Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
17-06-2008 - 19:37:40
единственото логично обяснение е че хората си обръщат валутата в левове защото нямат пари да се изхранят при тези цени в Бг. Което е до време.
Re: Моят сценарии
17-06-2008 - 20:10:27
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> дефицитът във външната търговия расте,
> производство няма, приходите от туризъм намаляват,
> те ми твърдят че платежния баланс бил
> положителен.
>
> Аз пък не ви вярвам на данните на БНБ то.
>

Твое право е да вярваш или не. Смешно е,обаче да бъдеш толкова категоричен, без да вземеш предвид ситуацията в момента.
Re: Моят сценарии
17-06-2008 - 20:24:45
приходите тази година от туризъм ще са около 8-10 милиарда
Re: Моят сценарии
17-06-2008 - 21:13:55
А бе хора я погледнете външния дълг и се приземете.
Re: Моят сценарии
18-06-2008 - 00:01:06
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене, само допреди 2 месеца беше съгласен с мен,
> че борда няма да падне!
>
> (мога и линк да дам към поста ти...)
>
> А сега... на какво се дължи тази промяна във
> виждането?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Джулиъс,освен икономически,гледам и политически-там идва и разликата.

от миналата година знам,че борда няма да Остиска.но понеже сме малка икономика и се надявах да имаме помощ от европейците.тъй като сме в ЕС вече.
отделно търсех данни за икономическия развой в бг и абсолютно в никоя медия и никъде не можеше да се намери такива.
наи накрая-края на януари,като видях,че фич на пльокна негативен аутлук,почнах сериозно да се замислям-че ще има проблеми с банките и НИ е ясно,но чак пък да е толкоз вле?
и тогава намерих сайта на БНБ.след като анализирах данните-появи се и форума "ДОБРО УТРО БЪЛГАРИЯ".
до тогава никой никъде не беше писал-нито по вестниците,нито и в инвестор.бг.

и ми стана набързо ясно-бг е пред фалит.просто се крие от очите на хората,както и бг икономистите са коне с капаци-гледат,че моментно е добре и не си правят труда да се поровят в статистиката.
сега,както виждаш почнаха да излизат и други притеснителни интервюта.преди форума добро утро българия-нямаше такива никъде.

а данните си седят-от миналата година сме много зле-просто финансиране на дълг с дълг.
защо никой не го е видял това?а тези които го знаят-го крият от очите на другите?

борда няма никъкъв шанс да се задържи.но се надявах на политическа подкрепа и финансиране с държавен дълг от страна на ЕС.
ама нашите олигуфрени не знаят и как да се държат в европа-само дразнят с наглостта и безочието си.
станахме черната овца на ЕС-добро от там няма да видиме.
кой тогава ще ни финансира дефицита?путин?
никога не съм казвал,че имаме икономиката и ресурса да одържиме борда!казвал съм,че борда няма да падне,защото ще ни финансират от ЕС и ЕЦБ ще помага на банковата система в бг.
вече съм сигурен,че нито едно от двете ще стане.
даже съм сигурен,че европейците ще ни подливат вода да се хлъзнеме,докато тия матрьошки са на власт.
намразили са ги от там-циркаджии и бай ганьовци в ЕС НЯМА ДА БЪДАТ ДОПУСНАТИ!!!!!!!!!!!!!!!!

борда е гърмян заек-както и банковата система в бг-въпрос на време е.ще се стъмни края на тази есен и ще става все по зле в продължение на 3-5 години,когато ще удариме дъно.
не ти говоря за имотите-говоря ти за икономическата обстановка-минимум петилетка ще мине до удряне на дъно.
отделно дъното може да продължи десетилетие!

тва,което става в бг и прибалтика е парадоксално-до сега такова нещо е нямало в световната история-изведнъж тотално задлъжняване и всичко в тухли и бетон.
не съм чувал за държава,в която брутния дълг да е нарастнал с близо 250% за 3 години!!!!!!!!!!!
ти чувал ли си?
и дефицит от 400-900 милиона да скочи на 7 милиарда-над 1000% растеж??????

казвам ти-ще ни пише в учебниците след време!
много хора ще изгорят!и куриозното в случая е ,че най ще изпатят чуждите банки,финансирали дъщерните си дружества тук.
гледай го швейцарския франк след 2-3години.винаги е смятан за най-стабилната валута.
ама тия пичове са преки и коствени финансисти на източноевропейския и испанския балон.
колкото и странно да ти звучи-след време ще ги удари яко.те финансират чужди банки,които финансират наши-ще става шоу.
а на тях икономиката им е банкиране в световно ниво!

казвам ти-ше става цирк-от тва балониране и неправилно управление на ресурс из цяла европа ще изреват на умрело.
англичанчетата ще са първи-те вече почват да ронят сълзи.
доста кинти изкарах в последния месец за сметка на английската кралица.
и още има за правене!


Re: Моят сценарии
18-06-2008 - 00:53:32
avatar
Съжалявам да го кажа, но е време да се прегледаш! То бива мания за величие, но единствено Хитлер въртеше глобуса на пръста си- при това в комедия.
Остава да почнеш да раздаваш автографи- като единствения икономически гений, успял да забогатее, докато светът върви към гибел. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Моят сценарии
18-06-2008 - 02:03:47
Камелче,надул съм се като българските НИ.и ще се пукна ведно с тях.
още не съм почнал да ставам банален-тепърва ще тебе да ме траеш.
светът към гибел не е тръгнал-да те успокоя.
само има преразпределение на ресурс.
и аз съм от тия,дето крякаха постоянно,че нещата не са на добре-много грешки се допуснаха-ама вече е късно.не говоря за бгетовицата.
говоря ти за усовицата и баба европа.
и глей кво прави тришковеца-ще осере европата.ама нали се сещаш,че не съм аз виновника за тва,само защото го виждам?
англичанчетата като хитреят да си държат скъпа валутата,като стряскат с висока инфлация,току виж се повтори:
сорос ограбва кралицата с нови 7 милиарда пунда-втора серия.
нали ако в бг имотите случайно почнат да падат и банките случайно почнат да фалират,нали няма да ме обвиниш мен за тва?
аз не съм раздавал кредити със 100% покритие на цената на новоизлюпили се бг инвеститори,със самочувствие на донълд тръмповци?
нито пък вдигам цената на тухлата и желязото.нито пък лихвите.

просто едното води до другото,а другото обратно до едното.
толкоз е просто,че и 5класник ще го разбере.
на вас нещата ви се предоставят сложно и с чуждици,за да ви объркат и да си мислите,че всичко е супер трудно и сложно.

Re: Моят сценарии
18-06-2008 - 02:11:29
Асен е допусал грешка в постинга си от June 18, 2008 12:01AM !
Последната думичка вместо да бъде "пране" той е написал "правене" !
Re: Моят сценарии
18-06-2008 - 10:03:52
Асене, наистина ли Сорос щипна цели 7 милиарда от англичаните? Чел съм за "най-бързия милиард" в историята, ама не знаех че всъщност са 7.
Re: Моят сценарии
18-06-2008 - 10:12:53
кара_Кольо Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене, наистина ли Сорос щипна цели 7 милиарда от
> англичаните? Чел съм за "най-бързия милиард" в
> историята, ама не знаех че всъщност са 7.

Тук се говори за 1.1 млрд, ама ако ги закръглиш, може би стават 10 smiling smiley
[en.wikipedia.org]
[bg.wikipedia.org]
[ru.wikipedia.org]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход