Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
28-06-2008 - 13:44:59
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> От цялата работа най ми е интересно следното!
>
> Строителите дали наистина са толкова глупави, че
> въпреки виждайки пукането на имотните балони в
> повечето държави напук строят или...


пералнята не пита - като препереш на 300Е/кв.м хич не ти пука за тъпия пазар пълен със селяни-баламурници...
Re: Моят сценарии
28-06-2008 - 19:59:42
avatar
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Не съм ги следил отблизо... ама ако това понижение
> от 40% е на фона на трикратно увеличение...
>
> Ако изходната цена е била 100 => 40% върху 300
> = 120!
>
> В крайна сметка 180 пак е > 100!

Така е.
Ако това обаче не е последната година с понижение?

Re: Моят сценарии
28-06-2008 - 20:01:26
avatar
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> От цялата работа най ми е интересно следното!
>
> Строителите дали наистина са толкова глупави, че
> въпреки виждайки пукането на имотните балони в
> повечето държави напук строят или...

Не на всички им е ясно какво става в другите държави...
Някои пък искат да хванат последния влак...
Re: Моят сценарии
28-06-2008 - 20:31:38
Имаме икономически ръст това е ясно например в Русе
има три нови заводчета единя е на Монтьопе не могат да намерят
работници за 400-500лева и мръсна работа хората не се навиват.
Като има иконом.растеж не може ли да падат цените на НИ
нима в тези западни страни където падат цените няма растеж.
Въпроса е може ли нашия ръст да толкова бърз че да няма срив.
Re: Моят сценарии
28-06-2008 - 20:35:29
Строителните разрешителни са намалели за 1-во трим.20% спрямо миналата
година 1-во. трим. четох го в някакъв весник.
Re: Моят сценарии
28-06-2008 - 21:36:46
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------
> Julius Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Не съм ги следил отблизо... ама ако това
> понижение
> > от 40% е на фона на трикратно увеличение...
> >
> > Ако изходната цена е била 100 => 40% върху
> 300
> > = 120!
> >
> > В крайна сметка 180 пак е > 100!
>

Я да видим. Ако правилно те разбирам 40% понижение ти се струва защото цените там са се вдигнали 3 пъти. Ок щом е нормално я да видим при нас какво става от 350 на 1100 евро, хм старнно тва праи точни 3 пъти. Значи ми казваш че 40% е нормално. Занчи до една година да очакваме средна цена от около 600-650 евро нали така...

smiling smiley
Re: Моят сценарии
28-06-2008 - 22:14:55
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> zlostyr Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Така е.
> > Ако това обаче не е последната година с
> понижение?
>
> Така е.
> Но със сигурност няма да вървят с по 30-40% на
> година... след такъв първоначален срив.
> Важно е да се установи кога /и от какви нива/ се е
> формирал балона.
> Ама досега /освен моя напън/ май никой друг
> подробно не е казал кога, как и защо?

Аз ще ти кажа кога. Балонизирането на имотите започна успоредно с балонизирането на изгърмялата в началто на година борса поради нагласата, че влизайки в Европа ще достигнем до европейските цени. Това разбира се е мит зашото цените в БГ зависят само от заплатите е БГ, а не цента в коя и да евро държава.

Аз ще ти кажа как и защо. Започна невинно след което имаше агресивна маркетингова намеса на банките и българския баламурник успя да съчетае глупостта с алчността си и да вземе 30 годишен заем.

Единствения изход за имотния балон е той да последва примера на борсовия. Те възникнаха по едно и също време поради едни и същи причини. Обикновено разликата между срива на борсата и първите признаци на издишане на имотния балон е около 9 месеца, така че в края на септември се очаква първия спад. След това в период от около 2 години имотите ще достигнат до цената от преди балона коригирана с инфлацията, което ме кара да прогнозирам нива от около 5-600 евро. Единствено панелите и нефункционалните боксониери ще паднат под това икономически обосновано ниво.

Накарая всички ще са прави. Брокерите ще посочнват докторската градина защитавайки тезата, че цените не са паднали. Куку ще посочва панелите в Люлин за да докаже че прогнозата от 250-300 евро се е сбъднала.

Единствено клетия баламърник ще гледа тъпо. Той ще е озверял ще фучи, ще бръмчи, ще пита защо никой не го е предупредил и защо ДЪРЖАВАТА не взема никакви мерки. Всички ще са маскари и ония мафиоти комунистите пак ще са го обрали, тяхната майка. :}
Re: Моят сценарии
28-06-2008 - 23:04:23
логично звучи ...особенно на края с тяхната маика......
аз още не мога да си обясня що за народ сме ...вдигат отново всички цени , за заплати пак не се говори , а българина мълчи -явно е доволен от положението
разправях на един приятел -викам му сега си на 35 защо ти е 25 годишен кредит ...живот и здраве тогава ще бъдеш на 60 ...и все така би трябвало да си работиш същата работа, защото ха си напуснал, ха са ти взели керпича ...а тои-ебал съм му маиката
така е българина е колоритна личност и като тегли една маина нещата някакси се подреждат ..след по задълбочен разговор разбирам че очаквал след като влезем в еврото шефа му да му вдигне заплатата -странно не се случваи така в спорове и закачки си мина цяла една година-останаха му само 24.....вика ми че аз като съм бил работил за себе си много съм бил в грешка защото съм пропускал сладката страна на живота-да си чакаш спокоино 10-то число...не казах нищо и отидох три дни на хотел на морето еи тъи да не пропусна.....
накрая всички ще са прави ...и точно накрая само ще чета форума и с лека усмивка ще допивам кафето си.......................
Re: Моят сценарии
29-06-2008 - 00:14:18
В някои малки окръжни градове може да паднат и до 300е
във Варна и София на нива края на 2006
Според мен е логично в градовете където има промишленост нивата
да са по високи а в малки градове където е имало 2 завода и са фалирали
да се сринат.Феномена Варна ми е малко неясен почити нищо не остана от заводите им а цените скачат яко.Имам познати брокери та имало заложени проекти за ново строителство на нива 2500-3000е в център зад общината.За мене тези хора са лумпени или перат мангизи.
Re: Моят сценарии
29-06-2008 - 00:31:56
GREENBUL написал си го много точна прогноза хареса ми
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход