Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

E tova ve4e...!

Публикувано от poly 
Re: E tova ve4e...!
28-06-2007 - 10:29:55
kuku987, провокативното ти и негативно нон-стоп настроение понякога ми идва в повече. Често изпускаш идеална възможност да замълчиш и да си задържиш злобата за тебе.

в този случай имам пред вид:
Quote

malko, e 10 000 euro e po-relna zena, tj de kakvo e 220 000 euro za gilishte v Evropejss stoliza?
Re: E tova ve4e...!
28-06-2007 - 10:32:15
avatar
Joan Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами аз пък ти казвам, че съм виждала боксониера от
> 22 кв цялата, вярно, тухлена, но строена след
> 9-ти. Но се води "ателие", а не "жилище".
>
> Освен това има портиерски и разни такива помещения
> по ЕПК-тата и панелите, които са с подобни размери
> и си имат санитарен възел. И не се водят "жилища"
> по БДС, така че не са в нарушение на закона. Моя
> позната беше взела под наем такова в Люлин точно,
> то беше обща собственост на входа. Но нищо не
> пречи входът да го продава или да го е продал на
> някого, а той да го препродава.
>
> Не бих си позволила да твърдя, че е само стаята,
> преди да съм се обадила да питам за какво става
> дума. Никой няма интерес да предлага жилище, като
> пише по-малка от действителната му квадратура,
> защото цената на кв. става по-висока така. Точно
> обратното правят.
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 06/28/07
> 09:17AM от Joan.

Правиш разсъждения "по принцип",а аз се базирам на данните.А те/вярно,много оскъдни/ са: "боксониера" и "панел".Не би било лошо Поли да даде повече информация............
smiling smiley
Re: E tova ve4e...!
28-06-2007 - 11:10:51
Ne sam broker, prosto reagirah zashtoto mi se vidia mnogo visoka tsena, no mai traibva da svikvame s takiva tseni...
Vsashtnost 27 700 EUR ne sa mnogo za zhilishte, no tova mai e trudno da se nareche zhilishte...

oferta 678933 na
АрхКонсулт
Re: мдам
28-06-2007 - 12:30:46
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Сигурно е тази оферта N:678933. Мдам огромното
> търсене на малки жилища си казва думата. А по
> всяка вероятност ще се продаде за не по-малко от
> 25 000Е, защото хората са готови да дадат такава
> сума за жилище в София пък било то и боксониера.
> Просто защото малките жилища най-бързо се продават
> и са по джоба на почти всеки...е това не мисля, че
> ще се продаде бързо, но ще се продаде над 1000Е на
> кв.м сигурен съм на 90%. Оставам другите 10% на
> здравия разум все пак, защото новото строителство
> е 100 пъти по-изгодно и го има в люлин на 600Е
> кв.м Но в строеж, а това примамва ако можем да
> използваме тази дума за панелен коптор с това, че
> е готово за живеене не е на шпакловка и замаска.
> Макар, че отново в люлин се продават апартаменти,
> които ще бъдат завършени до ключ на под 800Е
> квадратния метър само, че са на ниво зелена поляна
> с метална оградка все още...
>
> СВОБОДА ЗА БЪЛГАРСКИТЕ МЕДИЦИ В ЛИБИЯ!
>
>
>
> Редактирано 3 пъти, последният път 06/21/07
> 07:59PM от Продавач.


Продавач здравей,

Като гледам и редакцията ти от 3 пъти не е помогнала да преосмислиш това което пишеш :}

Това че си фен на новото строителство (или имаш изгода от него winking smiley ) не означава че панелните сгради са "панелен коптор".Все още болшинството от тези сгради са прилични, а при едно пълно саниране и подмяна няма да са по-зле от новото, be sure!

С удоволствие бих ти показал "новостроителни коптори" в който след по-силен земетръс ще си на палатка, май френд :]

Поздрави,

smoking smiley
Re: E tova ve4e...!
28-06-2007 - 12:41:47
Камелия,

Ами нали точно това казвам и аз smiling smiley данните са прекалено оскъдни, за да си правиш толкова сигурни заключения. Защото има възможност и е съвсем реална цялата боксониера да е 22 кв. , а не само стаята. Обясних ти, че не е нужно да е строено като "жилище" навремето и не е задължително да е над 28 кв. въпреки нормативната уредба тогава. Има такива действителни случаи.

Не съм срещала още таква обява - някой да обяви едностайно жилище/боксониера, без да му включи цялата квадратура по нот. акт, ами само едната стая. Просто няма логика да го прави, само губи от това - излиза по-висока от действителната цена на кв.м., а това няма да привлече клиенти, а обратното.

Иначе единственото хубаво на тази обява, както и Poly каза, е относително (на фона на другите) ниската обща цена за нещо, което все пак има санитарен възел и може да се обитава като самостоятелно жилище.
Re: мдам
28-06-2007 - 12:41:51
avatar
Продавач здравей,

Като гледам и редакцията ти от 3 пъти не е помогнала да преосмислиш това което пишеш

Това че си фен на новото строителство (или имаш изгода от него ) не означава че панелните сгради са "панелен коптор".Все още болшинството от тези сгради са прилични, а при едно пълно саниране и подмяна няма да са по-зле от новото, be sure!

С удоволствие бих ти показал "новостроителни коптори" в който след по-силен земетръс ще си на палатка, май френд

Поздрави,



cool smiley Редакцията ми заради скоростта с която пиша и разменям буквите и после като прочета се поправямsmiling smiley Разбира се не всички панели са коптори просто умишлено принизявам тяхното високо качество, защото в случая е на абсурдна цена. Ако беше ЕПК боксониера или гарсониера може да годни 1000Е и ще се продаде бързо при това, но панел за близо 1300Е на кв.м...нали се сещаш, че е смешно. ОК ако е луксозно завършен с вградена кухня, дъбов паркет, климатик. окачен таван, луксозна баня, алуминиева дограма с прекъснат термостат, италианска входна блиндирана врата с четиристранно заключване, вътрешни луксозни врати - ок може да искаш 999Е на кв., но 1259Е извинявай многоsmiling smiley)) Но няма да се учудя ако се продаде.
Иначе за земетръса си прав панелките са едни от най-устойчивите и за сравнение има доста зле построено ново тухлено строителство тук не споря - говорех принципно. А това за пълното саниране - не разчитай много.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: E tova ve4e...!
28-06-2007 - 12:42:12
avatar
poly Написал:
-------------------------------------------------------
> А можеше да е къща вав Владо Тричков

Можеше ама не еsmiling smiley))


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: E tova ve4e...!
28-06-2007 - 12:56:02
E, nai posle Продавач winking smiley
Taka e to, obache kakvo shte preporachate na klientite si za takava suma ako niamat kola?
Da pobarzam da dobavia, che tova e hipotetichna situatsia, ne kasae men, che shte me obiavite za "looser":-)
Re: E tova ve4e...!
28-06-2007 - 13:04:03
Камелия,

Ако се разходиш из обявите в другия портал (да не го цитирам, че ще ме изтрият smiling smiley, ще видиш, че става въпрос за обявена тази същата много пъти, в диапазон от 20 до 25 кв и цена от 22 800 до 28 000, етаж партер или 2-ри, тухла или панел (всъщност на повечето обяви е панел, но има и една "тухла"winking smiley, след ремонт с бокс изнесен на балкона. Идея си нямам дали е портиерско жилище на партера или е част от голям апартамент, разделен на две. Но не ми прилича да е обявена само стаята. Цялата си е с тази квадратура, пита се дали е 20 или 25 кв smiling smiley

Абе то можеш ли да разбереш нещо от тези обяви.....
Re: E tova ve4e...!
28-06-2007 - 13:26:46
avatar
poly Написал:
-------------------------------------------------------
> E, nai posle Продавач
> Taka e to, obache kakvo shte preporachate na
> klientite si za takava suma ako niamat kola?
> Da pobarzam da dobavia, che tova e hipotetichna
> situatsia, ne kasae men, che shte me obiavite za
> "looser":-)

За такава сума бих препоръчал да се включат на "зелено" в някой строеж иначе къща по дефилето или близо до влак. Никой няма право да обявява някой за загубеняк, че няма достатъчно средства да си купи имот при положение, че цените са ужасяващи. По-скоро според индивидуалния случай бих помгнал за кредит за едно двустайно жилище или гарсониера ако няма време да се чака новото строителство да стане готово. И все пак бих препоръчал ЕПК ако ще е боксониера дори очаквам една такава да ми се появи след около 10-ина дни на цена близо до 1000Е на кв.м при това без комисион от продавачаsmiling smiley)) и с южно изложение.
Квадратурата на тази боксониера, която очаквам е 29кв.м. за стая, куненско боксче, баня с тоалетна и коридор. Като мисля, че ще бъде и с таван и мазе. Също така и с идеални части от правото на строеж върху мястото.
Мисля, че собственика ще я обяви на около 27 000Е за екстрите ако ще има такива още незнам, но другата седмица ако някой се интересува ще му кажа winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход