Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За цените и не само, интересна прогноза (на руски)

Публикувано от Ivel 
За цените и не само, интересна прогноза (на руски)
26-01-2007 - 12:05:56
[www.forexpf.ru]

На мен лично този сценарий ми допада и бих желал да се развие в максимално къси срокове особено в онази си част касаеща курса на долара.Дали може да им доверяваме на тези от "Forbes"? Вие как мислите, интересен ще ми бъде коментария на StefanB, като владеещ материята а също всички имащи мнение по въпроса. confused smiley
Re: За цените и не само, интересна прогноза (на руски)
26-01-2007 - 17:16:42
Интересно е! Може би с твърде малко думи се опитва да обясни много мащабни проблеми, но пък може и това да е ценността на материала.
ВСъщност аз съм занимавал многократно аудиторията с мнението си за натрупването на неоправдано много диспропорции и изкривявания основно при недвижимостите (но не само там), та този път ще се въздържа. Още повече, че малко е нескромно да се обсъждат точно този обем от проблеми :-))))

Искам да използвам случая и да пейстна една картинка, която срещнех преди дни в инвестора. Силно говореща ....



ама нещо не успявам с картинките, абе, вижте графиката и обяснението.

[forum.investor.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-01-26 17:21 от nacheff.
Re: За цените и не само, интересна прогноза (на руски)
26-01-2007 - 17:40:06
Nacheff,

Като четох препратката и все за теб си мислех smiling smiley, че много ще ти допадне smiling smiley

Най ми е интересно как американците ще станат спестовници :} - това в кръга на шегата, но не виждам как една икономика (не само американската, изобщо пазарната), която е основана на консумацията, т.е. на харченето, ще се превърне в спестителска изведнъж. Това не ми се вярва, все ще му намерят друга цака тези, дето дърпат лостовете. Иначе се срутва цялата система, ама не временно, ами окончателно.

Колкото до другото, все пак има ли намаление на цените в САЩ или още се чака?

в статията пише "Грядущий кризис на рынке недвижимости в США и возможное падение цен очень негативно отразятся на рынке строительных материалов. ", което е "наближаваща криза" и "възможно падане на цените"????
Re: За цените и не само, интересна прогноза (на руски)
26-01-2007 - 17:45:00
а за картинката - какво толкова ти говори, та казваш "силно говореща"?

я за успокоение прочети този линк (пак от инвестора е даден) smiling smiley

[www.businessweek.com]

Re: За цените и не само, интересна прогноза (на руски)
28-01-2007 - 17:55:46
Joan,
Ще прочета при първа възможност, благодаря ти !
Относно говорещата картинка.
В един момент от развитието на възпроизводствения процес започват да се натрупват диспропорции в стопанството. Надценените и подценените отрасли, активи и т.н. търсят нови равновесни точки. От значение са естествено обемът и обхватът на корекцията. В един момент се "представя" сметката. Кризата е тази, която носи сметката. Някои трябва да плати. Най-лесно е ако се стигне до загуби и някакви там поражения сред сравнително ограничен кръг участници в процесите и то в рамките на сравнително къс период от време.
Но не винаги става така лесно. Дори по правило не става лесно.
Справка / Япония или виж примерно НАСДАК 1999/2002/2006 .
Сори, от дома ми е много трудно кирилица.

Едва днес 020207 успях да коригирам леко поста - дано е станал по-читаем.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-02-02 15:17 от nacheff.
Re: За цените и не само, интересна прогноза (на руски)
29-01-2007 - 15:53:22
Joan,
Права си , американците няма да станат спестовници.
И ние няма да се откажем от желанието в ускорени темпове да настигаме по доходи нашите нови европейски братя. :-)))
Чуждо е на човешката природа ! И по тази причина нереалистично да се чака.
Всичко това може да се случи само след някаква форма напринуда или в резултат на някакви извънредни събития.
Май тази тема не ми е много приятна.

А иначе, сори, но не мога д аотворя линка, който си ми пратила.
Експлоръра ми прекъсва спонтанно и ме изхвърля от нета!
Ако не те затруднява - опитай да ми го изпратиш отново (може и само като адрес).
Re: За цените и не само, интересна прогноза (на руски)
02-02-2007 - 12:28:26
Nacheff,

Извинения за закъсненияето, нямаше ме за малко.

Пействам въпросната статия:

European Real Estate: Set to Tumble?
A moderate slowdown is more likely, says S&P Ratings, though Spain's sizzling growth raises concerns


Demographic, financial, and structural factors are powering the current boom in the majority of Europe's real estate markets. Nevertheless, double-digit house-price inflation cannot be sustained indefinitely, and legitimate reasons exist to fear that the boom may turn into a crash. We at Standard & Poor's Ratings Services consider a moderate slowdown is more likely for these markets, however.
In the U.K., where the boom has been particularly long and strong, market indicators such as the ratio of second-hand properties to new-build prices were clearly pointing to some overheating in the second part of 2004. Yet the most recent set of price data consistently points to a soft landing on the market, to the extent that the Bank of England was able to cut its interest rate to 4.25% from 4.50% in August 2005.

Similar evidence of an orderly slowdown in house-price inflation can be found in most other markets. In France, real estate prices grew 9.5% year-on-year in the second quarter of 2005, compared with 16.3% a year before, according to the Federation Nationale de l'Immobilier.

OVERVALUED BY 20%? By contrast, Spain's real estate market raises concerns. The massive property boom of the past five years appears far from having run its course. At the end of 2005's second quarter, prices for new homes were up 17.2% year-on-year, while prices for existing properties were up 17.3%. Moreover, house prices have risen 140% since the market took off in 1997. In 2004, housing starts hit a record 700,000.

We would emphasize that demographic factors such as immigration played a critical role in the current housing market boom in Spain. Yet the Bank of Spain estimates that the market could be already overvalued by up to 20%. With unemployment still close to 10%, real estate markets are going to be increasingly exposed to a fall in consumer confidence, although the possibility of a sharp adjustment of house prices in Spain in the near term remains low.

Nevertheless, the danger is that the crash of a large European real estate market could also ripple through to other such markets in the region.
Re: За цените и не само, интересна прогноза (на руски)
02-02-2007 - 15:49:49
Joan, благодаря !

Очевидно е, че растежът не може да бъде аргументиран с "чисто" икономически аргументи!
След дълга и тежка борба НИ го докараха на доходност като от първокласни съкровищни бонове :-)))))
Обаче, цените не са (само) икономика !
Хората хубаво си го казват - на посочените пазари силна роля играе имиграцията.
В Испания - там положението е ясно. Хубав климат. Особено ако имаш здрави климатици през лятото :-))))
Вбр - световен финансов център. И също - прекрасен климат :-)))
Фр. - Отколе е първа по туристи в цял свят. Ама не знам дали франсетата с техните мании за величие допускат имиграция ??

По интересно е другото, което е отбелязано само с едно изречени в края на статията: Дали, ако някой повлече крак ............!!!!
Re: За цените и не само, интересна прогноза (на руски)
02-02-2007 - 16:23:13
Nacheff,

Франция е пълна с имигранти, както и всички развити страни от Европа. В Париж не видях бял да обслужва никъде - в магазини, кафенета, ресторанти, хотели. По улиците се мотаха повече черни и араби, отколкото бели (като имаш предвид, че повечето бели бяха туристи smiling smiley).

Още нещо за Англия - тия самички доброволно ще си предадат родината на "враговете", т.е. на бившите си колонии. Явно родината им не струва много като природни дадености smiling smiley Говорих с англичанин и той твърди, че продължават да ги заливат с оферти от БГ по медиите, даже ми показа някаква цяла страница от английски вестник (ама кой беше??? някакъв седмичник) с оферти от Банско. И че масово се изселват към Испания, Португалия, Малта, Кипър, а напоследък попоглеждат към България и Румъния (че е още по-евтинко, поне на него му се видя евтинко). Смяхме се, че явно винаги "тревата в двора на съседа е по-зелена", тъй като в Англия идват много имигранти (най-вече от бившите им колонии), а англичаните емигрират (вярно, причините са различни за двете групи).

Един датчанин пък твърдеше, че България е трета като туристическа дестинация при тях след Испания и Гърция (Турция след атентатите там й паднал рейтинга).

Та не знам....

На въпроса ти - да, има опасение накрая какво ще стане, ако Испания повлече крак. Но общият тон на статията е успокояващ и аз затова ти я постнах (теб все крахове те гонят smiling smiley), пък ти взе, че се вторачи в последното изречение smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход