Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нещо за покупка на земя и строеж?

Публикувано от Geto 
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
31-10-2007 - 07:48:16
Гето и аз те поздравявам с удачното решение, за цената зависи дали влключва външното мазане (вече много скъпа операция) или не за дограмите няма да говоря ако е с мазането не е скъпо съгласявай се а къде е този парцел ако не е секрет.
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
01-11-2007 - 15:04:35
Здравейте,

Защо ли още хората смятат че нещо в България ще намали стойността си.Ето за пример една публикация в имоти.нет от 2002 година -> само за 5 години каква е разликата, а? smoking smiley

"В модните селища цените на имотите са високи
25-07-2002 в раздел Пазар • Източник: imoti.net
По една или друга причина някои населени места в страната напоследък придобиват имиджа на "модни" - те са предимно в близост до голям град, в планински и морски курорти. Там цените на имотите са високи, има предлагане и търсене, при съвпадане на интересите и при късмет се реализират и сделки.


В т. нар. пловдивски Бевърли Хилс - селото Марково, триетажен дом с басейн, фитнес и сауна се продава за 120 000 долара. В съседните села Белащица и Гълъбово двуетажни къщи на 100-120 кв. м, с дворове от 500-700 кв. м струват над 25 000 долара. За къщи със същата квадратура и площ на дворовете в други близки села - Брани поле, Злати трап, Брестник, може да се сключат сделки за 8000-10 000 долара. С отдалечаване от Пловдив обаче цените падат сериозно. В селото Ахматово, на 40 км от областния град, 200 квадрата къща на два етажа, с два декара двор, може да се купи само 5000 лв. За 5 долара квадратният метър се предлагат парцели в село Бойково - на 25 км от Пловдив, но търсене няма.

Край морето скъпи са близките до популярните курорти имоти. За парцели в селото Кошарица, на 6 км от Слънчев бряг, се искат 30 000 долара. Неголяма сграда, с двор от 1000 кв. м, в село Велика стига до 150 000 лв. Къщи в строеж, с малки дворчета, в Ахтопол се предлагат за 17 000 долара. В Черноморец недовършена четириетажна постройка, с двор от 500 кв. м, може да се продаде за 22 000 долара. В считания за богаташки бургаски квартал "Сарафово" цените на луксозни къщи стигат до 67 000 долара. Според местни брокери, там квадратният метър поскъпва всяка седмица.
В Рударци край Перник има оживено търсене на къщи - на цени от 10 000 до 25 000 лв. В радомирското село Долни Раковец, където от дворните чешми тече минерална вода, може да се купи приличен дом за 7000 до 15 000 лв.

Селски имоти се търсят и в околностите на столицата - в Бояна, Драгалевци, Симеоново - един декар върви от 30 000 до 50 000 долара. "

Поздрави




smoking smiley
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
01-11-2007 - 18:22:20
Драги Иво, прав си. За хубаво или лошо цените вървят уверено само на горе. Не мисля, че е нормално при този стандарт в България, но това е положението. Има нещо збъркано в този постоянен скок на цените и това не е защото благосъстоянието на народа се повишава. Някой тука беше писал, че цените в България са вече високи за българите в чужбина и това е точно така. Лесните пари лесно се харчат, а който е бил в чужбина знае, че парите се изкарват с яко бачкане. Преди 1 месец купих моят парцел и вече мисля, че съм го взел на мн. добра цена.

Поздрав,
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
06-11-2007 - 04:09:37
Ivel благодаря ти за поздравленията. Имота е на Запад, но не в Дивия запад winking smiley
Поздрави
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
06-11-2007 - 08:08:03
Добре е както казваха някога при социализма за някой "Избягал на запад" и ако се поинтерсуваш тпчно къде отговорът е в Трън (градче на запад в БГ) :}
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
06-11-2007 - 10:05:18
Гето,
Честито, късмет и здрави нерви! И чети форума - макар да не са професионалисти, хората много са научили и с готовност споделят. Мисля, че решението ти е правилно - децата (а и ние) имаме нужда от чист въздух, тишина и спокойствие. Макар и битът в една къща да е по-сложен от този в апартамент - ще ме разбереш след време...
И поствай напредъка си!
Успех! smiling smiley
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
06-11-2007 - 23:06:04
Благодаря Honeybee. Зная, че тук има много хора с практически опит, а също и много готови да помогнат.
Успех на всички!
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
14-11-2007 - 13:28:44
podkrepiam geto brokeri se opitaha da mi probutat apartament s neuredena dokumentacia ubegdavaha me kak vsichko e nared tochno tova me pritesni vzeh advokatka s men pri skluchvane na predvaritelnia dogovor ako ne beshe tia stiah da izgora te si vzimat procenta na predvaritelnia i dovigdane moge i da ima svestni brokeri no sigurno sa mnogo malko
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
14-11-2007 - 22:20:46
Здражейте Строители,

Постъпил си изключително разумно като си взел адвокат със себе си за договора! Аз преговарях директно с агенцията "продавач" и разбира се те ме уверяваха колко са коректни, как ще "защитават интереса ми" winking smiley, имали нотариус, което никак, ама никак не ме трогна. Взех си адвокат и мой нотариус, платих му по 90 Е. на час, но си свърши работата професионално и наистина видях как ми защитава интереса. Разбира се, приспаднах хонорара който платих на адвоката от комисионната на агенцията smoking smiley последните не бяха много щастливи, но ако искат да правят бизнес трябва поне малко да се научат на етика. Не искам да обидя коректните брокери, а те са толкова малко, но 99,9% от "Агенциите за недвижими Имоти" са откровени мошеници, без грам професионализам. В този си вид те са напълно излишни във веригата на пазара на имоти. Паразит, дали може да се използва това определение?Но докато има будали ще ги има итях.
Успех на всички!
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
15-11-2007 - 08:22:13
Добре казано поддържам, тук има една дама-брокерка и един Продавач дето рано или късно ще те намерят и тежко ти, много ревностно убеждават колко не си прав. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход