Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Истината! (казана от брокер)

Публикувано от дичо тъпото 
Re: Истината! (казана от брокер)
02-04-2013 - 17:13:22
avatar
Quote
Тинки Уинки
Като ще разсъждаваме така
Quote

купувачите които ако нямат имот изчакват на квартира (съпоставимо с лихвите)

тогава и за продавачите да кажем - изчакват кaто прибират наема smiling smiley

Пак пропускаш (умишленно) половината от истината - а тя е че освен лихви трябва да се плаща и главница и обикновенно цялата сума не се покрива от наема.

ама това са всеизвестни спорове в коит няма да влизам. Обикновенно имот обявен за продажба не може да има наематели.
Анонимен потребител
Re: Истината! (казана от брокер)
02-04-2013 - 17:16:45
Обикновенно имот обявен за продажба не може да има наематели.
-------------------
Човече ти някога ще схванеш ли, че представа нямаш и плещиш само глупости ?
Анонимен потребител
Re: Истината! (казана от брокер)
02-04-2013 - 17:19:50
Не всички имоти обявени за продажба имат ипотека и съответно заем, които да се изплаща.

Целта ми е да погледнем и двете страни.

От едностранчиви мнения стигнахме до балона - тогава мантрата на продавачите беше - ще плащаш колкото искам.
Сега нещата се обърнаха на - ще го продаваш за колкото ти дам.

Аз се радвам, че пазара на имоти се е изчистил от спекуланти и такива скоро време няма да се появят.
Ще търгуват хора с нужда от имот. За мен това е нормален пазар.
Re: Истината! (казана от брокер)
02-04-2013 - 18:09:29
avatar
Тинки нормалният пазар е много далече от това което ти си фантазираш. В нормалният пазар има взаимовръзка от доходи, търсене/предлагане, безработица, демография и тн. неща за които тук доста е изписано. Та в момента нормален пазар още няма. Е паднаха цените с около 50%, но все още сме далеч от нормалното.
Анонимен потребител
Re: Истината! (казана от брокер)
02-04-2013 - 19:39:44
Ще търгуват хора с нужда от имот. За мен това е нормален пазар.
---------------------
Така е Тинки, това се нарича нормален пазар. Начетох се тук на велики послания, един пише, че цените са надценени с 200-300 % , друг , че сме далеч от нормалното, трети, че ипотекирания имот е собственост на банката и без нея не може да се продава, че в имот под наем не може да има наематели, все супер специалисти, които си избиват комплексите от години тук , хора, които никога няма да разберат, че няма жив нормален човек който може да твърди , че знае коя е нормалната цена на пазара на имоти, най-малкото защото няма представа от този пазар и защото капацитета не му позволява да прозре, че такъв термин "нормална цена" няма, няма капацитет да разбере, че пазар на имоти ще има винаги, че всеки безумен опит да ни се покаже някакъв пореден срив в цените го излага още повече - справка темата "Какви ги мислехме ние..." , някой да разбра посланието на тази тема ?! Чудя ти се защо влизаш в поредни тъпи безмислени спорове ?
Анонимен потребител
Re: Истината! (казана от брокер)
02-04-2013 - 21:05:17
Quote
дичо тъпото
В нормалният пазар има взаимовръзка от доходи, търсене/предлагане, безработица, демография и тн. неща за които тук доста е изписано

За тези неща писах от 2003 до към 2006.
Какво да ти кажа - бях убеден в това, което пиша, но цените ме опровергаваха. След средата на 2006 на всички ни е ясно какво стана.

Тогава си казах - ами като има хора с торба с пари (представа нямам от къде ги имаха), аз няма как да се състезавам с тях.
Re: Истината! (казана от брокер)
02-04-2013 - 21:46:07
avatar
Quote
spgufi
трети, че ипотекирания имот е собственост на банката и без нея не може да се продава

Саше, тук доказваш че си неуко пльоки, невиждало договор за ипотечен кредит. Във АБСОЛЮТНО ВСЕКИ такъв договор е записано с ГЛАВНИ КРАВЕШКИ БУКВИ като за тъпанари пльокери, че: "ИПОТЕКАРНИЯ ДЛЪЖНИК НЯМА ПРАВО ДА ПРОДАВА ИПОТЕКИРАНИЯТ ИМОТ, ПРЕДМЕТ НА ДОГОВОРА, БЕЗ ЗНАНИЕТО И СЪГЛАСИЕТО НА БАНКАТА."

Защо има такава клауза? Ами защото иначе всеки може да си продава ипотекирания имот и да си вземе кинтите кеш, а такава врътка няма, както и не е възможно да се прехвърля ипотека собственост на банката без нейно знание и съгласие, щото иначе досега всички ипотекари да са си намерили по един мангесар на когото срещу възнаграждение да са прехвърлили ипотеката.


С такава клауза в договора, няма как да продадеш имот без съгласието и знанието на банката тъпунгер такъв.

А нормале пазар на имоти съществува и има в нормалните държави където взаимовръзката на имотите с другите дадености на една икономика са в баланс в рамките на общоприети зависимости. Когато тава не е така, то тогава пазара не е нормален, демек цените на НИ може да са надути или пък напротив подценени. В ненормален пазар има възможности за спекула, в нормален няма.

Едва ли ще разбереш и дума от написаното, щото пльокер със знания по макроикономика е като кофа за боклук със самолетен двигател.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2013-04-02 21:58 от дичо тъпото.
Анонимен потребител
Re: Истината! (казана от брокер)
03-04-2013 - 09:00:58
весо, няма нужда от повече доказателства за това колко си тъп, всичко написано с главни букви от теб го доказва за пореден път. Няма да коментирам нищо, тук има и знаещи хора, които точно като мен ти се смеят от сърце.
-------------------
Във АБСОЛЮТНО ВСЕКИ такъв договор е записано с ГЛАВНИ КРАВЕШКИ БУКВИ като за тъпанари пльокери, че: "ИПОТЕКАРНИЯ ДЛЪЖНИК НЯМА ПРАВО ДА ПРОДАВА ИПОТЕКИРАНИЯТ ИМОТ, ПРЕДМЕТ НА ДОГОВОРА, БЕЗ ЗНАНИЕТО И СЪГЛАСИЕТО НА БАНКАТА."
-----------
Смях.Смях. Мъка.
---------------
Защо има такава клауза? Ами защото иначе всеки може да си продава ипотекирания имот и да си вземе кинтите кеш, а такава врътка няма, както и не е възможно да се прехвърля ипотека собственост на банката без нейно знание и съгласие, щото иначе досега всички ипотекари да са си намерили по един мангесар на когото срещу възнаграждение да са прехвърлили ипотеката.
--------------
Запази си само втората част от този пореден твой ник, тъкмо ти е. Няма как да ти отрека обаче , че в едно си прав - един от нас двамата не е виждал договор за ипотека. Не съм аз, кой е ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-04-03 09:06 от spgufi.
Анонимен потребител
Re: Истината! (казана от брокер)
03-04-2013 - 09:09:03
Ако имаше най-малка представа ,щеше да знаеш тъпако , че всеки може да си продава ипотекирания имот, да си погаси, съответно заличи ипотеката и следващият собственик получава чист имот и за това не е необходимо съгласие на банката, защото имота не е неин. Ама ти откъде да ги знаеш тия работи ?!
Анонимен потребител
Re: Истината! (казана от брокер)
03-04-2013 - 09:56:37
Айде по-спокойно

Ето ги общите условия на:
Уникредит
[www.unicreditbulbank.bg]

Quote

28. До окончателното изплащане на Кредита Кредитополучателят се съгласява, без предварително писмено съгласие от страна на Банката, да не прехвърля собствеността, обременява с тежести, учредява каквито и да е права в полза на трети лица или променя местонахождението на което и да е от имуществата, предмет на обезпечение по Договора.

Първа инвестиционна:
[www.fibank.bg]
Quote

9.3. Кредитополучателят се задължава:
а) да не извършва действия на разпореждане, да не учредява вещни
права или да не обременява ипотекирания недвижим имот по
какъвто и да е друг начин, без предварителното писмено съгласие
на Банката;

Тука възникват някои въпроси, като:
1) Какво ще стане ако нарушиш договора?
2) Кой ще е този луд дето ще купи имот с ипотека без преди това да е говорил със съответната банка

Така че според мен въпреки, че теоретично е възможно имота да се продаде, не виждам това как ще стане на практика.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход