Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЕКСПЕРТИ И БРОКЕРИ ?

Публикувано от nikoj 
ЕКСПЕРТИ И БРОКЕРИ ?
25-05-2007 - 10:33:53
Ще се опитам да запазя добрия тон, макар че вече ми е доста трудо.
Експертите твърдяли това,експертите твърдяли онова.Е кои са тези експерти бе хора, кажете някакви имена та и ние да ги питаме, да понаучим нещо.
Явно всеки, който получи правото да изкаже мнение пред журналистите се превръща директно в "ЕКСПЕРТ".
В крайна сметка се оказва собственик на някоя от големите строителни фирми или
на някоя от големите агенции за недвижими имоти и си плаща за статията. Много интересно какво друго ще кажат, освен че цените ще скачат още и още.

Като става дума за "БРОКЕРИ" там вече положението е друго smiling smiley
Предварително се извинявам на тези които си разбират от работата и си я вършат както трябва (това го казвам сериозно)
В повечето случаи целта на "БРОКЕРА" е да ви докара до предварителния договор и да си прибере комисионната, не го интересува нищо друго.
Който се е занимавал с тези хора със сигурност е чувал: Бързо че има и други клиенти
бързина се изисква когато се ловят бълхи smiling smiley .
Оказва се че тези другите чакат месеци ,но както и да е.
% за брокерите - в това няма нищо лошо нали и те трябва хляб да ядат (накои обаче много ЛЯБ ядат бе)
В много от случаите се оказва че имота е на няколко собственика, обаче единия бил в чужбина другия незнам си къде и третия уж има пълномощно и т.н.
Другият вариант е с удостоверението за тежести (и там човек доста може да се позабавлява)
За тези хора "БРОКЕР" означава: следиш обявите във вестника въртиш два телефона и прибираш процента.
Като се замисля, защо въобще им ползват услугите?Те и без това никаква не я вършат .
На хората не им се занимавало и затова.Ако ти не си свършиш работата няма кой да ти е свърши или поне не както трябва.

Ползвайте услугите на адвокат и все пак гледайте и той да не е "АДВОКАТ"
Re: ЕКСПЕРТИ И БРОКЕРИ ?
25-05-2007 - 11:45:51
Здравейте,

На мене пък ми е интересено защо в б-я не само, че се толерира, но и сякаш не се смята за проблем двойното представителство (dual representation) - един брокер да обслужва едновременно продавач и купувач (естесвено взимайки комисионни от двете страни). Това е очевиден конфликт на интереси (нарушена е т.нар. fiduciary relationship) и е забранен във всички държави, чието право ползва за база английското.

Въпросът ми е - колко е вероятно да успея да вменя това на брокер на когото аз се обаждам по обява за продан? От моя гледна точка той е агент/брокер на продавача (след като е listing broker - негова обява) и след като аз не съм го наелмал за мой агент да ми търси имот не би следвало да му дължа комисионна. Някой успявал ли е с подобен подход?
Re: ЕКСПЕРТИ И БРОКЕРИ ?
25-05-2007 - 13:45:20
Re: ЕКСПЕРТИ И БРОКЕРИ ?
25-05-2007 - 18:41:19
Ta kato stava duma za "EXPERTI"
eto kakvo otkrih v intervu ot "Expertite" ot Forton ( ANI_ ADRESS): kopiral dori doslovno!!!
Ha ha ha

Original:
[www.investor.bg]

"Papagal-Expert"
[www.largo.bg]

:}
Re: ЕКСПЕРТИ И БРОКЕРИ ?
26-05-2007 - 08:33:31
Лошото е, е че ако започнеш да убеждаваш брокера в това че си прав той просто ще се откаже.Истината е,че тези уж "договори" които се подписват м-у купувача(продавача) и агенцията за недвижими и имоти са "пунта мара" и дори начинаещ адвокат ще ги размаже, но както вече казах ако брокера си е върши работата както трябва няма нищо лошо да си вземе %.
Re: ЕКСПЕРТИ И БРОКЕРИ ?
26-05-2007 - 13:54:46
dedepene, в това да не може да има един брокер и за двете страни, има логика, само ако си тръгнал да се надлъгваш с другата страна. Иначе не виждам какъв конфликт на интереси можеш да имаш.

Re: ЕКСПЕРТИ И БРОКЕРИ ?
27-05-2007 - 15:37:42
@nikoj
Защо да се откаже? При положение, че аз му отказвам комисионна за него все пак е по-добре да вземе една от продавача сега отколкото две някога/евентуално.

@другата страна
Хаха.....ами естествено, че всяка сделка с НИ е "надлъгване" и информацията е основно оръжие в процеса. Брокерът не трябва да има и споделя информация с двете страни по дефиниция. Ако примерно съм на зор да продавам не искам да ми идва надлежно информиран купувач, който моментално да ме "коментира" до нива подсказани му от моя агент брокера.
Re: ЕКСПЕРТИ И БРОКЕРИ ?
27-05-2007 - 21:40:49
I az mislja 4e ne e redno edin broker da raboti za dvete strani.Estestvno brokera 6te gleda interesa si parvo a posle toja na klienta si.tova e za6toto brokerite ne pe4eljat ni6to ako njama sdelka.Taka 4e logi4no da napravjat vsi4ko vazmojno sdelkata da stane,ta dori i da pretsakat klienta si ,4e dori i dvamata.Pri advokata interesa e drug.Advokata si vzema parite nezavisimo dali ima sdelka i v slu4aja interesa mu e da si svar6i rabotata dobre,koeto e i interesa na klienta.advokata njama da premal4i ne6to koeto naprimer moje da te razkolebae i da ne napravi6 sdelka.Naprotiv ,taka 6te ti pokaje 4e si var6i dobre rabotata.
A 4e vsjaka sdelka e nadlagvane mislja na vsi4ki e jasno.Ne moga da si predtavja prodava4 koito da ne iska maksimalna tsena za imota si ili kupuva4 koito ne iska da plati po malko(ili nikolko)
Re: ЕКСПЕРТИ И БРОКЕРИ ?
27-05-2007 - 22:41:09
avatar
@nikoj:

"За тези хора "БРОКЕР" означава: следиш обявите във вестника въртиш два телефона и прибираш процента."

Е точно това е истината! Ей така работят големите специалисти... И процентите обикновено са повече от два.

За конфликта на интереси също е вярно. Обикновено ощетен е купувача, защото целта е да се прибере колкото се може по-голяма комисионна, а тъй като тя е процент от цената, купувача я плаща.
Re: ЕКСПЕРТИ И БРОКЕРИ ?
27-05-2007 - 22:42:18
avatar
П.П. Защо тук не се изказва нито един брокер, да защити честта на съсловието някак smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход