Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

capital.bg

Публикувано от ltrx 
Re: capital.bg
21-12-2006 - 16:29:07
Начев, дали ще се смея , дали няма да се смея - няма значение. Сигурен съм, че по-нискоквалифицирания труд в БЪлгария в близките години ще бъде по-добре оценяван от по-високо квалифицирания като цяло. Обяснението - автомонтьорът още след месец може да почне да сменя гуми във Финландия или Швеция, а инженерът ще трябва да се приспособява години преди да се реализира. Единици висшисти ще спечеля в близко бъдеще от присъединяването, като повечето ще бъдат подлогите на Брюксели нашите политици, които ще се уредят с лека и приятна работа в ЕК, ЕП и подобни.
Да живее , диктатурата на пролетариата, към която отново крачим с уверени крачкиsmiling smiley
Re: capital.bg
21-12-2006 - 16:30:37
4ovek,

чети внимателно! увеличение два пъти е нещо в зависимост от базата - ако си правил 1 трактор на година и сега правиш 2 - имаш увеличение 2 пъти. А ако си правил 1000 трактора и сега правиш 1005 това е 0,5 % увеличение, ама като брой трактори е 5 пъти повече от другия случай! Моля да вчетеш, когато ти пиша. Тези 2 пъти без да знаме от колко на колко - НИЩО НЕ ГОВОРЯТ.

Освен това бъркаш - никъде не е речено че тези 6 % с основно и по-ниско са от тези 64 процента между 26 и 45 години. Изобщо за тези 6 % с основно и по-ниско НИЩО НЕ СЕ КАЗВА ЗА ВЪЗРАСТТА ИМ.

Така че е напълно възможно при всички тези 36 сделки (които се падат на хора с основно и по-ниско) да са купили дядовци или баби над 60 години - вече дадох какви например случаи може да са.

Така че най-вероятно изобщо да не става въпрос за млади хора (условно под 60 години, да речем) с ниско образование да са купили жилища, както ти го тълкуваш.
Re: capital.bg
21-12-2006 - 17:14:41
Ей човек, пак не си го прочел както трябва.
1. Както Joan няколко пъти ти каза - ако преди 1 среднист е купил жилище, а сега са купили 2-ма това е точно 2 пъти увеличение, ама изобщо не е показателно за някаква тенденция, а по-скоро е статистическа грешка.
2. Процента на купувачите с основно образование е от всички анкетирани, а не от тези между 26 и 45 години. Това поне ясно си личи от статията. И не знам къде ги видя тези 60 години.
3. Дори и да се увеличават среднистите като тенденция (което изобщо не е сигурно) - това пак не значи че се увеличават доходите им. Има и други причини - че от висшистите който е решил вече е купил, а среднистите са чакали последния възможен момент. Че среднистите се поддават повече на "паниката" преди приемането ни в ЕС.

Отделен въпрос - не я ясно кой период използват като отправен, (макар че най-вероятно е 2005).

По данни на НСИ от 2002 (не можах да о) 23% от заетите лица са с образование по-ниско от средно. На теб 23% незначителен процент ли ти се вижда?

Анализите FPB също ми се струват несериозни. При услловие че имаме достъпни ипотечни кредити от 2-3 години, да правят прогнози с хоризонт 20 години, че и кой колко деца планирал. Може да са наясно като кредитни консултанти, но силно се съмнявам че са наясно с демографските процеси в България. Изобщо тея семейства с 1,2, 3 деца и планове за 2-ро и 3-то жилище ми изглеждат като преписани от някъде, но за съжаление не можах да намеря откъде. Дават някакви цифри, нищо за методологията разлика от 1 до 3 деца го нямат за нищо, но пък иначе имат точност до 1 процент за период от 20 години? При липса на сериозна статистика дори за краткия период от 2-3 години.?Аз лично тези не бих ги ползвал като кредитни консултанти в никакъв случай след тея смешни писания.
Re: capital.bg
21-12-2006 - 17:42:04
Panther1,

Съгласна smiling smiley - с една забележка само - "заети лица" е различно от "лица в трудоспособна възраст". Така че тези 23 % заети с образование по-ниско от средно може преобладаващо да са хора в над трудоспособна възраст (мисля сега е 65 години границата) - иначе казано, пенсионери, които работят. Не го знам това, но имай предвид тази разлика в термините.

Аз все пак си мисля, че тези 6 % са формирани от баби и дядовци с продадени ниви - преобладаващо. Може и да греша, не знам smiling smiley

Пък и пак казвам - при САМО 44 % купени с кредит жилища за какви доходи си говорим??? Това е по-малко от половината от тези 600 сделки - другите са с кеш. Как, откъде - друга тема. И че делът на кредитните сделки бързо расте - също друга тема. Но засега това е положението.
Re: capital.bg
22-12-2006 - 09:05:18
Ами като се е увеличил два пъти броя на купувачите със средно образование, значи е тенденция е.
Моите наблюдения са подобни - тенденцията е таква. Хората със средно образование, купуват и решават, че трябва да мислят как да си увеличат доходите, а голяма част от хората с висше чакат цените да паднат, защото са на мнение, че доходите няма как да растат.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход