Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бомбата със закъснител, наречена проблемни кредити продължава да си цъка. Все един ден ще гръмне. И ще има имоти по 149.

Публикувано от дичо тъпото 
Дамммм, за имотите под 50к Евро може и да си е отишъл, но за тези над 60к Евро тепърва започва, там има да падат още с години. А това са 80% от имотите на пазара в София.
Днеска пък нагоре с 3%.
На това му се вика "игра в центъра"
Quote
Seira
Дамммм, за имотите под 50к Евро може и да си е отишъл, но за тези над 60к Евро тепърва започва, там има да падат още с години. А това са 80% от имотите на пазара в София.

По моите скромни десетина годишни наблюдения и работа в недвижимостите в София ще се съглася с теб за имотите с цени под 50-60000 евро, но всъщност не е важно колко имота се продават с по-високи цени, а на къде е насочено търсенето на потенциалните купувачи. Търсенето в над 60-70% от случаите е за имоти с цени до 30-40-50-60000 евро. А останалите около 30% купувачи, които имат кеш или могат да теглят по-големи кредити са наистина по-облагодетелствани в сравнено с хората, които търсят по-евтини имоти това е така. Обаче реално всичко е относително и обобщаването е доста трудно дори бих казал погрешно. Примери мога да дам много - имоти с цени под 50 000 евро да кажем панелни гарсониери, чийто собственици искат да получат по 40 000 евро - цените са им под 50 000 евро, но реално са неадекватни и ще падат до към 25000 евро, но в същото време други по-разумни хора със същите такива гарсониери в същия район си ги продават на 25000 евро и цените има не падат. А на хората, които искат с по 15 000 евро повече да ще им падат цените, защото са тръгнали от грешната цена. Обратни примери - идваш ти като купувач при мен, а аз продавам 3-ен в кв. Витоша да кажем за 70 000 евро и ми съобщаваш, че предлагаш 55000 евро, защото за цени над 60 000 евро има по-малко търсене, а в същото време аз преговарям с други клиенти за същич имот, които са готови да платят за него 63000евро веднага в брой, да ми платят комисион, защото си нямат брокер и да поемат нотариуса на реалната цена. А ти се явяваш с все още неодобрен кредит пазариш се за цената прекалено много и не искаш да плащаш повече от половината на нотариуса... Примери мога да дам страшно много и те могат да ви шокират. Аз лично съм най-шокиран от безумния интерес на хората, които купуват в Младост. На тези цени в този задръстен квартал за мен не е нормално да се купува за по над 1000 евро на кв.м. но е факт и това се случва там от две години насам. Става дума за ново строителство разбира се. Тоест ако искаш да купиш в Младост 1 тристаен тухлен в добра сграда може да намалиш не много от цената, а ако отидеш в Обеля 2 можеш да купиш 3-ен панел за 31000 евро ако ти го оферират на 38000 евро, разбира се ако отидеш на преговори с подготвен брокер winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход