Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За цените на имотите (мнение на един купувач)

Публикувано от giantCat 
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
21-02-2013 - 11:30:31
Quote
nradev
Естествено че е незаконно. И подлежи на глоба защото в Закона за защита на потребителя пише че не може да се рекламира стока която нямаш в наличност

Цитирай закона, където пише, че задължително трябва да имаш всичко налично, което оферираш?!

Аз в единия от бизнесите ми рекламирам над 1500 продукта, които са само по заявка, от Италия, наличности нямам.

Така е и при дограмата, и при паркетите, и при мебелите, и при автомобилите - нямаш нищо налично, всичко се изпълнява и/или доставя СЛЕД като се капарира.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
21-02-2013 - 18:43:40
Quote
Атанас Янев
Quote
nradev
Естествено че е незаконно. И подлежи на глоба защото в Закона за защита на потребителя пише че не може да се рекламира стока която нямаш в наличност

Цитирай закона, където пише, че задължително трябва да имаш всичко налично, което оферираш?!

Аз в единия от бизнесите ми рекламирам над 1500 продукта, които са само по заявка, от Италия, наличности нямам.

Така е и при дограмата, и при паркетите, и при мебелите, и при автомобилите - нямаш нищо налично, всичко се изпълнява и/или доставя СЛЕД като се капарира.

ама ти имаш договор за доставка , така че се счита че имаш стоката. а тоя серсем нема право на строеж кво продава

чл.68ж ал.5 от закона за защита на потребителя



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-02-21 18:54 от nradev.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
21-02-2013 - 19:13:12
Quote
nradev


ама ти имаш договор за доставка , така че се счита че имаш стоката. а тоя серсем нема право на строеж кво продава

чл.68ж ал.5 от закона за защита на потребителя

Ето какво е записано в ЗЗП:
Quote

Чл. 68ж. (Нов - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) Нелоялни търговски практики са и следните заблуждаващи търговски практики:

5. покана за покупка на стоки или услуги на определена цена, като не се посочват разумни основания, поради които търговецът няма да може да достави или да осигури доставянето от друг търговец на стоките или услугите или на равностойни стоки или услуги на обявената цена за определен период от време и в разумно количество съобразно стоката или услугата, обема на направената реклама за стоката или услугата и предложената цена;

Ето какво твърдиш ти за въпросния закон:

Quote

в Закона за защита на потребителя пише че не може да се рекламира стока която нямаш в наличност

Извод: не си в състояние да осмислиш елементарни твърдения, понеже си склонен самовнушаващо да ги опростяваш до равнището на проблемната си интелигентност...
Понеже на твоите години няма как да увеличиш интелигентността си , моят съвет е да намалиш малко ентусизама . Ако можеш winking smiley
Успехsmiling smiley
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
21-02-2013 - 19:23:36
Колаега не се напъвай да тъкуваш законите .ти освен нот.акт друго не си вижадал
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
21-02-2013 - 19:39:53
Ле-ле нрадев, ама то какво се оказа, не съм единственият, който се надсмива на напъните ти да покажеш знания , интелект, мъдрост ? ! Дали някога ще разбереш колко си смешен ?
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
21-02-2013 - 19:53:01
Quote
nradev
Колаега не се напъвай да тъкуваш законите .ти освен нот.акт друго не си вижадал

"Колаега", ще ти издам една страхотна тайна: освен "нот. акт" съм виждал и други неща. Например тъпанари. Страхотни тъпанари!
Видя ли сега, че не си прав?
winking smiley
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
21-02-2013 - 20:23:53
Ти па, къде си ги ВИЖАДАЛ тези, тъпанарите ?
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
21-02-2013 - 20:38:02
Quote
spgufi
Ти па, къде си ги ВИЖАДАЛ тези, тъпанарите ?

Във вижадалницата, разбира се winking smiley
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
23-02-2013 - 16:52:04
avatar
Quote
ivorad
Quote
spgufi
Ти па, къде си ги ВИЖАДАЛ тези, тъпанарите ?

Във вижадалницата, разбира се winking smiley

smiling smileyКато се има предвид,че вижадалницатата е обикновено огледало , на всички им се изясни ,кого си видял там *smiley_ahh* !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход