Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо % ?

Публикувано от de da znam? 
Защо % ?
21-06-2007 - 15:10:17


Нещо ,което ми е трудно да си обясня е защо възнаграждението на брокерите е % от сделката а не конкретна сума?Работата която вършат по никакъв начин не е свързана с цената на имота?!?Например:Аз продавам 2 апартамента единия за 50 000 а другия за 75 000.Работата на брокера и в двата случая е една и съща-реклама,огледи,тежести и тн.Защо във втория случаи плащаш с 50 % повече???ще съм благодарен ако някои ми обясни логиката! :crazy: smiling smiley

Re: Защо % ?
21-06-2007 - 15:45:25
защото има кой да плаща !
каква работа върши брокера ????
рекламира - къде-в Нета (ти не можеш ли да си въведеш офертата сам ???)
тежести - къде-в Службата по вписване (ти не можеш ли сам да провериш)
отговорност на брокера - никаква , пиеш студена вода , понякога може и топла !
няма логика - има инерция , манипулация , оФчедушие , алабалистики , и пр....аргументи,предназначени за наивници.един адвокат ще свърши действ. професионално работа срещу 0.5 % , при това е информиран и носи проф.отговорност,като нотариуса има проф. застраховка !!!


...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Защо % ?
22-06-2007 - 22:18:51
avatar
Ми,защото така е прието при посредническите услуги.Ти помниш ли "мистър 10%"? spinning smiley sticking its tongue out
Re: Защо % ?
22-06-2007 - 22:55:18
avatar
Камелия,

това това твое сравнение с "мистър 10%" и брокерите "мистър, мисис 2.5%" е явно признание за Вашата (не)коректност, зачитане на интересите на Вашите възложители и т.н.
:}

Блондинка по душа
Re: Защо % ?
23-06-2007 - 03:03:12
Ne pomnia mistar 10%,no 6te sam ti zadaljen ako mi obiasni6 za nego. a i ako vse pak ima6 obiasnenie na logikata za % 6te se radvam da me obrazova6! smiling smiley
Re: Защо % ?
23-06-2007 - 10:41:03
avatar
де да знам,

"мистър 10 %" е прякорът на Александър Божков, получен докато беше шеф на агенцията за приватизация през 90те. Тогава журналистите твърдяха, че 10 % е била комисионната за него за "посредническата му услуга". Заължително условие за извършване на сделка. Затова продажбите се извършваха на много ниски цени и само на хора, които не се скъпят да си полатят за услугата.

виж тук мистър 10 % или потърси в google. Има много статии

Изразът "мистър 10%" е като исноним на корупция, незачитане на интересите на собственика при продажба, поставяне на личните интереси пред тези на наелия те да му свършиш работа и т.н. ОСновни постижения Химко, Враца, Балкан, РМД-тата

Наитина сравнението на Камелия с " мистър 10 % " за работата на АНИ мнго ми хареса, защото показва отношение към работата - на първо място или единствено място собствения интерес на посредника i t. n



Блондинка по душа
Re: Защо % ?
23-06-2007 - 12:03:53
avatar
evgenia Написал:
-------------------------------------------------------

> Наитина сравнението на Камелия с " мистър 10 % "
> за работата на АНИ мнго ми хареса, защото показва
> отношение към работата - на първо място или
> единствено място собствения интерес на посредника
> i t. n
Разбира се,че интереса клати феса.Кога посредникът получава комисион?Когато двете страни са постигнали съгласие по всички въпроси и са подписали предварителен договор,в който са предвидени клаузи за защита на изправната страна.Та,що не се опиташ малко да мислиш..........

:} :} :}
Re: Защо % ?
23-06-2007 - 13:41:35
avatar

Мисли ти Kамелия,
"Кога посредникът получава комисион?" Според уговореното в договора с лицето, което го е наело. Може да ти платя и 100% авансово, ако ти имам доверие или на отложено плащане, ако ти ми имаш доверие.

Не оспорвам, "че интереса клати феса. " , a чий интерес клати по-силно феса - интересът на лицето, наело брокера или собствения интерес на брокера.

И понеже явно не си разбрала, не съм против посредничеството на агенции при сделките с имоти. Против съм неспазването на законодателството.

И съм за подобряването на тази услуга, обогатяването и разнообразяването й.

Предлаганете ли например платена консултация за цената на даден имот или наем, прогноза за развитие на пазара, какви подобрения да направя, за да получа оптимална цена по дадена сделка, план за управление на недвижима собственост и т.н






Блондинка по душа
Re: Защо % ?
24-06-2007 - 01:14:43
Виж това е добра идея. Всички тези консултации ги правим в устна форма и минават безплатно. Я да взема аз да ги правя писмено и да ги карам да си плащат за тях! spinning smiley sticking its tongue out
Re: Защо % ?
24-06-2007 - 11:44:38
avatar
evgenia Написал:
-------------------------------------------------------
> > Мисли ти Kамелия,

>
> Не оспорвам, "че интереса клати феса. " , a чий
> интерес клати по-силно феса - интересът на лицето,
> наело брокера или собствения интерес на брокера.

Още веднаж ще обясня.Интересът на брокера няма как да бъде удовлетворен,ако няма сделка.За да се получи сделката,двете страни трябва да са постигнали съгласие и да сключат договор.Не сме в детска градина,сделката е между пълнолетни и дееспособни лица,които гарантират че не са поставени под запрещение,нито са накарани да подпишат против волята си. Та къде тук виждаш възможност интересът на брокера да бъде отделен от интереса на двете страни?
>
> И понеже явно не си разбрала, не съм против
> посредничеството на агенции при сделките с имоти.
> Против съм неспазването на законодателството.

Къде виждаш неспазване на законодателството?



> Предлаганете ли например платена консултация за
> цената на даден имот или наем, прогноза за
> развитие на пазара, какви подобрения да направя,
> за да получа оптимална цена по дадена сделка, план
> за управление на недвижима собственост и т.н

За съжаление,не сме се сетили.Не си скъпим труда и консултациите ни са безплатни.





Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход