Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
20-06-2007 - 07:02:27
Българската правосъдна система е мудна и ненадеждна/ бих казал безнадеждна/. Гражданските дела преминават обикновено минимум през две инстанции, освен ако няма някакво нетипично за процеса развитие, има споразумение или признаване на иска. 7 мин. за дело и на мен също като на Global ми изглежда странно. Продавачът не бил успял в резултата на заведеното дело да си продаде апартамента. Защо? Не мога да си представя искова молба, която е за неиздължени финансови престации и да подлежи на вписване. Договорните задължения във връзка с договор за посредничество между клиент и агенция нямат общо със самия апартамент, следователно исковата молба не подлежи на вписване. И възбраната на имота ми изглежда малко вероятна. Както и да е. Според мен голяма част от брокерите са маймуни, голяма част от продавачите са маймуни, голяма част от купувачите са маймуни. Резултатът е, че пазарът се катализира от маймунски номера. Посредствени играчи, които извиват ръце при удобна възможност или се вайкат и унижават, за да изпросят някакво съчувствие или изгода от другата страна. Най-неприятното за мен в неприятния пазар на недвижими имоти в тази неприятна страна с неприятна съдебна система и неприятни порядки в обществото е, че всеки е убеден, че останалите са му длъжни. Кредото е, всички са задължени да постъпят възможно най-изгодно за мен. Моето единствено задължение е безусловно да го изисквам от тях. :crazy: На път съм да дам на посредник шестцифрен комисион /всъщност той да получи горница с мое съгласие/, но тази вероятност явно не променя кредото му. Аз като продавач съм длъжен да си променям плановете, длъжен съм да свалям моята цена, но да не закачам горницата, длъжен съм сам да се справям с некадърните адвокати на купувачите, длъжен съм сам да изготвя всички договори, длъжен съм дори да измислям сложни юридически схеми, за да му гарантирам горницата. Посредникът явно е длъжен да изисква това от мен. Ще я видим тази работа. Това е просто пример, понякога брокерите са човекоподобни, а купувачът или продавачът са приматите. Май рядко има сделки между нормални човешки същества. Всеки опит да се нормализират нещата според мен е добре дошъл. Като че ли започвам да одобрявам такса огледи, това е филтър за сериозност. Но като sui generis задатък, "такса огледи" следва да бъде върната на купувача в двоен размер, ако показаният имот няма нищо общо с търсения.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
20-06-2007 - 09:11:04
vpetrishky Написал:
-------------------------------------------------------
Договорните задължения
> във връзка с договор за посредничество между
> клиент и агенция нямат общо със самия апартамент,
> следователно исковата молба не подлежи на
> вписване. И възбраната на имота ми изглежда малко
> вероятна.

Да незнаеш,не е страшно.Но да не знаеш,че не знаеш е по някога опасно!
Не става въпрос за посреднически договор,а за поети и неспазени ангажименти по предварителен договор с предишен клиент.Човека преценил,че май се е минал с цената и решил да си намери друг купувач, за по-висока цена,като пренебрегне преди това подписания предварителен договор.Ето това е представител на така уважавания от Вас положителен герой ,хитрия Андрешко.
Чудно ми е,обаче,какво правите сред толкова много маймуни,примати,човекоподобни,в тази неприятна страна,в която всичко е неприятно?Вие,извисения,станал рано сутрин и започнал да клейми :g:
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
20-06-2007 - 09:26:45
Платиха си и двамата- и продавачът, и купувачът- комисионните, неустойките за забава и съдебните разноски. Ами да- точно 7 минути продължи делото. Когато документите са наред няма как да се влачи.

А за съдебната система, какво да ти кажа? Да не би пък нещо в адвокатите ти да не е наред, м? Опитай с други. Аз лично имам отлични впечатления от съдебната система. Е, вярно е, че знам какво да очаквам и не виня системата, когато противниковата страна обжалва или се чуди как да отлага дела, ама то е въпрос на правна култура все пак.



Друга страна,

Аз продължавам да имам въпроси, а те са:
1. Съдебното производство през 1993 едноистанционно ли беше?
2. Съществува ли разлика в правораздаването до юли 1999 г. и сред това - чак до наши дни? И каква е тя?
3. 7-минутното дело мен не ме изненада, защото с писмени защити, без пледоарии на адвокатите, делата продължават даже и 2 минути.
4. Бързо производство през 1993 г. в българското правораздаване не съществуваше.
По-късно, то съществуваше, но само определен тип дела се включваха в него. Тези по облигационното право включени ли са?

Как би коментирал моите бележки?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
20-06-2007 - 09:33:55
нашият народ , който въпреки , че някои хора ,които са се взели насериозно и непрекъснато говорят глупости по негов адрес е МНОГО МЪДЪР и има една много хубава поговорка защо вълка има дебел врат -защото сам си върши работата , затова отделете време , прочетете по въпроса за покупко продажби на НИ , отделете средства за консултации при адвокат , а още по-добре ако можете да поканите на обяд или вечеря служител от нот. кантора и срещу съответен хонорар да ви обясни уловките при тази дейност , обиколете квартала или мястото където искате да купите , гаранция , че със спестените пари ще можете да си модернизирате автопарка , а и ще научите доста полезни неща , а да не говорим за удовлетворението от свършената работа- това си е лично мнение, нямам нищо против АНИ или брокерите , въпрос на избор smiling smiley :]
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
20-06-2007 - 10:05:01
Комин4е, в два последователни поста пишете противоположни неща. Първият път пишете, че агенция е завела иска, после пишете, че страна по предварителен договор е започнала делото. Последно кой е ищецът? Комай историята ви е съшита с бели конци. За Андрешко явно няма смисъл да говорим, четете източника. В България съм за малко, на 29 отлитам.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
20-06-2007 - 11:03:25
vpetrishky Написал:
-------------------------------------------------------
> Българската правосъдна система е мудна и
> ненадеждна/ бих казал безнадеждна/. Гражданските
> дела преминават обикновено минимум през две
> инстанции, освен ако няма някакво нетипично за
> процеса развитие, има споразумение или признаване
> на иска. 7 мин. за дело и на мен също като на
> Global ми изглежда странно. Продавачът не бил
> успял в резултата на заведеното дело да си продаде
> апартамента. Защо? Не мога да си представя искова
> молба, която е за неиздължени финансови престации
> и да подлежи на вписване. Договорните задължения
> във връзка с договор за посредничество между
> клиент и агенция нямат общо със самия апартамент,
> следователно исковата молба не подлежи на
> вписване. И възбраната на имота ми изглежда малко
> вероятна. Както и да е. Според мен голяма част от
> брокерите са маймуни, голяма част от продавачите
> са маймуни, голяма част от купувачите са маймуни.
> Резултатът е, че пазарът се катализира от
> маймунски номера. Посредствени играчи, които
> извиват ръце при удобна възможност или се вайкат и
> унижават, за да изпросят някакво съчувствие или
> изгода от другата страна. Най-неприятното за мен в
> неприятния пазар на недвижими имоти в тази
> неприятна страна с неприятна съдебна система и
> неприятни порядки в обществото е, че всеки е
> убеден, че останалите са му длъжни. Кредото е,
> всички са задължени да постъпят възможно
> най-изгодно за мен. Моето единствено задължение е
> безусловно да го изисквам от тях. На път съм да
> дам на посредник шестцифрен комисион /всъщност той
> да получи горница с мое съгласие/, но тази
> вероятност явно не променя кредото му. Аз като
> продавач съм длъжен да си променям плановете,
> длъжен съм да свалям моята цена, но да не закачам
> горницата, длъжен съм сам да се справям с
> некадърните адвокати на купувачите, длъжен съм сам
> да изготвя всички договори, длъжен съм дори да
> измислям сложни юридически схеми, за да му
> гарантирам горницата. Посредникът явно е длъжен да
> изисква това от мен. Ще я видим тази работа. Това
> е просто пример, понякога брокерите са
> човекоподобни, а купувачът или продавачът са
> приматите. Май рядко има сделки между нормални
> човешки същества. Всеки опит да се нормализират
> нещата според мен е добре дошъл. Като че ли
> започвам да одобрявам такса огледи, това е филтър
> за сериозност. Но като sui generis задатък, "такса
> огледи" следва да бъде върната на купувача в двоен
> размер, ако показаният имот няма нищо общо с
> търсения.

Странно ти изглеждат седемте минути, защото си предубеден. А двуинстанционно производство има във всички или хайде да речем в тези държави, които се смятат за демократични и това не е недостатък на системата. Решение на страните е дали ще се възползват от тази възможност или не. В случая противниковата страна реши, че няма смисъл да губи още едно дело, защото нещата бяха пределно ясни при сключени писмени договори и с двете страни, та до токлова им стигна акъла да не обжалват.

Другите приказки след "Продавачът не бил успял в резултата на заведеното дело да си продаде апартамента......." направо не знам как да коментирам. Изумена съм за пореден път. Уж знам, че е пълно в чужбина с комплексари и неудачници, заминали от България, чието единствено достойнство е, че са в чужбина, ама чак толкова велика претенция да наричаш хората "примати" и "маймуни", пък да тръгнеш да отговаряш без да гледаш на кого и какво е чак комично :}
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
20-06-2007 - 11:08:38
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Това, че си пуснал реклама включва "гледането".
> Рекламата се прави за да се гледа нещото, а не за
> да се "крие".
>
> Аз досега не съм чувал за реклама дето "крие"
> какво рекламира и ти иска пари за да го видиш.
> Представяш ли си примерно реклама на Фанстастико -
> "Сирене за 3 лева" и на входа ти искат по 50
> стотинки за да ти покажат сиренето
>

Тинки стига си сравнявал продукти в масово производство с услуга смешно е според менsmiling smiley




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
20-06-2007 - 11:09:36
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> При театъра гледането е всъщност "покупка" на
> продукта. В този случай то се равнява на покупка
> на имот, а не на оглед.

Не е серионо това, което говориш!




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
20-06-2007 - 11:11:13
global Написал:
-------------------------------------------------------
> Платиха си и двамата- и продавачът, и купувачът-
> комисионните, неустойките за забава и съдебните
> разноски. Ами да- точно 7 минути продължи делото.
> Когато документите са наред няма как да се влачи.
>
>
> А за съдебната система, какво да ти кажа? Да не би
> пък нещо в адвокатите ти да не е наред, м? Опитай
> с други. Аз лично имам отлични впечатления от
> съдебната система. Е, вярно е, че знам какво да
> очаквам и не виня системата, когато противниковата
> страна обжалва или се чуди как да отлага дела, ама
> то е въпрос на правна култура все пак.
>
>
>
> Друга страна,
>
> Аз продължавам да имам въпроси, а те са:
> 1. Съдебното производство през 1993
> едноистанционно ли беше?
> 2. Съществува ли разлика в правораздаването до юли
> 1999 г. и сред това - чак до наши дни? И каква е
> тя?
> 3. 7-минутното дело мен не ме изненада, защото с
> писмени защити, без пледоарии на адвокатите,
> делата продължават даже и 2 минути.
> 4. Бързо производство през 1993 г. в българското
> правораздаване не съществуваше.
> По-късно, то съществуваше, но само определен тип
> дела се включваха в него. Тези по облигационното
> право включени ли са?
>
> Как би коментирал моите бележки?


През 93 г доколкото си спомням производствата бяха тринистанционни. Надявам се, че няма много да те учудя обаче, ако ти кажа, че се преминава през всичките възможни инстанции само, ако има кой да обжалва т.е. те не са задължителни за преминаване. Та в случая на некоректните ми клиенти явно им се изясни, че при писмени договори и с двете страни и нотариален акт за осъществена сделка, ако решат да обжалват, просто ще загубят още едно дело и още един съдебни разноски ще плащат.

А иначе бележките ти ми напомнят, като на човек, който подскача, като ощипана кокона, когато някой не е на неговото мнение или, когато нещата при другите се получават понякога по-добре, отколкото при него самия, пък той се мисли за връхтъ. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
20-06-2007 - 11:12:05
avatar
vpetrishky,
Бяхте ми обърнали внимание,че посредничеството при НИ не се урежда от ТЗ и Ви помолих да ми изясните в кой закон е разписано.Дали можете да го направите сега? smiling smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.