Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За цените на имотите (мнение на един купувач)

Публикувано от giantCat 
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
18-02-2013 - 20:48:58
Има случаи, кота депозита не се връща, например когато кандидат купувача се откаже от сключване на предв. договор, ама той нали е затова , за да гарантира, че страните ще сключат договор и няма по-нормално нещо от това да не се върне, ама на кой да го обясняваш ?! Иначе за сведение на поплювковците, повечето сделки вече стават точно по този начин, защото купувачите искат удост. за тежести и преди подписване на предв. договор, а за него трябват минимум 24 часа и оставяйки този депозит, те си гарантират, че няма някой да ги изпревари. Не трябва много, за да го разбереш, ама който си няма и малко......
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
18-02-2013 - 21:05:55
Quote
spgufi
Има случаи, кота депозита не се връща, например когато кандидат купувача се откаже от сключване на предв. договор, ама той нали е затова , за да гарантира, че страните ще сключат договор и няма по-нормално нещо от това да не се върне, ама на кой да го обясняваш ?! Иначе за сведение на поплювковците, повечето сделки вече стават точно по този начин, защото купувачите искат удост. за тежести и преди подписване на предв. договор, а за него трябват минимум 24 часа и оставяйки този депозит, те си гарантират, че няма някой да ги изпревари. Не трябва много, за да го разбереш, ама който си няма и малко......

те имотит стоят по 2-3 години на пазара ама за 24 часа некои мой да ме ипревари голем смех, е кво като ме изпревари да не би да е посления имот



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2013-02-18 22:10 от nradev.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
18-02-2013 - 21:07:25
досега 3-4 пъти са ми искали стоп капаро и до сделка не се е стигало при положение че имота ме устройва. такива брокери ги отсвирвам и не им дигам телефона повече



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-02-18 21:18 от nradev.
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
18-02-2013 - 21:29:57
Имотите които си заслужават стоят по 1-2 седмици на пазара и после дим да ги няма.
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
18-02-2013 - 21:45:55
досега 3-4 пъти са ми искали стоп капаро и до сделка не се е стигало при положение че имота ме устройва.
--------------
Така де, така. А пък хората си дават депозит и си купуват имотите, които ги устройват. А гледам вървят едни брокери дето им се реве, че не им вдигаш телефона, ужас !
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
18-02-2013 - 22:14:33
Дичка ка ти звучи стоп капаро за имот на зелелно 2007 година. после кво било.инвеститора викат сериозен много бил. и аз проучвам и следния резултат. инвеститора от село бил.построил 1 срада в провинцията. а парцела не е негов и няма договор за обезщетение , ама разбираш ли бил в преговори с бабата дето е собственик. искаха ми 2000 еуро стоп капаро . е ако те слушам тебе да им бех дал. сега щех да съм 2000 еуро по-беден



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-02-18 22:21 от nradev.
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
19-02-2013 - 04:35:06
Звучи ми тъпо, нрадев, ама това не означава, че стопкапарото не върши работа. Примера ти е нелеп, или си им се сторил по-неграмотен, отколкото си, или си измисляш. По-скоро си измисляш, защото депозита не е 2000 евро, той е по-скоро символичен, ако капарото би било 2000 евро, то депозита по принцип би трябвало да е не повече от 300-400 евро. Апропо, ако напишеш едно изречение без грешки, обещавам никога повече да не ти опонирам за нищо, защото е смешно да се дуеш какво си завършил, какво учиш, а собственото си име да не можеш да изпишеш правилно.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
19-02-2013 - 10:59:01
капарото беше 20к така че 2 к изгеждаше "нормален" размер на стоп капарото.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
19-02-2013 - 12:33:45
Сега, ако кажеш, че сделката е била за 200 К, направо ще избиеш рибата.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
19-02-2013 - 13:47:24
за 66 К ама тоия искаше 30% на предварителен договор което си е стандартно
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход