Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Инвестиция с цел наем

Публикувано от petrovbg 
Инвестиция с цел наем
13-03-2013 - 19:38:17
В кой град е най-добре да се инвестира в Апартамент с цел отпадване под наем?Къде е най-бързата възвращаемост?От това което виждам най-зле е положението във Варна, а най-добро в Пловдив.Подчертал съм апартамент поради специфична причина.
Темата не е къде е най-добре да се инвестира, в депозит , в акции и т.н.Така че изказвания от рода на не било изгодно, безумие било и т.н. не са желани, който иска да си излее икономическта компетентност и как прави 50% месечна печалба на форИЕкса да не пише.
Анонимен потребител
Re: Инвестиция с цел наем
13-03-2013 - 21:10:56
Мисля, че в София. Пример - продажна цена днес - около 50000е, наем - 250 е, изплаща се за около 18 г.
Re: Инвестиция с цел наем
14-03-2013 - 07:38:34
avatar
София е без конкуренция.
Пловдив и Варна са едни големи села със затихващи функции.
Варна живее на стара слава.
Re: Инвестиция с цел наем
14-03-2013 - 09:08:03
Сделка 50 000Е, наем 250Е месец не е много добре, но по бива от Варна, където възвращемостта идва над 20г.В Пловдив обаче съм виждал 38000Е и 200Е наем, както и поне още 2-3 такива.В София е кофти, че в момента предлагането на качествени имоти е малко и цените поне на тях са прекалено високи.За това се стига до 18-20 и повече години възвращемост.
Анонимен потребител
Re: Инвестиция с цел наем
14-03-2013 - 11:32:01
За това се стига до 18-20 и повече години възвращемост.
-----------------
Което в нормалния свят се смята за нормално.
Re: Инвестиция с цел наем
14-03-2013 - 11:38:55
avatar
Quote
spgufi
За това се стига до 18-20 и повече години възвращемост.
-----------------
Което в нормалния свят се смята за нормално.

Абсолютно вярно. Някой все внушава че инвестиция в имот трябва да се избие за 10-тина години.
Това може да е вярно ако закупиш дървена къща някъде в САЩ, но тук не е така.
А за бъдещите 20 години имота ще се отплати освен от наеми и от повишение на продажната си цена.
Re: Инвестиция с цел наем
14-03-2013 - 12:14:13
В никой случай България не може да се нарече нормален свят, но както и да е.В глобалпропъртигейд е дадено в коя държава колко е възвращаемостта.Средното за Европа действително е около 20г(за Бг 19г., което е и вярно горе-долу), но в Македония, Молдова, Унгария пада до 10-15г.Въпроса е обаче къде в България е най-доброто съотношение, в кой от големите градове.Аз само казах моите впечатления.За Варна го отдавам на това че е море и много чужденци (Руснаци) купуват и изкривяват пазара.Няма как морски курортен град да е със затихващи функции, но пак казвам, там ми се струва неизгодно, сравнено с Пловдив или София, даже и Бургас.
Re: Инвестиция с цел наем
14-03-2013 - 13:59:22
Майка ми дава под наем един апартамент, купен през 1993-а. Що наематели се смениха, що ремонти му се направиха... Единственото, което спасява положението е, че тогава цените бяха в долари, а долара падна спрямо Еврото /германската марка/. Та там горе-долу се излиза на плюс. Да бяхме купили злато или сребро тогава, ама будали - вар и тухли купихме.
Re: Инвестиция с цел наем
14-03-2013 - 14:12:30
Заради инфлация и деноминация трудно от 1993г. може де изчисли доходност, но пак е добре че сте купили имот защото и това ако не бяхте направили нищо нямаше да имате.Вярно за златото, ама и по-добре е акции по 5$ на епъл да бяхте купили.Така че няма място за съжеление.
Опитай да сметнеш от 1999г., до днес колко сте прибрали от наеми, след приспадане на ремонта.Превърни общата сума към $ към днешна дата, ако излезе колкото цената която сте платили 1993г. значи сте добре.
Re: Инвестиция с цел наем
14-03-2013 - 16:34:06
avatar
Quote
Seira
Майка ми дава под наем един апартамент, купен през 1993-а. Що наематели се смениха, що ремонти му се направиха... Единственото, което спасява положението е, че тогава цените бяха в долари, а долара падна спрямо Еврото /германската марка/. Та там горе-долу се излиза на плюс. Да бяхме купили злато или сребро тогава, ама будали - вар и тухли купихме.
И какво ще го правиш това злато и сребро, като не носи никакъв текущ доход? И аз съм правил много ремонти и продължавам да правя, но освежителните си ги правя сам. Латекс , шпакловка, циклене, пребоядисване , плочки, смяна на ВИК елементи ми е вече като детска игра.
Като плащам само за материали, доста спестявам от пари за майстори с изключение на ел.техниката.

Продавам триетажна къща в груб строеж с 1дка и половина двор на 50км. от София за 25 000лв.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход