Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
28-05-2008 - 13:30:41
Извинете моето невежество, къде мога да намеря данни за:
- минимална, средна, максимална заплата, процентно разпределение на заплатите?
- Колко % получават 2000 евро месечна заплата?

Ами няма нужда дори да ги намираш. Наблюдението ти още повече подчертава задълбочаването на проблема. Над 2000 лева получават малко хора, бъди сигурен.
Re: Моят сценарии
30-05-2008 - 17:48:34
Има една теория подкрепяща растящи цени, че българите всъщност били богати и все повече забогатявали, почти никой не получава под 1000 лв. в София пък задължително, обаче се правели на бедни и мрънкали наужким...

Ало академията, необходими са няколко стотин хиляди Оскара за България.
Такава достоверност при пресъздаване на недоимък не може да не остане ненаградена...

Re: Моят сценарии
30-05-2008 - 18:07:50
avatar
mindi Написал:
-------------------------------------------------------
> Има една теория подкрепяща растящи цени, че
> българите всъщност били богати и все повече
> забогатявали, почти никой не получава под 1000 лв.
> в София пък задължително, обаче се правели на
> бедни и мрънкали наужким...

Колкото и да не ти се вярва,хората наистина крият колко получават. Например в София,ако искаш да си наемеш човек да ти чисти- в офис,или вкъщи,трябва да си приготвиш 5лв. на час. За частните уроци е писано много. За това,че и в големи вериги като Фантастико,осигуряват на една сума,а получаваш друга- по-голяма-също. Почти навсякъде има двойно счетоводство- важи и за цялата страна. Няма да се учудя ако и ти работиш на този принцип. Така че, обявените минимални и средни заплати нищо не показват.
Поразходи се по суперите и виж- празни ли са,или пак се пазарува като за световно? Питай продавачите,ако не вярваш! Виж задръстванията в града. Знаеш ли колко гориво изтича в тях? А знаеш ли че всеки ден му вдигат цената? Е, как ги виждаш тия хора с по средна заплата 400лв? winking smiley

Re: Моят сценарии
30-05-2008 - 18:26:26
Аз да ви кажа за момента не се притеснявам от горивото. Просто не мога да взема шИфьорска, щото бъркам ляво и дясно. А на урока почти направих верижна катастрофа преди тунела на Люлин /откъм Люлин/, защото помислих една реклама на Кока-Кола за знак стоп и набих спирачки. Та реших че е най-добре за всички, ако просто мина на вариант ОКсупертранс. край на офтопика.

Ясно че се крият доходи, ма знам колко даваме на нови колеги /е, те не знаят колко взимам аз/, ма чак да няма никой под 1000 лева...
Колко взимат женици продавачки, учителки и др. офис-мишки. Има много коли, щото има много хора.
А градският транспорт също е фраш /след махане на сигани, пенсионери и др./Рядко попадам там, но има много хора, които очевидно не могат да си позволят кола.
Re: Моят сценарии
30-05-2008 - 18:39:55
avatar
Прави ли ти впечатление,че в колите хората са все по един? Не е казано,че под 1000лв. заплата няма,но според мен,под 600 чисто, няма. И тези,които получават толкова,не са в колите. А колите са над милион и половина- така казват от КАТ........ smiling smiley
Re: Моят сценарии
30-05-2008 - 19:26:33
мда 1, 5 мил. коли,обаче 8000 продажби за 3 месеца.

нема кой да купи ситиъффонтейнс, витошатюлип, лагератюлип, люлинхортензия и други....а има и едни сладурски къщички по половин милион ойро...гледам ги ехее от миналото лято.

сакън 7 часа!!!
Файерабенд!!!
Весел уикенд на форумци и да ви е леко на душата

-----------------------------------------------------------

Когато спориш с идиот е възможно той да си мисли същото
Re: Моят сценарии
30-05-2008 - 19:31:20
Quote

Например в София,ако искаш да си наемеш човек да ти чисти- в офис,или вкъщи,трябва да си приготвиш 5лв. на час.

За това,че и в големи вериги като Фантастико,осигуряват на една сума,а получаваш друга- по-голяма-също.

Средната заплата може да не е 400 лева, но и 2000 не е. За чистачките е нормално, след като не ти седи целия ден в офиса да ти земе 10 кинта за чистенето, иначе как ще си докара надница от около 30 кинта женицата. Нали и тя нещо трябва да яде. Според моите наблюдения небогопомазаните в бг зимат 800-1500 лева месечно. За колите повечето хора ги карат по принуда, щот с градския транспорт от свобода до цариградско примерно ти отива една камара време. И не дай боже да ти се наложи да свършиш някоя друга работа-край. Деня ти заминава в пътуване с ГР. ТР. А през аспуха излитат средно 100-150 кинта при икономична кола, което при тия заплати и пред алтернативата ГР. ТР. си е за предпочитане. И не смятам че таралясниците за по 1000-4000 лева дет им падат колелетата по улиците са кой-знае какъв критерий за благосъстояние. А и едно нормално семейство с да речем 2000 лева доход трябва бая да се озори че да плаща 800-1000 на месец за някоя миризлива панелка. Та по тая проста логика стигам до извода че цените в БГ поради някаква мистериозна причина не отговарят на законите за търсене/предлагане.
Re: Моят сценарии
31-05-2008 - 19:56:26
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Прави ли ти впечатление,че в колите хората са все
> по един? Не е казано,че под 1000лв. заплата
> няма,но според мен,под 600 чисто, няма. И
> тези,които получават толкова,не са в колите. А
> колите са над милион и половина- така казват от
> КАТ........

-------------
Камелия,
confused smiley Преди няколко месеца, когато за първи път започнах да следя този форум, ти ме убеждаваше яростно, че заплатите били 300-350лв. И само за 6 месеца хоп: 100% увеличение!
С тези темпове догодина по това време да очакваме ( 600->1200-> ) 2400 лева минимална заплата! :}
Re: Моят сценарии
01-06-2008 - 02:31:22
avatar
Lyubopitna Написал:
-------------------------------------------------------


> Камелия,
> Преди няколко месеца, когато за първи път
> започнах да следя този форум, ти ме убеждаваше
> яростно, че заплатите били 300-350лв. И само за 6
> месеца хоп: 100% увеличение!
> С тези темпове догодина по това време да очакваме
> ( 600->1200-> ) 2400 лева минимална заплата!


Тези "няколко" месеца,са 10-12. Не виждам защо се заяждаш- колко е твоята заплата в момента? А на твоите близки? 300-350 ли е? Говорим за София,да не се окаже че нещо не си разбрала.
Не аз определям заплатите,та не знам какви ще бъдат догодина. Нещо по същество да напишеш? confused smiley
Re: Моят сценарии
01-06-2008 - 08:16:14
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход