Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

цена на наем

Публикувано от dikobraz 
цена на наем
04-09-2006 - 20:45:26
отдавна са ми задали въпроса и все се каня да питам и аудиторията тук.
става дума за цена на наем на имот който е по нисък да кажем с 30 % от обявените дори и тук в имоти. няма проблеми с плащането му, а също и на месечните сметки.
та въпроса беше струва ли си да им увеличат наема и евентуално да ги прогонят и да влязат в серия за търсене или да предпочетат по малко но сигурно.
казал съм си мнението но е интересно и другите как мислят
Re: цена на наем
04-09-2006 - 22:50:43
Не.
Няколко пропуснати наема и няколко завлечени сметки и 30% са отишли.
А това 30% е цена предлага, а не "търси"
Увеличи го с инфлацията 5-6% годишно
Re: цена на наем
05-09-2006 - 11:22:38
Здравей, dikobraz,

Ако наемателят е добър платец и се грижи за опазването на имота, не създава напрежение, направи необходимото да го запазиш.

Моето неангажиращо предложение е следното. Покани го на един разговор и му изложи твоята гледна точка за състоянието на пазара и нивото на наемите.
Кажи, че нямаш в момента намерение да искаш повишаване на наема, но би искал да се договорите за някакъм механизъм, при който наемът ще се актуализира автоматично при спазване на някави правила и алгоритъм и да отчита по-хармонично интересите и даденостите.
Проведете преговори и подпишете анекс към договора, който да започне да действа от определен момент в бъдеще, пример считано от 01. ян. 2007
Re: цена на наем
05-09-2006 - 13:22:00
dikobraz,

Много зависи от ситуацията на наемателя - той може ли да намери нещо аналогично за тези пари, т.е. ако офертите са с 30 % от дадения наем, нека увеличи с 20 % - т.е. пак да е под конюнктурата, за да има стимул наемателя. После следва дали може да си позволи да се изнесе, има ли къде да отиде, положението му позволява ли да плаща 20 % по-висок наем, без да му се наруши месечния баланс (т.е. да почне да "компенсира" с неплащане на сметките). Има и момента с положението на наемодателя - ако плаща заем с наема, е притиснат от вноски. Ясно, че са доста параметри, които би следвало да се оценят, а и риска си остава smiling smiley

Става малко като в покера smiling smiley - наддаваш, но не знаеш картите на другия smiling smiley Ако държиш стрейт-флаш-роял е лесно, ама ако имаш само чифт валета??? Но пък който не рискува, не печели smiling smiley

Иначе предложението на Naceff, както винаги, е най-разумно smiling smiley това се казва консервативен подход към ситуацията smiling smiley
Re: цена на наем
05-09-2006 - 19:01:34
avatar
На 100% подкрепям мнението на нашия стар познайник Начев clap: clap: clap: РЕСПЕКТ!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: цена на наем
05-09-2006 - 20:45:10
благодаря ви за отговорите. интересно е че наистина мненията ви съвпадат с нашите. арабите са казали - по добре врабче в ръката, отколкото сокол в небето.
точно така е решено, нека мине сакралната дата 01.01.2007 и ще се изясни какво ще бъде.
успех на всички
Анонимен потребител
Re: цена на наем
06-09-2006 - 08:34:42
Joan, най-силното в покера винаги е било "Smith & Weston" smiling smiley

Сега да взема и аз да си кажа мнението като наемател.

1. Аз си се информирам периодично за цените на наемите и знам колко горе долу вървят в квартала. Т.е. знам колко ще ми се наложи да плащам ако трябва да се изнасям
2. Информирам се и за цените на апартаментите и лихвите на банките така че съм наясно колко вноска трябва да плащам за да взема наем и да си купя апартамент
3. Наясно съм, че рано или късно ще си купя апартамент и така или иначе ще трябва да се изнасям

Сега идва сметката:
1. Искат ти да кажем наем колкото е средния за квартала или повече. Е ясно, че не си струва да се местиш, само и само да не се съгласиш с хазяина, но пък на дневен ред излиза покупка. Ако да кажем 20-25 годишен заем излиза 20-30% отгоре на наема ами защо да не си купиш. Така и така все някога ще купиш - ами сега си подтикнат да го направиш - извод ако вноската по заема е 20-30% отгоре съгласявай се за наема и почвай търсене. Резултата ще е че след няколко месеца хазяина ще си загуби наемателя.

2. Искат ти увеличение което е да кажем 5-6% годишно или на долната граница на наеми в района - плащай и не се замисляй ако горното със заема не е в сила. Така не се натоварваш много и имаш време за търсене бол.

Общо взето според мен всеки наемател и наемодател трябва да са наясно, че наемите се променят и е хубаво както nacheff казва да е ясно какк се променя наема. Играта вабанк и за двете сртани не е за препоръчване. Няма смисъл да изтървеш свестен наемател с висок наем, както няма смисъл да изтървеш хубава квартива с това че не искаш да плащаш колкото реално заслужава
Re: цена на наем
13-10-2006 - 19:19:52
Искам да чуя и мнения за кредитите след 01,01,2007 г. Вярно ли е че ще паднат лихвите ? Искам да тегля и незнам какво да правя,- да чакам или да тегля ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход