Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

имотите на българите в чужбина са за продан

Публикувано от дичо тъпото 
имотите на българите в чужбина са за продан
29-04-2013 - 08:21:49
avatar
За пореден път чувам че българи живеещи в чужбина продават имоти в София за да си купят в чужбина. (младото семейство иска да си купи апартамент в Брюксел) Това е четвъртият случай за който аз знам с мои познати. Тенденцията да се продават имоти в БГ и с парите да се купуват имоти в чужбина се увеличава. Като обикновено в БГ биват продавани поне 2 имота имайки предвид ценовите разлики. В момента извън БГ живеят над 1 млн. българи, ако дори 1/3 от тях тръгнат да продават тогава на пазара в БГ ще настане изобилие от имоти каквото светът не познава.
По всичко изглежда че българите в чужбина ще пращат все по-малко пари в БГ и дори ще ги изкарват от БГ под формата на кеш от продадени имоти.
На лично поне на 2-3 огледа ми се е случвало да попадна на продавачи живеещи в чужбина. Тези имоти заедно с тези при банките и ЧСИ са достатъчни за да задоволят пазара за поне 30 години напред. 149



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-04-29 08:25 от дичо тъпото.
Re: имотите на българите в чужбина са за продан
29-04-2013 - 11:40:23
avatar
мдааа... а тия пари уж в имоти трябваше да се обръщат... Тинки чакам коментар...

[paper.standartnews.com]

Богаташите се боят от политическа криза


Все повече богати българи изнасят парите си в чужбина. Наши държат 400 млн. евро на депозити в европейски трезори, сочи статистиката на Европейската централна банка (ЕЦБ). 300 милиона от тях са на сметки в държави от еврозоната.
Най-предпочитани са Германия, Кипър, Австрия и Чехия. Статистиката на ЕЦБ не включва парите на българите в Швейцария, където според неофициална информация сънародниците ни са внесли около 300 млн. евро. На пръв поглед в тази тенденция няма логика, защото лихвите по депозитите у нас са в пъти по-високи спрямо тези в ЕС. Евробанките обаче са предпочитани заради политическата нестабилност у нас. Някои нашенци пък избират западните трезори заради възможности за допълнителни доходи над лихвата от инвестиции.
Анонимен потребител
Re: имотите на българите в чужбина са за продан
29-04-2013 - 12:12:51
Ми какво има за коментар.
Над 200 000 лева има депозити за над 4 милиарда в български банки.
Ти за някакви 400 милиона дето са 10% от горните ми говориш.
Re: имотите на българите в чужбина са за продан
29-04-2013 - 12:23:23
avatar
Quote
Тинки Уинки
Ми какво има за коментар.
Над 200 000 лева има депозити за над 4 милиарда в български банки.
Ти за някакви 400 милиона дето са 10% от горните ми говориш.

първите 10% вече са навън. да видим колко % от тези 4 млрд. ще останат в БГ банки, колко ще напуснат БГ и колко ще бъдат вложени в имоти?
моята прогноза е 85-90% напускат БГ, около 5% остават в БГ банки и може би 1-1,5 в бетон и тухли.

След новите избори се очаква че правителство няма да бъде сформирано, така че държавата ще е на автопилот поне 1/2 година, стачки и фалити на банки са възможни към есента на 2013-та. На никой вече не му е до имоти...

ето какво ви чака: [news.myvidin.com]

Банките в България ще се взривят до края на годината. Има сценарий за фалити!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-04-29 12:25 от дичо тъпото.
Анонимен потребител
Re: имотите на българите в чужбина са за продан
29-04-2013 - 14:04:59
За българинът в по-лесно и по-приемливо да вложи парите си в имот в Бг отколкото да ги изнася навън.
Защо?
Справка - Кипър.
Re: имотите на българите в чужбина са за продан
29-04-2013 - 15:53:51
Quote
дичо тъпото
След новите избори се очаква че правителство няма да бъде сформирано, така че държавата ще е на автопилот поне 1/2 година, стачки и фалити на банки са възможни към есента на 2013-та. На никой вече не му е до имоти...

ето какво ви чака: [news.myvidin.com]

Банките в България ще се взривят до края на годината. Има сценарий за фалити!

За коя медиа е въпросното интервю?

Упсс, видях, за вестник "ШОУ"...
Re: имотите на българите в чужбина са за продан
29-04-2013 - 23:07:18
Доц.Христов от 2010г. до сега всяка година поне по два пъти предвижда масови банкови фалити и накрая стигна до там, че сериозните вестници спряха да му обръщат внимание.Стигна до там, да прави прогнозите си от страниците на "ШОУ", "Десант" и разни подобни.
Re: имотите на българите в чужбина са за продан
29-04-2013 - 23:17:26
Quote
дичо тъпото
Тези имоти заедно с тези при банките и ЧСИ са достатъчни за да задоволят пазара за поне 30 години напред. 149

30 са малко. Дай поне 300!
И освен това - 149 вече е неактуална цена. Време ти е да минеш на 14, 90, другото си е живо набутване!
*ok*
Re: имотите на българите в чужбина са за продан
29-04-2013 - 23:41:28
avatar
Quote
ivorad
Quote
дичо тъпото
Тези имоти заедно с тези при банките и ЧСИ са достатъчни за да задоволят пазара за поне 30 години напред. 149

30 са малко. Дай поне 300!
И освен това - 149 вече е неактуална цена. Време ти е да минеш на 14, 90, другото си е живо набутване!
*ok*

Мека китке, харесва ми, че само лаеш след всичко което пиша. За съжаление ще трябва да напусна форума за 10-ина дни защото заминавам за Гърция. Вие брокерята тук се оправяйте, пазар няма, няма скоро и да има. Ивчо не е ли време да ти обърнат хастара? Мисля че е време да се поразходиш до Фламинго. :]
Re: имотите на българите в чужбина са за продан
30-04-2013 - 00:17:53
Quote
дичо тъпото
За съжаление ще трябва да напусна форума за 10-ина дни защото заминавам за Гърция.

Пак ли те прибират на топло....нещо зачестяват случките...успех на терапията!
smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход