълнителен пакет "Злополука"!

Допълнителен пакет "Злополука"

При Програма ГРАВЕ СТАРТ е възможно сключването на Допълнителен пакет "Злополука" за Застраховащия, когато неговата възраст е в допустимите възрастови граници. Застрахователната сума по Допълнителния пакет "Злополука" е равна на застрахователната сума по Основната програма.

Покрити рискове:

При смърт на Застраховащия вследствие на злополука през срока на застраховката на детето се изплаща застрахователната сума по Допълнителния пакет "Злополука". Основната програма на детето не се прекратява.

При трайна инвалидност на Застраховащия със степен над 50% вследствие на злополука през срока на застраховката той се освобождава от плащане на премии по Спестовната застраховка Живот на детето до края на нейния срок.

Опцията СТАРТ РЕНТА може да се сключва като продължение на GRAWE START. Натрупаният капитал, който детето получава в края на срока на Програмата, може да бъде изплатен като гарантирана срочна месечна рента.

Полиците се издават в твърда валута - EUR, което гарантира по-голяма сигурност и надеждност на клиентите;
При изтичане на Програмата натрупаната сума може да се изплати под формата на рента;
Индексиране на застраховката с цел защита срещу евентуална инфлация.

Може да се променя размерът на вноската (премията);
След втората година може преждевременно да се прекрати застраховката (откуп) или да се превърне в безпремийна застраховка.

[www.grawe.bg]



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-30 16:29 от Продавач.
Re: Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
05-12-2007 - 08:12:19
Re: Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
05-12-2007 - 09:49:04
Ми няма да има деца. Шепа хора злорадстват на непрекъснато повишаващите се цени на НИ. Аз съм на 28 и от моите съученици от гимназията само 1 има дете. И то говорим за елита на дъжавата дори от генетична гледна точка ако щете. Малцината, които се ожениха имаха я баба я леля дето им остави апартамент. Та радвайте се, утре неграмотен циганин ще ви удуши с тънка жица, за един часовник или 20 лв. в портфейла. Тъп народ - слаба държава.
Re: Анкета: Кога България ще стане старчески дом?
05-12-2007 - 10:13:00
Ти още малко и ще поискаш държавата да ти отгледа детето...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход