Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нещо за покупка на земя и строеж?

Публикувано от Geto 
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
20-11-2007 - 04:30:10
Привет на всички,
Ако не ви отекчавам с няколко изречения ще ви кажа как работят Агенциите за недвижими имоти в Северна Америка. Първо, има един единствен WEB (поне офицялен) където се обявяват всички имоти. Това е само за Брокери, които са лицензирани и членове на съответната камара. Комисионата варира от 1% до 5%, която се плаща САМО от ПРОДАВАЧА. Двамата брокери си делят % по равно. Един имот може да се предложи на пазара САМО от ЕДНА АГЕНЦИЯ. Продавача сключва договор с Брокера където и двете страни имат определени права и задължения. Продавача има право да се отегли от сделката без никакви последствия, но в растояние на 6 мес. няма право да продава имота с друг Брокер. Когато се стигне до сделка и куповача подпише предварителния договор оставя 10% от цената на доверително пазене при адвоката на продавача. Куповача и продавача дават всички документи на своя си адвокат и те извършват всички проверки, плащат такси и т.н. В уречения ден продавача утива при своя адвокат, подписва последните документи с които се прехвърля собственоста, предава ключовете и си взима чека. Адвоката още преди това е изплатил задълженията на продавача към неговата банка и продавача си прибира разликата като печалба от цялата работа. Най-често куповача не вижда очите на продавача, защото клиентите влизат на оглед само със Брокера. Няма хитруване, няма кокошкарски номера. Не етечните Брокери нямат шанс да оцелеят тъй като доброто име, репутацията на Брокера е онова което му води клиенти. А без добро име и препоръки умира от глад и хайде да разнася пици. Важно обаче е да се подчертае, че всъщност цялата работа се върши от адвоката. Хитият номер на брокерите е, че не взимат комисиона от куповача и само това ги спасява, иначе всички ще разнасят пица winking smiley
Да ме прощава нащият Продавач тук, ама трябва още мнооого фурни хлеб да изядат родните "Брокери" докато заприличат на западните си побратими. Ама трябва да признаем, че и нашего брата българина е голям Андрешко :]

Хайде със здраве
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
27-11-2007 - 19:00:14
Geto ,
Поздравления и успех на теб и цялото ти семейство . Сега се въоръжи с много търпение и нерви .Не мога да ти кажа дали 300 евро са о.к. защато не знам какво включва тази цена /т.е. освен вътре на шпакловка и замазка , какво е отвън-изолации , мазилки ,дограма и т.н./. Съвет не мога да ти дам , но ще ти кажа аз какво направих , а вече ти се прецени , понеже по този път минах преди 5 год .
За грубият строеж наех фирма - като аз си осигурих бетона,желязото и дървения натериял за покрива /предполагам се сещаш защо/. После за всяка друга операция наемах бригада /замазка,гипсава такава и т.н./, като бригата която ми полага настилките ми прави и замазкити и шпакловките на мокрите помещения . Преди да ги наема ми показваха работата си по предишни обекти/вкл.и фирмата за грубият строеж/ . По време на строителството ако ти няма да си си в БГ задължително някой твой роднина или приятел на когото имаш 100% доверие поне веднъж дневно да минава през обекта . И ако можеш да си го позволиш отвън не я измазвай а ползвай камък и дърво става много красиво уютно .
Още веднъж успехи .
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
28-11-2007 - 01:13:34
Калоянчев,
Благодаря ти от сърце за пожеланията и полезните съвети!
Още не съм решил как точно ще строя, с фирма, като теб или сам ще си организирам всичко. Какво точно влиза в тези 300 Е. и аз не съм мн. сигурен, но със сигурност ще бъда на строежа ежедневно.
С жена ми сме решили къщата да бъде във Възрожденски стил, бяла (може би варосана) и с каменни основи. Това за дървото много, много ми харесва, дава топлина и толко много уют, но не съм сигурен как ще го подържам и разни други.
За нервите зная, че ще има да ми ги опъват, но това е част от цената. Сега съм на съвсем ранен етап и действам от разтояние. Тези дни трябва да стане готова скицата и от там нататак не съм много сигурен какво трябва да се прави??? Ти си строил преди няколко години, но ако си спомняш моля те кажи какви са стъпките след като взема скицата? Плановете ми са да започна строежа в началото на лятото за да покрия до есента. Какво мислиш, реалистични ли са тези срокове?

Поздрави и успех,

Гето
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
28-11-2007 - 01:28:31
Гето ,
По мое време от общината взимаш виза за проектиране и след като ти станат готови проектие /арх.вик.ов и т.н./ ги внасяш пак там и взимаш разрешително за строеж и техник идва да ти определи стр.линия т.е. да забие 4 колчета . След това почваш да действаш.Що се отмася до дървото има доста добри шведски и финландски препарати . Аз ползвах SADOLIN .
Поздрави и успех .
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
28-11-2007 - 19:33:23
Калоянчев,
Добре, през колко години трябва да третираш дървото с тези препарати за които говориш? Предполагам матерялат който си използвал е чам или има нещо по здраво?
Тук за външно ползване продават матерял който е киснат в някакви разтвори за да е издържлив, но въпреки това през 2-3 год. трябва да се маже с някакви химии?
Взех сериозно да се замислям за този вариант, а и дървото като изолация ще има добър ефект.

Приятен ден и благодаря,

Гето
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
29-11-2007 - 10:06:03
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Привет на всички,
> Ако не ви отекчавам с няколко изречения ще ви кажа
> как работят Агенциите за недвижими имоти в Северна
> Америка. Първо, има един единствен WEB (поне
> офицялен) където се обявяват всички имоти. Това е
> само за Брокери, които са лицензирани и членове на
> съответната камара. Комисионата варира от 1% до
> 5%, която се плаща САМО от ПРОДАВАЧА. Двамата
> брокери си делят % по равно. Един имот може да се
> предложи на пазара САМО от ЕДНА АГЕНЦИЯ. Продавача
> сключва договор с Брокера където и двете страни
> имат определени права и задължения. Продавача има
> право да се отегли от сделката без никакви
> последствия, но в растояние на 6 мес. няма право
> да продава имота с друг Брокер. Когато се стигне
> до сделка и куповача подпише предварителния
> договор оставя 10% от цената на доверително пазене
> при адвоката на продавача. Куповача и продавача
> дават всички документи на своя си адвокат и те
> извършват всички проверки, плащат такси и т.н. В
> уречения ден продавача утива при своя адвокат,
> подписва последните документи с които се прехвърля
> собственоста, предава ключовете и си взима чека.
> Адвоката още преди това е изплатил задълженията на
> продавача към неговата банка и продавача си
> прибира разликата като печалба от цялата работа.
> Най-често куповача не вижда очите на продавача,
> защото клиентите влизат на оглед само със Брокера.
> Няма хитруване, няма кокошкарски номера. Не
> етечните Брокери нямат шанс да оцелеят тъй като
> доброто име, репутацията на Брокера е онова което
> му води клиенти. А без добро име и препоръки умира
> от глад и хайде да разнася пици. Важно обаче е да
> се подчертае, че всъщност цялата работа се върши
> от адвоката. Хитият номер на брокерите е, че не
> взимат комисиона от куповача и само това ги
> спасява, иначе всички ще разнасят пица
> Да ме прощава нащият Продавач тук, ама трябва още
> мнооого фурни хлеб да изядат родните "Брокери"
> докато заприличат на западните си побратими. Ама
> трябва да признаем, че и нашего брата българина е
> голям Андрешко
>
> Хайде със здраве


Привет и на тебе Гето,

Ти сигурен ли си, че за Северна Америка говориш? В изказването ти срещнах известни неточностти.
1. Относно единствения WEB изказването, е доста неточно само за Лос Анджелис са наколко, ето два от тях, [themls.com].... [www.socalmls.com]
2. Комисионната не е задължително да се дели по равно.
3. Продавача МОЖЕ ДА ЛИСТВА С НЯКОЛКО АГЕНЦИИ: "OPEN LISTING" - [www.titlecorockies.com]
4. Продавача не винаги може да се оттегли от сделката. Освен ако не плати комисионната си на листващия агент (агент в Америка е = брокер в България).
....................
..............
и в останалия текст има още неточности, но не ми се занимава да ги посочвам.

Предполагам, че си ги чул тия неща на "маса".

Намесих се за да не останат посетителите на форума с погрешни представи.

Всичко най-добро.



.[www.beinsadouno.org]
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
29-11-2007 - 18:57:45
Uraa,

Иде реч за Канада. Продадох си къщата преди 4 месеца. Тук също има доста "Сайтове", вестници, списания където можеш да сложиш къщата, но ако имаш сериозни намерения това е само www.mls.ca Всичко друго е ялова работа и губи време. В щатите и пазара е по-различен, че защо не и технологията.
Сега разбра ли на каква "маса", какво съм чул?

Хайде със здраве
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
29-11-2007 - 19:13:17
Гето ,
Аз третирах дървото съгласно инструкциите на производителя на лака :
1.Безцветен против всякакви буболечки , които могат да навредят на дървото и препоръчват с този лак да се третира на всеки 10.год.
2.Безцветен за импрегниране на дървото.
3.цветен лак

2 и 3 се прилагат на всеки 5 год. Като си избереш фирма производител на лак те ще ти препоръчат какви продукти да ползваш и на колко време . По мое време SADOLIN бе един от най-добрите които имаше на пазара . Сега нямам представа , а аз продължавам да ползвам SADOLIN .
Поздрави
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход