Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?

Публикувано от дичо тъпото 
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
09-04-2013 - 22:29:01
Quote
дичо тъпото
Quote
aircraftcarrier
Безгрижния живот е до време после идва оня със сметката.Дичо имаш правото да живееш както намериш за добре.Не изповядам теорията ти и не ми харесва.

Имаш право да не ми харесваш теорията, но тогава не разбирам защо още не си се затичал до банката за ипотечен кредит. Защо не купуваш като имоти. Това за тоя със сметката не го разбрах (хазяина ли)
Нещо много яко бъркаш.Не съди за другите по себе си.Никъде не съм казал че трябва да се тегли кредит слава Богу не всички сме голтаци.Не мога да живея по начина който възхваляваш и не бих обрекъл децата си да са бездомни.Купил съм си жилище и то без кредит друго не ми е потребно.В мига който се наложи просто ще купя още едно.
Анонимен потребител
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
09-04-2013 - 23:24:29
+1

Има си време за живот под наем има си време и за собствено жилище.

Ако нямаш спестени пари - стой си под наем и недей рискува с големи ипотечни кредити.
Събереш ли обаче 70-80% е време да почнеш да се оглеждаш за собствено жилище и да си седнеш на задника - семейство, деца - не става да се местиш постоянно.
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
11-04-2013 - 06:06:18
Уважаеми гусин ТЪПО,поздравления за хубавата тема ! Вашият избор е възможно най правилният ! Дано да има повече такива като Вас, които да мислят по същия начин. Ето например имот, закупен от мен през 2003 година, вече ми се е изплатил веднъж от наеми, и сега ми се изплаща за 2-ри път !! Благодарение на такива като Вас !! Още веднъж едно голямо БРАВО, и поздравления за правилното решение !
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
11-04-2013 - 10:36:09
avatar
Quote
PER0
Вашият избор е възможно най правилният ! Дано да има повече такива като Вас, които да мислят по същия начин. Ето например имот, закупен от мен през 2003 година, вече ми се е изплатил веднъж от наеми, и сега ми се изплаща за 2-ри път !! Благодарение на такива като Вас !! Още веднъж едно голямо БРАВО, и поздравления за правилното решение !

Знам, че е най-правилният избор, защото досега депозитите ми са се удвоили и удвоеното започва пак да се удвоява. Благодарение на такива като вас смелчаги с 12% ипотеки. Още веднъж едно голямо БЛАГОДАРЯ и поздравления за смелостта да се набълбукате за 30 години с ипотеки.
Дано от нашите наеми да можете да си плащате поне 1/4 от нужните ви пари за месечните вноски по ипотеките.
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
11-04-2013 - 10:53:36
avatar
И двамата сте прави. Разглеждате различни времеви периоди.
Не може всички да са в печелившия отбор.
Когато един печели, някой губи.

Тук във форума май никой не признава за отчетена загуба.
Всеки иска да прави яки пачки и да джитка по екзотични дестинации.
Реалността е малко по-различна.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-04-11 10:56 от TZARS.
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
11-04-2013 - 17:17:49
В този форум са се събрали финансови гении и факири.Всички са купили кога беше евтино със заплати от днешно време.Всички имат наематели постоянно и те си плащат като попове.Въобще тук никой не губи всички печелят и продавачите и купувачите.Освен да се забавлявам друго не виждам какво мога да направя
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
11-04-2013 - 19:47:13
avatar
Quote
aircraftcarrier
В този форум са се събрали финансови гении и факири.Всички са купили кога беше евтино със заплати от днешно време.Всички имат наематели постоянно и те си плащат като попове.Въобще тук никой не губи всички печелят и продавачите и купувачите.Освен да се забавлявам друго не виждам какво мога да направя

Ами забавлявай се щом ти е забавно, какъв ти е проблема? Има и хора които пишат сериозно. Аз съм казал, че за 149 в София ще има и това ще стане до някоя и друга година. Днес гледам цените на НИ в западна европа са паднали с по около 34-40% от началото на кризата и казват че има още доста надолу. Защо мислите че в Циганистан ще е различно? От всякъде са подгонили кеша, Кипър, Люксембург, офшорните зони, Гърция, скоро Словения. Защо мислите го правят, искат кеш, а това означава че кеша става все по-ценен. След кризата ще има доста пазарни ниши освободени от фалиралите фирми, ама ще трябва да се влага кеш. Който набута пари в бетон и тухли сега, утре парите му ще са наполовина. Не казвам, че и депозитите са решение, но кинтите трябва бъдат устискани още 1-2 години, може в акции, форекс търговия, внимателно с суровини и винаги 1/2 от кеша да е наличен. Бетона и тухлите са бита карта, те тепърва ще излизат на килограм (вижте в Испания, Португалия, Гърция, Холандия, Циганистан и тн.) В криза трябва гъвкавост, а с набутване на кинти в бетон и тухли гъвкавост не се постига. Под наем има гъвкавост, днес си там- утре си вдигаш чукалата и заминаваш там където ще ти е добре.
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
11-04-2013 - 21:03:16
Тъпото да цените са паднали с 40% предполагам ще паднат с още.Но 149 за свестно жилище няма да има.Забрави.Не мога да разбера защо си мислиш че всички сме голтаци.Някой си имаме и кеш и апартаменти и коли и земи.Приеми че има и други хора и спри да се излагаш.Не смяташ ли че е малко смешно на такива хора да им раздаваш акъл?И при положение че никой не ти го иска.
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
11-04-2013 - 22:20:27
avatar
Quote
дичо тъпото
Бетона и тухлите са бита карта, те тепърва ще излизат на килограм
Интересно, ако мислиш наистина така, а не просто се преструваш, какво дириш в този форум с години? Сам не си вярваш Тъпо. Казах ти го веднъж и на бригадата в Кубрат.
winking smiley

Продавам триетажна къща в груб строеж с 1дка и половина двор на 50км. от София за 25 000лв.
Re: Защо е по-евтино, по-лесно и по-приятно да се живее под наем?
11-04-2013 - 23:09:34
avatar
Quote
aircraftcarrier
Тъпото да цените са паднали с 40% предполагам ще паднат с още.Но 149 за свестно жилище няма да има.Забрави.

Ще има и още как! Само стой и гледай. То преди 2 години и за 500 нямаше да има пък сега за 500 и свирки правят продавачите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход