Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
29-06-2008 - 22:24:04
Например, по законите "Borloo" и "de Robien". Дават се данъчни облегчения и стимули за строителство на жилища с по-нисък от нормалния в даден район наем.

Барбарон, недей...тия направиха такива далавери с тез облекчения, че можем да отворим форум в някой Фр. саит. Което само доказва че и в "нормалните" страни могат да стават ненормални неща winking smiley
Re: Моят сценарии
29-06-2008 - 23:42:07
Viva Espana



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-06-29 23:42 от gorje.
Re: Моят сценарии
29-06-2008 - 23:59:20
честито на испанците -хитри лисици clap:
Re: Моят сценарии
30-06-2008 - 03:24:07
грийнбул, добро изказване.

това обаче което малко хора разбират че при евентуалния крах на НИ нивата на които се осъшествяват сделки може и почти сигурно ще са под себестойността на построяване. Причините - необслужвани кредити (зарибяването продължава), кредити теглени от строителя (а жилищата непродадени), увеличението на лихвата, спиралното свиване на икономиката.

В УС за една година имотите са паднали с 15 процента като в калифорния са паднали с 30, при това имотите продавани на аукцион се продават на още 30 процента под пазарните цени. т.е на баламурника с кредитите купил преди две години на пика сега имота се продава на аукцион за 40-45 процента от цената на закупуване преди тези 2 години.

Пак ви давам за пример Детройт където къща чието построяване струва поне 100 000 долара се продава за 12 000.
Ако някой си въобразява че София е нещо повече от Детройт го съветвам да не се заблуждава.

и спада си продължава, няма такова нещо като еднократна корекция надолу на пазарите на НИ и после пак нагоре, пазара е силно инерционен, потегли ли надолу, обръшане няма. Дъно няма да се види преди 2010, може и по-късно.

Прочетете Емил Хърсев на сегабг за имотите, донякъде интересна статия. стагнацията при липсата на всякакъв пазар всъщност е по-лоша от бързата корекция защото води до практическо ликвидиране на строителния сектор и последиците за крехката икономика на Бг ще са много по-лоши от един бърз срив.
Защото освен строителство в Бг друга икономика почти няма.

а да щели да октриват нова линия в Девня (източник - Джулиус), аз колко пъти писах че за това ставаме - за някоя химия да се изтровим и някое циментче да забъркаме.

А иначе Джулуус, гледам че в последните постинги проявяваш някаква склонност към манипулация, особено за бурно развиващата се Бг икономика и цените на имотите в Гърция.

Прайс Уотърхаус Купър базират всичко за Бг на статитика осигурена от Бг която е силно манипулативна, невярна и подвеждаща. Ако си мислиш че някои оттам е ходил да проверява цените и инфлацията в Бг много се лъжеш.

за статистиките на имотите си пишат от самата Бг статистика че правят анкети (избирателни). За инфлацията вече писах как се смята и оттам изкривената статистика за ръст, ГДП и прочее, една голяма лъжа.

Балонът с всичките асети е раздут поне 50 процента (според Сорос) и подлежи на корекция.

В Бг цените са раздути 4 пъти ако се гледа съотношението цена спрямо наем.
Затова и се мъчат да ни пробутат някакво развитие на икономиката и забогатяване на българите както и нереално високи наеми.

аз изобщо не се шегувам с тези 300 евро на квадрат, продължавам да твърдя че корекция ще има, колкото по-късно толкова по-болезнена.
ако продължават с тези кредити ще ни отнесе по американски модел кризата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-30 03:27 от kuku987.
Re: Моят сценарии
30-06-2008 - 03:35:11
а евентуално увеличение на доходите на специалистите с по 10 процента на година в Бг всъшност ще е намаление на реалните доходи заради реалната инфлация в Бг което е по-висока от тези 10 процента евентуален ръст.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-30 03:35 от kuku987.
Re: Моят сценарии
30-06-2008 - 09:45:46
двойно бил раздут балона,а?леко да не е двойно.
обаче-да вземем и да ти повярваме.
и понеже ти само говориш за доказателства,а такива не даваш,нека смятаме:

в бг да речем грубо има 2 милиона жилища със средна цена от 40 000 евро.
или капитализацията е 80 милиарда евро.
при двойна декапитализация се получава 40 милиарда лева обедняване.
кой ще го поеме?дали ще са само собствениците,или ще катурне цялата система-банкова и въобще икономиката като цяло?


отделно бг има 30 милиарда дълг.само да ти припомня,че тва са над 5 милиарда на година обслужване на лихви и главници.

да ти имам оптимизма.



Re: Моят сценарии
30-06-2008 - 09:59:50
идея си нямам кой е хърсев,нито пък какъв му е капацитета.
други не ме интересуват кво казват-гледам за мене си фактите -те говорят сами за себе си.
за мен дефицита е убийствен.
за теб няма значение,защото общата сметка била положителна.
за орешарски-дефицита не е проблем,защото има бюджетен излишък.
за незнам си кой си дефицита щял да се препокрие с ПЧИ.
въпрос на тълкуване на данните и анализирането им.
кой крив,кой прав-то ще си покаже.бегане в страни или на зиг заг няма.
всичко ще се материализира-времето ще покаже.

Re: Моят сценарии
30-06-2008 - 10:06:50
наемите може и да са 300евро,може и да не са.
и да те питам,кой ще живее в тези жилища,които продължават да излизат на пазара с хиляди,а ако балона е пукне,строителството ще спре,строителите ще си заминат по селата,икономиката ще се свие и ще ти липсват голеите задръствания в софия.
наем от 300 евро е голямо число за мен,когато предлагането стане в пъти повече от търсенето-виж-80-100 евро по съм склонен да ги виждам наемите в близките години.
и ти изчисляваш декапитализацията в двойно-спрямо твойте виждания.ако я изчисля четворно-спрямо моите виждания-говориме за 60 милиарда декапитализация-не само банка няма да остане,ами и мол софия ще го превърнат в гъбарник
Re: Моят сценарии
30-06-2008 - 10:09:48
да бе -салама 10 евро наема 80 не ги виждам аз.......
Re: Моят сценарии
30-06-2008 - 10:18:01
салама,колкото повече се качва,толкова повече ще падат цените на жилищата и наемите.
освен ако не искаш да повярваш на мен,а повярваш на бг аборигените по бизнес предаването по бтв,дето Джулиъс даде линк.
там оная крава отстояване тезата,че при вдигане на лихви жилищата поскъпват,както и защитете си парите от инфлацията,като инвестирате в имот.
кухи са като градински лейки,Дивал,да знаеш.
ше го скифташ бг бизнеса на кво ниво е и как може да удържи на криза много скоро.
такива олигуфрени капат като изгнили круши от дървото при първия полъх на вятъра.
а в бг иде буря-я останат круши по дървото,я не winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход