Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможно ли е продажната цена на имот да бъде под актуалната му данъчна оценка?

Публикувано от CHBG 
Възможно ли е продажната цена на имот да бъде под актуалната му данъчна оценка?
31-01-2007 - 17:30:05
Възможно ли е продажната цена на имот да бъде под актуалната му данъчна оценка?

Задавам този въпрос, тъй като адвокат, на който гласувах доверие и възложих да ме представлява при продажба на мой имот, ме убеждава да го продам на цена с около 2 000 евро под актуализиранта му данъчна оценка, излагайки различни аргументи: недовършеност на помещението по предназначение, липса на техническа документация, липса на необходимата височина поради обостоятелството, че проектът е правен преди 10 години. Може ли действително пазарната цена да е по-ниска от данъчната оценка и ако да, мога ли да оспорвам пред общината нереално високата данъчна оценка?
Re: Възможно ли е продажната цена на имот да бъде под актуалната му данъчна оценка?
01-02-2007 - 12:28:21
имота си е твой и ако искаш ще го продадеш за 1 лев

Quote

Може ли действително пазарната цена да е по-ниска от данъчната оценка и ако да, мога ли да оспорвам пред общината нереално високата данъчна оценка?

съмнявам се да ти намалят данъчната оценка - те в момента са нереално ниски и без това

тоя имот въобще има ли разрешение за ползване / Акт 16? Как така се получава че пазарната цена е толкова ниска?
Re: Възможно ли е продажната цена на имот да бъде под актуалната му данъчна оценка?
02-02-2007 - 13:51:40
Имотът е в недовършено състояние, но не само че има акт 16, но и нотариален акт е налице, в който черно на бяло е записано, че се късае за магазин. Поставям въпроса, защото това ми разправя адвокатът, на който съм възложил посредничество за продажба, но някои обстоятелства ме карат да се съмнявам в коректността му. И за да не бъда Тома Неверни, искам да проверя дали действително може да съществува такъв парадокс или това е трик на корумпиран адвокат, олицетворяващ състоянието на правната система в България. Аз самият съм извън страната и нямам поглед върху реалностите там, както нямам възможност да осъществявам директен контрол. Ето защо се обърнах към адвокат, като си мислех, че това е най-сигурният начин да бъдат защитени интересите ми така, както е във всяка една нормална държава по света.
Re: Възможно ли е продажната цена на имот да бъде под актуалната му данъчна оценка?
02-02-2007 - 14:05:12
CHBG ще се изненадате ако разберете в колко много нормални държави посредникът (дори когато е адвокат) ще се опита да купи имота 4рез подставено лице на по-ниска цена. Направете си сериозно проу4ване на цените на подобни обекти в съответния район и ако се налага се обърнете към агенция (или 2-3 агенции). Не споменаваите 4е не сте в България и не познавате конкретната обстановка.
Re: Възможно ли е продажната цена на имот да бъде под актуалната му данъчна оценка?
06-02-2007 - 15:03:23
А има ли опасност този адвокат да злоупотреби с имота ми, след като разполага с копие от нотариалния акт, с пълномощно за посредничество/представителство при извършване на необходимите огледи (но не за продажба) както и с ключ от имота ми?
Re: Възможно ли е продажната цена на имот да бъде под актуалната му данъчна оценка?
06-02-2007 - 16:30:41
На теория не, но на практика може са се пробва да ги фалшифицира и да мине при доверен нотариус. Ти ако му нямаш доверие, защо изобщо работиш с него??
Re: Възможно ли е продажната цена на имот да бъде под актуалната му данъчна оценка?
07-02-2007 - 10:05:22
Всеки е невинен до доказване на противното. Аз не съм знаел, че този адвокат не заслужава доверие, когато съм му дал пълномощно. В края на краищата се обръщам към адвокат, а не към случаен човек, като очаквам, че така най-добре ще бъдат защитени интересите ми. Чак сега се сблъсквам с факти, които будят съмнение. В една нормална държава адвокат, продал интересите на клиентите си, губи окончателно право да упражнява адвокатска професия.
Re: Възможно ли е продажната цена на имот да бъде под актуалната му данъчна оценка?
07-02-2007 - 10:38:10
За съжаление това не е нормална държава и е добре да бъдете по-предпазлив. Тук е по-добре да прилагате обратната презумпция, всеки е измамник, докато не се убедите в противното.
"В една нормална държава адвокат, продал интересите на клиентите си, губи окончателно право да упражнява адвокатска професия."
В България адвокат, продал интересите на клиентите си, може впоследствие да магистрат, нотариус, депутат, висш държавен чиновник. Има и друго, голяма част от адвокатите съумяват да създадат отлични впечатления у своите клиенти, но като юристи са неграмотни и некомпетентни. Това не е нещо необичайно, защото така е и при посредниците с недвижими имоти, лекарите, автомонтьорите, строителите.Разбира се има и специалисти, на които можете да се доверите.
Моят съвет към вас е да си поставите въпроса в този или друг форум:Магазинът ми се намира..............., квадратурата е .................., състоянието е................., колко е пазарната цена.............. Ще се намерят хора, които да ви ориентират.
Просто бъдете предпазлив,желая ви успех.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-02-07 10:41 от vpetrishky.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход