Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво е повишението на цените на НИ за 2005 година?

Публикувано от Kobe 
Имотко
Re: Какво е повишението на цените на НИ за 2005 година?
29-01-2006 - 20:44:44
Нещо, което преди 3 години е струвало 50000, сега не може да струва само 65000.
Re: Какво е повишението на цените на НИ за 2005 година?
29-01-2006 - 21:45:03
не ми е много ясно как можеш да го твърдиш това, но при теб доста неща за мен ще останат загадка:] .... Дааааа знам "огромен опит", но едва ли си присъствал на всички пазърлъци и окончателни разплащания през последните три години.

Та колко ще струва едно НЕЩО днес, което преди 3 години е струвало 50'000 Е? smiling smiley Защото ЧИСЛАТА не са решаващи, примера беше ПРИМЕРЕН, числата могат да се променят, мисълта ми беше за достоверноста им и откъде и как се черпи тя.
Имотко
Re: Какво е повишението на цените на НИ за 2005 година?
29-01-2006 - 21:56:22
Най-общо казано, нещо, което в края на 2002г. е било 50000, сега е между 80 и 150% по-скъпо и това е само увеличението за жилищата. При земята става въпрос не за проценти, а за пъти. През 2002-2003г. кв.м. земя например в Казичене /едва ли го знаете къде е/ струваше 3-4 долара за кв.м., а сега, след промяна на предназначението на въпросната земя, струва от 85 до 125 евро за кв.м. Просто си нямате представа на колко пазарлъци и разплащания съм присъствал.
Ne sum kazal, 4e samo bulgari shte kupuvat imoti.

To i za tova edni hora prieha edin zakon naskoro.

Re: Какво е повишението на цените на НИ за 2005 година?
30-01-2006 - 10:07:46
Кремена, някак се въртим в един кръг (даже не и спирала) в тия дискусии. И става напълно безсмислен разговора - поне да се пощипвахме с колеги .... :}

Подобен дилаог - за оферти и кой ги дава, и колко дава, и откъде са дошли тия пари, дето са подхранвали увеличението на цените, и кой купува, и как купува... , сме водили преди около година с други колеги от форума. И тогава твърдяха (интересно, такива тези основно хората, неживеещи в България, застъпват smiling smiley колегите, че НЯМАЛО НАЧИН при тези статистически данни за работна заплата, доходи, разходи и инфлация в БГ НЯКОЙ да дава толкова пари за жилище.

На мен, чесетно казано, взе да ми писва. И затова бих ти казала - ще поживеем, ще видим.... Дали, кога и как цените ще се сгромолясат, и ако стане - защо.

Само една формална забележка по твоя хиптетичен пример - какво те кара да смяташ, че статистиката на ОФЕРТНИ цени е била по-близка до реалната през 2002, а сега е по-далече от нея?

Имотко е напълно прав - ако сравняваме в продължение на 15 години само офертни цени, трендът, който ще получим, с голяма степен на вероятност е същия, както на продажните цени, дори и да има голяма (да речем 30-40 %) разлика между двете. Просто ще бъдат 2 подобни по форма криви, но на различни нива по ординатата - те.е ще въряват успоредно една на друга.


Още много, много бетон има да се излее в София, и ще се продадат до дупка хиляди нови жилища. И аз вече цяло година се чудя с какви пари се купуват новите имоти, но това е факт. Имам чувството, че става като в Библията, дето Исус нахранил незнам си колко хора само с един хляб. Ако има икономисти, да обяснят откъде народа взема и ще взема пари да си купува нови имоти.
Re: Какво е повишението на цените на НИ за 2005 година?
30-01-2006 - 11:20:34
Там е проблема, че това икономист не може да го "обясни". Най-много David Copperfield да успее, ама и той може би ще се "озори"...
Re: Какво е повишението на цените на НИ за 2005 година?
30-01-2006 - 11:42:10
Ама е фактsmiling smiley
Освен това някъде пишеше, че през 2005 година гражданите и фирмите са спестили 6млрд. лева (парите в Бурканбанк май не влизат в статистикатаsmiling smiley Иначе си ровим по кофите, не си дояждаме и завиждаме на богатите западняциsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: Какво е повишението на цените на НИ за 2005 година?
30-01-2006 - 12:02:23
Quote

през 2005 година гражданите и фирмите са спестили 6млрд. лева

Гледам сега баланса на банковата система за 12.04 и 12.05
[www.bnb.bg]
[www.bnb.bg]

12.04
з Нетни вземания от финансови институции 3,923,337

12.05
з Нетни вземания от финансови институции 5,841,939

Така че ако питаш мене не сме спестили 6М за 2005, ами 1,918,602 лева.


Айде сега хвърли едно око на:
г Потребителски кредити 2,786,176
д Жилищни ипотечни кредити на физически лица 1,008,420

това е за 12.04

а за 12.05 имаме
г Потребителски кредити 4,155,328
д Жилищни ипотечни кредити на физически лица 2,028,619

Сега стана ли ти ясно откъде идват тези 1,918,602 лева увеличение на спестяванията. Аз вземам кредит да жилище купувам на баба Гицка панелката и тя си държи парите в банката. Увеличението на кредитите е 2,389,351

Е според мен задлъжняваме, а не спестяваме.




Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход