Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За цените на имотите (мнение на един купувач)

Публикувано от giantCat 
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 20:28:14
дичка при тебе нема отстъки щото си брокер. ама аз не съм
-------------
нрадев, писал си и по-големи простотии от това, не се притеснявай.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 20:31:47
Quote
spgufi
дичка при тебе нема отстъки щото си брокер. ама аз не съм
-------------
нрадев, писал си и по-големи простотии от това, не се притеснявай.

да ти обясня очевадното.брокера не се стреми към най- ниска цена защото представлява и 2те страни в сделката и няма интерс да бори цената, неговия интерес е да има сделка на всяка цена. освен това по- голяма цена по-голяма комисиона
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 21:08:16
да ти обясня очевадното.
---------------------
Ето , видя ли, можеш ! Рядко се среща човек, стоял толкова дълго тук, толкова да няма понятие от това, какво прави брокера. Гордей се, не сте много.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
18-02-2013 - 12:11:34
Quote
nradev
да ти обясня очевадното.брокера не се стреми към най- ниска цена защото представлява и 2те страни в сделката и няма интерс да бори цената, неговия интерес е да има сделка на всяка цена. освен това по- голяма цена по-голяма комисиона

Нещо си в грешка - брокера не тръгва да се пазари за цената на сляпо.

От опит - предложих цена, брокера започна преговорите, аз ги довърших.
Брокера си взе комисиона от двете страни и си свърши добре работата.

И аз вече не се мъча да свалям предварително цената от трета страна при искане за оферта от страна на клиент, просто няма смисъл да си губя времето и нервите с кибици.

Стопкапаро плюс конкретна оферта дава реална представа на брокера за намаренията ти. 50% надолу и аз да съм и аз няма дори да я предложа на продавача.

Не съм брокер и нямам нищо общо с брокерството, но това важи в абсолютно всички браншове, където страните са три или повече и някой взима %.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
18-02-2013 - 15:09:04
Quote
Атанас Янев
Quote
nradev
да ти обясня очевадното.брокера не се стреми към най- ниска цена защото представлява и 2те страни в сделката и няма интерс да бори цената, неговия интерес е да има сделка на всяка цена. освен това по- голяма цена по-голяма комисиона

Нещо си в грешка - брокера не тръгва да се пазари за цената на сляпо.

От опит - предложих цена, брокера започна преговорите, аз ги довърших.
Брокера си взе комисиона от двете страни и си свърши добре работата.

И аз вече не се мъча да свалям предварително цената от трета страна при искане за оферта от страна на клиент, просто няма смисъл да си губя времето и нервите с кибици.

Стопкапаро плюс конкретна оферта дава реална представа на брокера за намаренията ти. 50% надолу и аз да съм и аз няма дори да я предложа на продавача.

Не съм брокер и нямам нищо общо с брокерството, но това важи в абсолютно всички браншове, където страните са три или повече и някой взима %.

това с стопкапарото е най-голямата глупост.капаро на капарото в юридическата практика такова понятие няма
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
18-02-2013 - 16:26:07
това с стопкапарото е най-голямата глупост.капаро на капарото в юридическата практика такова понятие няма
-----------------
Че в юридическата практика няма, е вярно, но че в практиката в покупко-продажбите на имоти съществува и се прилага успешно е факт, та да го наречеш глупост можеш само ти, щото не ти е ясно.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
18-02-2013 - 17:06:54
avatar
Quote
nradev
това с стопкапарото е най-голямата глупост.

Аз използвам и прилагам термина депозит.
И не е глупост, в определени моменти друг вариант няма.
Пример: собственика е в чужбина, а тук е негов роднина устно упълномощен да "продава" имота до намирането на реален купувач. Когато се появи истинския купувач, тогава депозита влиза в действие, ....................... до сключване на предварителен договор.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
18-02-2013 - 18:11:35
avatar
Quote
TZARS
Quote
nradev
това с стопкапарото е най-голямата глупост.

Аз използвам и прилагам термина депозит.
И не е глупост, в определени моменти друг вариант няма.
Пример: собственика е в чужбина, а тук е негов роднина устно упълномощен да "продава" имота до намирането на реален купувач. Когато се появи истинския купувач, тогава депозита влиза в действие, ....................... до сключване на предварителен договор.

Да бе - депозита влиза в действие, когато няма сделки, дет се вика и 1000 лв. са пари smiling smiley
да не забравяме че депозита стои в брокера, ако откаже да ги върне, какво правим?
горим smiling smiley
за 1 000 лв. няма да водя дела 2 г..... нервите кой ще ми ги плати?
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
18-02-2013 - 18:26:57
Да бе - депозита влиза в действие, когато няма сделки, дет се вика и 1000 лв. са пари smiling smiley
да не забравяме че депозита стои в брокера, ако откаже да ги върне, какво правим?
горим smiling smiley
за 1 000 лв. няма да водя дела 2 г..... нервите кой ще ми ги плати?
--------------------
После когато казвам, че си само един поплювко и нямаш идея от това като как точно се продават/купуват имоти, казвате, че нямам аргументи, само обиждам и др. подобни. А това, че ти цаца, непрекъснато обиждаш нас с първия ред от последния си пост например, да го подмина ли ? Да не говорим, че по този начин ти отричаш и капарото на предв. договор, защото там се дават по-сериозни пари от депозита и ако продавача развали сделката и откаже да ги върне , какво следва ? Няма ли да разбереш, че силата ти не е в имотите , пробвай някъде другаде.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-02-18 19:03 от spgufi.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
18-02-2013 - 19:43:03
За мен е все едно дали се казва депозит, стопкапаро или каквото и да било - идеята е ясна.

Примерно за изготвяне на оферта в IT бранша се взима някаква сума, нормално в рамките на 300-1500 лева, която се нарича условно "изготвяне на техническа спецификация" и е нещо като гарант за заплащане на времето, в случай, че не се стигне до подписване. Изработката на една оферта за нормален проект коства между 5 и 50 часа, като в това време влизат и провеждането на минимум две срещи с клиента.

А това, че някой нямало да върне парите не ми се коментира, направо е смешно :}
Явно не знаете за какво точно се дават тези пари и при кого отиват...

nradev, беше писал, че си икономист. Искаш ли да споделиш с нас как се работи при вас с клиенти, какви процедури имате? - "Бе не знам дали е със сигурност от стартера проблема, ама до тук ми дължиш 150 лева за диагностика"...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход