Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?

Публикувано от дичо тъпото 
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
12-04-2013 - 03:50:20
Quote
дичо тъпото
Quote
PER0
Вашият избор е възможно най правилният ! Дано да има повече такива като Вас, които да мислят по същия начин. Ето например имот, закупен от мен през 2003 година, вече ми се е изплатил веднъж от наеми, и сега ми се изплаща за 2-ри път !! Благодарение на такива като Вас !! Още веднъж едно голямо БРАВО, и поздравления за правилното решение !

Знам, че е най-правилният избор, защото досега депозитите ми са се удвоили и удвоеното започва пак да се удвоява. Благодарение на такива като вас смелчаги с 12% ипотеки. Още веднъж едно голямо БЛАГОДАРЯ и поздравления за смелостта да се набълбукате за 30 години с ипотеки.
Дано от нашите наеми да можете да си плащате поне 1/4 от нужните ви пари за месечните вноски по ипотеките.

Гусин ТЪПО, вие сте един изключителен човек !! Бихте ли споделили как стигнахте до идеята за депозита, дали боговете Ви я прошепнаха една нощ, или стигнахте до нея само с вашата глава ! Наистина бих желал да чуя мнението на Виден инвеститор в влогове, като вас !!!

Такааааа, да кажем, че двамата сме започнали с някаква сума ХХ през годината 2003.... Кеш пари, нямам кредити, 1 лев не дължа на никого за нищо. Аз купувам имот за моята сума от ХХ лева/евро. Вие слагате на депозит, и живеете от лихвите - ех живот, здравей,здравей... След има няма 10 години, т.е. 2013г. аз имам имот , струващ 2.5-3 пъти повече от 2003 г., който ми се изплаща повторно от наеми, имам отново сумата ХХ (събрана от вашите наеми), както и лихви върху същата тази сума ХХ. Вие имате........отново сумата ХХ, но без лихвите, защото сте ми плащали наем !!! Да обобщим, аз имам имот, сумата ХХ, и лихвите върху нея, а вие имате..........сумата ХХ !!

Гусин ТЪПО,не се отчайвайте, живота е труден. Работете, плащайте си редовно наема, за да не ви изгоня. А ако сте редовен платец, Ви обещавам, че един ден ще ви позволя да поразместите мебелите в имота ми !!!!
Анонимен потребител
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
12-04-2013 - 08:37:46
Абе не е баш така?

Quote
PER0
Такааааа, да кажем, че двамата сме започнали с някаква сума ХХ през годината 2003.... Кеш пари, нямам кредити, 1 лев не дължа на никого за нищо. Аз купувам имот за моята сума от ХХ лева/евро. Вие слагате на депозит
До тук добре - всичко е наред.

Quote
PER0
, и живеете от лихвите - ех живот, здравей,здравей... След има няма 10 години, т.е. 2013г. аз имам имот , струващ 2.5-3 пъти повече от 2003 г., който ми се изплаща повторно от наеми, имам отново сумата ХХ (събрана от вашите наеми), както и лихви върху същата тази сума ХХ.
Тука става малко сложно.
Ако ти си събрал сумата XX от наеми, то къде си живял????
Тука предполагаме, че и двамата в началото не сте имали къде да живеете. Ако пък сте имали, тогата защо Тъпото да ти плаща наем?


Quote
PER0
Вие имате........отново сумата ХХ, но без лихвите, защото сте ми плащали наем !!! Да обобщим, аз имам имот, сумата ХХ, и лихвите върху нея, а вие имате..........сумата ХХ !!
предвид на горното сметката тук не е вярна.

Вярната сметка е Тъпото има XX в банката, ти имаш имота, който е 1.8 пъти по-скъп отколкото през 2003 по данни на НСИ.

Същата сметка, ако я направиш обаче за 2007 година - нещата са различни.
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
14-04-2013 - 17:17:17
Quote
дичо тъпото
Quote
aircraftcarrier
Тъпото да цените са паднали с 40% предполагам ще паднат с още.Но 149 за свестно жилище няма да има.Забрави.

Ще има и още как! Само стой и гледай. То преди 2 години и за 500 нямаше да има пък сега за 500 и свирки правят продавачите.
Aйде да вземеш да ми намериш нещо свястно за 500 евро искаш ли?Щото панелките не ме интересуват както и новото след 2002-2003г.
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
15-04-2013 - 09:29:47
Quote
aircraftcarrier
Aйде да вземеш да ми намериш нещо свястно за 500 евро искаш ли?Щото панелките не ме интересуват както и новото след 2002-2003г.

Свястното започва от 800 Евро/м2 в момента. Затова цените има да падат тепърва още докато достигнат реалните за България 5-600 Евро/м2 за читав имот. 15-20% корекция надолу наистина би раздвижила сериозно пазара на НИ.
Анонимен потребител
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
15-04-2013 - 09:56:48
Ми то и автопазара знаеш ли как ще се раздвижи ако Мерцедес почнат да продават Ц-класата за 20 000 лева, ама пусто не искат, държат цени.
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
15-04-2013 - 10:44:20
Quote
Тинки Уинки
Ми то и автопазара знаеш ли как ще се раздвижи ако Мерцедес почнат да продават Ц-класата за 20 000 лева, ама пусто не искат, държат цени.

Те Мерцедес в момента иамт доста пролични продажби - явно са си направили добра сметка за цените. А пък опел промерно, можеби от десет години насам продават под себестойност.....
Щом при колите може и при Софийските коптори ще може......
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
15-04-2013 - 11:00:46
avatar
Quote
giantCat
... А пък опел промерно, можеби от десет години насам продават под себестойност......

Ако това е вярно, как им излизат сметките.
Десет години, все на червено, ....*huh*
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
15-04-2013 - 11:13:32
Quote
TZARS
Quote
giantCat
... А пък опел промерно, можеби от десет години насам продават под себестойност......

Ако това е вярно, как им излизат сметките.
Десет години, все на червено, ....*huh*

Излизат им сметките от списък с части, които не подлежат на гаранция, лицензиране на разни съмнителни заводи да произвеждат резервни части за техни модели и подобни неща, да ги наречем инфраструктурни + финансови въртели - кредити, депозити, гаранти... обществени поръчки smiling smiley

За това и BMW и Мерцедес никога няма да станат на цените на Опел или Шевролет smiling smiley

Е, ако не се сравнява 15 годинша с чисто нова кола grinning smiley

*beer*
Анонимен потребител
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
15-04-2013 - 11:29:28
Ама тука Seira говори за "Свястното", та не знам дали и то не е като BMW и Мерцедес.
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
15-04-2013 - 11:37:20
Quote
Тинки Уинки
Ама тука Seira говори за "Свястното", та не знам дали и то не е като BMW и Мерцедес.

Свястното е по-близо до Опел. Луксозната класа стартира от 1200 Евро/м2 засега. За нея въобще не говоря.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход