Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!

Публикувано от Продавач 
Re: част е
19-06-2007 - 16:55:39
Кой ти каза, че не ни е наемал? Напротив наема ни. И въпросът е, че наема /той, а не ние да ходим да му се натискаме, както ти предполагаш/ не една или две, ами амнайсе агенции. Така, че приказките ти за свръхпредлагане на брокерски услуги са просто нелогични.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-19 17:31 от другата страна.
Re: част е
19-06-2007 - 16:59:06
:} Специалисте! Иди си плати на някой адвокат за консултация, да ти обясни какво е договор!

Велики мислители и акълопредлагачи разни :}
Анонимен потребител
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
19-06-2007 - 16:59:36
Наистина е много хлъзгаво

Преди време бях задал следния въпрос и така и не получих отговор. Въпроса беше:
Възлагам на АНИ да ми търси имот като представям параментрите му - склювам договор и т.н.. Какво става ако аз открия имот отговарящ на параментрите и публикуван в този или някой друг сайт или вестник за имоти с голям тираж (в смисъл на места където обикновено се търсят имоти) и т.н., а същия имот не ми е предложен от агенцията която съм наел да търси имот. В този случай мога ли аз да заключа че тази агенция изобщо не работи за мен и да искам неустойка?

По въпроса за компенсациите на АНИ при извършване на огледи, но неизвършване на сделка за срока на договора съм съгласен че трябва да се плати определено обезщетение. Естествено ако имотите са отговаряли на първоначалните критерии. А не аз да търся 3-стаен а да пъда заведен на 20 огледа на преустроени двустайни.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
19-06-2007 - 17:17:45
avatar
Тинки
===========================
И цитирам,и удебелено пиша,но полза никаква.За теб нито закони съществуват, нито логика,нито уважение към чуждия труд,нито достойнство открито да заявиш кредото си:
"Аз съм те наел да ми покажеш жилището и след като искам да го купя,ти ще направиш всичко това да се случи.Ще бъдеш неотлъчно до мен до,и на изповядването, и за всичко това аз няма да ти платя, щото няма как да не го направиш-заради продавача,щото поне от него да си вземеш комисион" .


clap: clap: clap: clap: clap:
Анонимен потребител
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
19-06-2007 - 17:32:41
Продавача те е наел да показваш жилището му.
От моя гледна точка ти представляваш интересите на отсрещната страна. Нито искам да си до мен на изповядването на сделката нито където и да е. Не ми пробутвай неща които не съм искал от тебе.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
19-06-2007 - 17:38:04
Много нагорещено стана с тази дискусия.

Само искам да попитам: ако наруша договора с АНИ, какви последствия ще понеса? Т.е - ако имам подписан договор за възлагане с агенция, и по една или друга причина я прескоча, какви санкции ще понеса?

Досега не съм чувала АНИ да е завела дело срещу неизряден клиент, а още по-малко да го спечели.

Възможно е да съществувават такива случаи, но при бавното, мудно и доста корумпирано правораздаване, не ми се вярва, някой да се губи времето в съда.

Ако сте съгласни с моите констатации, то това означава, че ви се иска да говорите по проблемите в брокерската професия. В което няма нищо лошо. Само че, изслушвайте се, не се борете тук, не спорете злобно,защото тука кокал няма...
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
19-06-2007 - 17:47:36
global Написал:
-------------------------------------------------------
> Много нагорещено стана с тази дискусия.
>
> Само искам да попитам: ако наруша договора с АНИ,
> какви последствия ще понеса? Т.е - ако имам
> подписан договор за възлагане с агенция, и по една
> или друга причина я прескоча, какви санкции ще
> понеса?
>
> Досега не съм чувала АНИ да е завела дело срещу
> неизряден клиент, а още по-малко да го спечели.
>
> Възможно е да съществувават такива случаи, но при
> бавното, мудно и доста корумпирано правораздаване,
> не ми се вярва, някой да се губи времето в съда.
>
> Ако сте съгласни с моите констатации, то това
> означава, че ви се иска да говорите по проблемите
> в брокерската професия. В което няма нищо лошо.
> Само че, изслушвайте се, не се борете тук, не
> спорете злобно,защото тука кокал няма...



Никой няма да се занимава да те съди. Направо ти пращат "момчетата".
Подобни случаи много, а и тука във форума някои "колеги" са си заявявали, че така биха постъпили.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
19-06-2007 - 17:49:27
Проблема е, че ако пратиш "момчетата", после могат да ти ги върнат. Ако някой се е захванал с брокер идиот, който да прави такива глупости, значи и той е идиот, а това може да бъде опасно smiling smiley
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
19-06-2007 - 17:51:32
Както и нито един клиент не е завел дело срещу неизрядна агенция smiling smiley.
Всъщност това му е хубавото на пазара - саморегулира се. Ако някой иска нека да въведе такса за огледи. Но при тази ожесточена конкуренция на пазара се съмнявам, че това ще стане.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
19-06-2007 - 17:59:53
Лазарус,

да ти кажа, сещам се за моите брокерки, и изпадам в тих ужас, как ще ми изпратят момчетата...

Те си бяха толкова миловидни и добри създания, и така изпълнени със страх да не би да бъдат унижени от клиентите си, че когато се запознахме, ми казаха, че такъв ненадут и нормален клиент, не са имали. Работихме с удоволствие с тях, но наистина не ми свършиха работа, по вина на възложителя, с когото имаха Договор за изключителни права. И понеже няма сделка, не съм чула да се е случило нещо с продавачите на имота, въпреки изключителните права.

А що се отнася до момчетата, таксата за тяхното наемане, е доста по-голяма от пропуснатата комисиона. И евентуално, рискът от разправии с полицията, или - пък насрещно наемане на момчетата, е неоправдан.

За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.