Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нулеви продажби на имоти в Банско за 4 месеца

Публикувано от naughty 
Re: Нулеви продажби на имоти в Банско за 4 месеца
01-02-2012 - 23:07:16
Quote
големо жувотно
Дияне, гледам роден си в Свинен (пардон Сливен) и живееш в Свинадория ( София). Хубаво е че сравняваш Банско с Цермат, въпреки, че се опасявам, че в Цермат просто не си бил. Вярно е, че стана презастрояване, но градският център не е мръднал и градът си е чист както винаги е било.

Сега постави се на мястото на банскалия като мене и си представи следната ситуация: Идва свинадорец при тебе без покана и започва да ти предлага пари за парцела. Предлага ти 35К, ти го сиктърдосваш, той идва след седмица (пак неканен) и увеличава до 150К. Годината е 2006.

Така, сега си сложи ръка на сърцето и кажи ти нямаше ли да продадеш парцела 700м2 Какво сигурно щеше да се правиш на патриот и щеше да отговориш: не аз парцела не го продавам, че вижте застроихте всичко! Така ли би постъпил?

Аз си признавам взех кинтите и до ден днешен ги държа не депозит като прибавих и още толкова изкарани с труд извън БГ.

Отделно друг парцел отстъпих срещу 35% обезщетение което сега достигна 50% заради неустойките които строителя заплати в дялове от сградата.

Та ми интересни ти как би постъпил в годините на имотната параноя? Пък ако искаш сравни по хубост сегашното Банско със Сливен или София (поизбор)

Кой спечели от балона? Аз при всяко положение не съм губещ, защото сега ако искам мога да закупя парцели подобни на тези които продадох за 1/10 от сумата за която аз продадох.


"Гладен" ако бях на твое място сигурно и аз бих постъпил като тебе.Обаче ми се струва че ако търсиш виновен то тове е кмета ви.Да и...ба и алчността му.Имам дружка която изкара пари около препродажбата на земи в Банско икономичиски много грамотна и тя така ми вика "Кмета е глупак"" на всички е ясно без подробности относно темета.
Тази година бях в Цермат (качихме Матерхорн)извинявай колкоти и да ми харесваш като боец ама Банско и и пукната пара не струва пред Цермат.
Нито София нито Сливен имат общо със Банско.Все пак Сливен има общо с Перник по манталитета (bota156 истина е,да внимават останалите:]) не се гъбаркай с втория по-свободомислие град ва България:])
Та тази година най-вероятно съм на Кончето понеже не съм го минавал което е срам за мене ще мина да изпия една ракия в Банско за да ви видя как сте банкскалиите.Предполагам отсега че сте на пържоли и вино:]:]:]
(
Re: Нулеви продажби на имоти в Банско за 4 месеца
01-02-2012 - 23:39:12
avatar
Дияне, банският кмет не цвете зная, но да не би софийският да е принц за чудесата които се насътвориха в кални ливади, кв. витоша, гоце делчев и т.н.? А Данчо сливенски дето окраде цел град дума да отваряме ли а?

Иначе аз ще бъда сега от 24- ти в Saas Fee което е от другата страна на Цермат, те са свързани и там караме ски почти до края на май. Живял съм една година в Швейцария, навремето когато още се състезавах пообиколих почти всички алпийски курорти та ми е пределно ясно кое с кое да сравнявам.

И понеже си пич, знаеш ли за колко беше продаден хотел София (сегашен Радисън) на холандците от софийския кмет едно време?

Дръж се: 250К долара. (със същите кинти можеше да купи средна ръка жилище в Хага) Това за софийските цървули да го знаят.
Re: Нулеви продажби на имоти в Банско за 4 месеца
02-02-2012 - 11:01:51
Quote
големо жувотно
imotko, не съм очаквал друг отговор от тебе. Първо, банскалии си живеехме много по-добре от софийските шопи, още много преди имотният бум, ама това ти няма как да го знаеш. Второ банскалии са садили, садят и продължат да садят нивите няма нищо лошо в това, това ги е направило богати. Банскалий са били богати хора още откакто е създаден градът. Градът е създаден от търговци. За това свитетелства 3-тата по големина църква в БГ, изградена само със средствата и труда на банскалий. За сравнение- в София няма нито една голяма църква изградена от Софянци, повечето са ви Руски дарения, щото винаги сте били цървули.

За получените пари от имотните продажби, за 1% от продалите може и да си познал, но повечето мои познати и приятели които се облажиха за сметка на "умните" свинадорци са си все още здави кешовици. Отделно, че бъркаш банскалий с останалите цървули дето са се освинадорили, не банскалий мигрират към Свинарника, а прасетата напират към Банско - железен факт! Банскалий апартаменти в София не са купували, освен в единични случаи докато изучат децата и после да ги продадат пак за да не плащат за мизерните ви квартири.
Баси че то в София едни църкви ум да ти зайде.А Александър Невски е такава грозотия.......
Re: Нулеви продажби на имоти в Банско за 4 месеца
02-02-2012 - 14:25:14
Иначе аз ще бъда сега от 24- ти в Saas Fee което е от другата страна на Цермат, те са свързани и там караме ски почти до края на май. Живял съм една година в Швейцария, навремето когато още се състезавах пообиколих почти всички алпийски курорти та ми е пределно ясно кое с кое да сравнявам.
-----------------
Ама що щеш тука, бегай да си вземеш новото Ауди ! Болник.
Re: Нулеви продажби на имоти в Банско за 4 месеца
02-02-2012 - 16:53:42
avatar
Дичо (бедния нещастен пльокер) да го духа...


от днес при дилъра...



А сега да посмятаме с калкулатора:

1000 дичови сделки
365 дни в годината
104-неработни дни (съботи и недели)
отпуски 30 дни
болнични дни средно 21 в година
празници 26 дни
други - 4 дни

И така: 365-104-30-21-26-4=180 чисти работни дни

Извод в продължение на около 7 години, нашият башброк е имал по една сделка всеки работен ден?????
Re: Нулеви продажби на имоти в Банско за 4 месеца
02-02-2012 - 19:36:26
За Банско, Перник,Сливен и т.н.
Навсякъде бият, и все комплексари бият (или поне се пробват).

Иначе най-печеливши от балона за продалите.
Ама продалите ТРЪНИ - дали са в Банско, дали във Враждебна (мислех там да си вземам къща, ама комплексари с КИНТИ е ужасна картинка) все тая. Нека си се гордеят хората с родния град. Аз нямам чак такива сантименталности, да не говорим че може и "родината" да сменям.
И един град не го правят парите, сградите а хората. И в БГ човеците много(нищо че сме намалели с 2млн за 20г) ама хората малко ... не случайно само нашия казан не се пази от дявола.

[truden.truden.com]
Ако случайно бъркате понятията човек, човеци и хора.
Re: Нулеви продажби на имоти в Банско за 4 месеца
02-02-2012 - 20:15:30
Браво моето момче, позна за сделките ми ! Ама ти това математиката за нищо я нямаш бе ! Само с болничните не и познал, не съм ползвал болничен от повече от 25 г. . Аз пък ти пожелавам колата, която си ни показал да не ти създава никакви ядове, т.е. да не избелява. Снимката. За да си мечтаеш.
Re: Нулеви продажби на имоти в Банско за 4 месеца
02-02-2012 - 20:36:17
Quote
големо жувотно
Дичо (бедния нещастен пльокер) да го духа...


от днес при дилъра...



А сега да посмятаме с калкулатора:

1000 дичови сделки
365 дни в годината
104-неработни дни (съботи и недели)
отпуски 30 дни
болнични дни средно 21 в година
празници 26 дни
други - 4 дни

И така: 365-104-30-21-26-4=180 чисти работни дни

Извод в продължение на около 7 години, нашият башброк е имал по една сделка всеки работен ден?????

Това математиката е отвратително нещо. Сега разбирам , защо я мразех. *ok**ok*:}

То толква сделки има в Банско за последната година сигурно той е монополист там.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-02 20:42 от Lubimec13.
Re: Нулеви продажби на имоти в Банско за 4 месеца
02-02-2012 - 20:57:23
avatar
Quote
имотен
Браво моето момче, позна за сделките ми ! Ама ти това математиката за нищо я нямаш бе ! Само с болничните не и познал, не съм ползвал болничен от повече от 25 г. . Аз пък ти пожелавам колата, която си ни показал да не ти създава никакви ядове, т.е. да не избелява. Снимката. За да си мечтаеш.

На мен ми е смешно, как един чантаджия, свикнал да работи от 8 до 17ч., 5 дни в седмицата, прави сметка на работното време на брокер!:]
Без да е наясно, че най- много огледи се правят през почивните дни, защото тогава кандидат- купувачите са свободни.
Как да знае, като никога не е бил в такава позиция?:]
Re: Нулеви продажби на имоти в Банско за 4 месеца
02-02-2012 - 21:05:46
avatar
Quote
камелия
Quote
имотен
Браво моето момче, позна за сделките ми ! Ама ти това математиката за нищо я нямаш бе ! Само с болничните не и познал, не съм ползвал болничен от повече от 25 г. . Аз пък ти пожелавам колата, която си ни показал да не ти създава никакви ядове, т.е. да не избелява. Снимката. За да си мечтаеш.

На мен ми е смешно, как един чантаджия, свикнал да работи от 8 до 17ч., 5 дни в седмицата, прави сметка на работното време на брокер!:]
Без да е наясно, че най- много огледи се правят през почивните дни, защото тогава кандидат- купувачите са свободни.
Как да знае, като никога не е бил в такава позиция?:]

Кой е чантаджията в случая, че не можах да се сетя? Емигранта или любимеца. Щото аз съм от 8 до 5 , но нямам впечатления те да са такива.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход