Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой в България може да бие по цена следния имот

Публикувано от Don 
Don
Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
23-09-2007 - 20:57:41
Ето на който му е интересно уебстраницата на града. Има и английски вариант.

Според мен е малко странно сравнението с Елхово, поне според това което виждам от уебкамерите и другите снимки.

[www.plauen.de]
Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
23-09-2007 - 21:05:24
Peter123
Не разбирам сравнението ти.
Тези дни четох - Unterföring München - 10 км. от центара на Мюнхен - и от Briennerstr. - ново строителство - 2.900 кв.м.
Янко Сакъзов - сграда от 60 год. - 2700.Направи ми впечатрение - споделих го,какво толкова грешно казвам.
Не съм чела това, което си писал за сравнението между Мю. и Сф.,съжалявам - бих го прочела с интерес.


kominche - благодаря за интереса към мен. Какво точно те вълнува?
Don
Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
23-09-2007 - 21:08:37
Петър,

и аз не искам да влизам в спорове. Не знам защо ме обвиняваш,
че не съм дал повече информация за Плауен.
В крайна сметка който го интересува може да се информира.
Аз този град до днес, когато видях тази обява не го бях чувал даже.

И пак ще кажа мен ме интересува има ли подобни нови строежи
в България като РЗП и цена.

Никъде не съм споменавал София, Пловдив, Варна.

Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
23-09-2007 - 21:31:39
Фабия,
Янко Сакъзов на 10 км ли е от НС ????!!!!!
Пак ти казвам: погледни как върви кв.м. на Brienner Str.; не ме пращай на 10 км от него, в
Unterfоеhring.
Ще ти кажа също какво точно си гледала. Гледала си обявите на Hofаеckerallee,но сравнението е некоректно, т.к. жилище в центъра на София е несъотносимо с това на 10 км от него. Принципът е , че центърът на икомически най-развития град в България може да се сравнява единствено и само с центърът на най-развития такъв в Германия. Всякакви други сравнения водят до погрешни изводи.
Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
23-09-2007 - 22:02:40
Дон,

Просто е малко странно, че например не обръщаш внимание на greenbul, че коментарът му за Карлсруе всъщност не е по темата. Самият ти отговор:

“ Ето точно за това иде реч.
Как при при такъв висок стандарт на живот могат хората
да изкарат по-евтин продукт от българския.“


въобще не е по темата, чиите параметри ти сам впоследствие конкретизира.Но както и да e.

P.S.И просто един съвет: по снимки не си прави изводи за един град. Този „британски маниер“ на разглеждане на недвижимостите не е никак за препоръчване.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-23 22:26 от Peter123.
Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
24-09-2007 - 00:02:27
Peter123, аз смятам,че цената на жилищата в Бг,трябва да са съобразена със стандарта и заплатите на българите,а не на германците ,така че не съм на твоето мнение,но няма значение,не ми се спори.
Don
Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
24-09-2007 - 00:14:00
Добре, съгласявам се и ще преформулирам въпроса.

В западналия немски град Плауен, намиращ се близко до Чехия (с намаляващо и застаряващо население) се оферира жилищна сграда с 9 апартамента и партерен магазин с обща площ 650 кв.м и дворно място 250 кв.м. за 110.000 ?. Сградата представлява ново строителство, с проектна документация и изпълнение по немски стандарти.

Има ли близки по характеристика оферти за обекти ново строителство, изпълнени някъде в България по български стандарти, които се продават на тази цена.

И от там въпросът, защо не са толкова производителни българските строителни фирми и защо вече не са конкурентноспособни на немския строителен пазар.
Don
Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
25-09-2007 - 13:23:23
Никой ли няма мнение по въпроса?

Изписаха се 3 страници без особено съдържание и после нищо :ami:
Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
25-09-2007 - 14:36:10
Don,

Изписаха се няколко страници без съдържание, т.к. едва сега си формулира въпроса що-годе като хората.Съответно едва сега участниците в тоя форум разбраха, че имот с подобни характеристики следва да се търси някъде из затънтено Ямболско. Примерно в Елхово, защото това е географският, икономическият и демографският еквивалент на Плауен. И съответно хората се затрудняват.

А относно ниската производителност на труда в България, сравнена с Германия, ще ти отговоря с въпрос:
Къде е по-вероятно да се роди следващият световен шампион по шахмат - в Русия или в Ботсвана?
Don
Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
25-09-2007 - 14:55:28
Обяснявам за пореден път, че не ме интересува кой е географския или демографския или икономическия еквивалент на Плауен.

Интересува ме защо българска фирма на българска земя не може да произведе по-евтин продукт от немския пример който давам, пък и бил той произведен на място с нисък за немските представи стандарт на живот (все пак става въпрос за място с очакван наем 6 ?/кв.м).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход