Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За цените на имотите (мнение на един купувач)

Публикувано от giantCat 
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 18:33:58
Quote
PER0
За да добиете представа от реалните цени, взимате продажните,и сваляте 2.5% Това е моят случай,когато през лятото продадох 1 имот. Имота стоя на пазара месец и половина, т.е е участвал в формирането на продажните цени. Тва е, 2.5 % надолу. Ако се бях отказал от продажбата може би цената щеше да иде и нагоре от обявената, но на мен не ми се занимаваше. Така че понякога цената не само, че не е надолу, а може да иде и нагоре.


голема смешка. реалните цени се получават като се вземат средните офертни се намали с 20%
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 19:40:42
Quote
nradev
Quote
PER0
За да добиете представа от реалните цени, взимате продажните,и сваляте 2.5% Това е моят случай,когато през лятото продадох 1 имот. Имота стоя на пазара месец и половина, т.е е участвал в формирането на продажните цени. Тва е, 2.5 % надолу. Ако се бях отказал от продажбата може би цената щеше да иде и нагоре от обявената, но на мен не ми се занимаваше. Така че понякога цената не само, че не е надолу, а може да иде и нагоре.


голема смешка. реалните цени се получават като се вземат средните офертни се намали с 20%

Не, не е смешка, това е реална сделка. Просто трябва да се научите да се съобразявате с пазара, а не колко ви се давало.....
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 19:43:01
Абе при имотите не е баш така.
1) има наслоено мнение, че едва ли не цените ще падат и купувачите трябва да смъкнат 25-30% от цената. Щом не те мързи ходи обяснявай че няма такива отстъпки
----------------------
Къде го видя това "наслоено мнение" ? В купувачите ? Когато харесат имот, купувачите питат каква отстъпка е възможна, аз обикновено им отговарям, че е по-добре да предложат цена и тя в никакъв случай не е 20, 25,30 %., давал съм десетки примери с конкретни цифри, ето ти пак - офертна цена от 77 000 евро, предложение от купувача - 75000е, това е от онзи ден.
-----------------
2) купувачите тръгват малко със заявки над възможностите си.
--------------
Има и такива, но не са много, повечето са разумни и не четат пасквилите тук.
---------------
Е ако нямаме статистика за цени купува, как да убедим хората, че горните неща са кретенски.
В крайна сметка целта на форума е да дава реална представа за пазара.
А какво се получава - преди се носеха митове за нарастване на цените до 2000 , сега пък за някакви сривове до 800 лева.
-----------------
Тинки, защо подценяваш хората ? Те знаят, че реалната представа за пазара няма да намерят тук, а като седнат пред компютъра и разгледат сайтовете за имоти, или като поискат от някой като мен да им я представи. Никога, ама никога не срещнах клиент, който да ми цитира какво е прочел тук и да ми каже, че от прочетеното тук си е направил изводи за състоянието на пазара, защо така ? А нали знаеш колко години работя това ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-02-17 19:45 от spgufi.
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 19:53:20
Ето ти го наслоеното мнение:
[forum.imoti.net]

Не подценявай как това, което се пише по форумите влияе върху пазара.
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 19:55:55
И как влияе , обясни ? Щото аз не вярвам. Наслоено мнение Тинки няма, има спорадични случки, които не влияят на тенденциите , а реална представа за пазара имат хора като мен, не хора с една сделка.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-02-17 20:03 от spgufi.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 20:01:43
Quote
PER0
Quote
nradev
Quote
PER0
За да добиете представа от реалните цени, взимате продажните,и сваляте 2.5% Това е моят случай,когато през лятото продадох 1 имот. Имота стоя на пазара месец и половина, т.е е участвал в формирането на продажните цени. Тва е, 2.5 % надолу. Ако се бях отказал от продажбата може би цената щеше да иде и нагоре от обявената, но на мен не ми се занимаваше. Така че понякога цената не само, че не е надолу, а може да иде и нагоре.


голема смешка. реалните цени се получават като се вземат средните офертни се намали с 20%

Не, не е смешка, това е реална сделка. Просто трябва да се научите да се съобразявате с пазара, а не колко ви се давало.....


и моя пример е за реална сделка
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 20:08:50
и моя пример е за реална сделка
--------------
Вероятно. Ама за една.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 20:21:41
Quote
spgufi
и моя пример е за реална сделка
--------------
Вероятно. Ама за една.

за една защото вместо да слушам брокери си свърших работата сам .ето как процедирах. пуснах търачката излезоха ми 250 оферти. взех 50 с най-ниските цени. после отсях лъжливите обяви тия дато са много малки(под 40кв.м) тия дето са на висок етаж на (търсих до 8ми) останаха 15 и ги огедах всичките от тях избра 6 които ми се видеха хубави. дадох на всеки продавач оферат с 20-30% надолу и зачаках да видя кои е на зор и след 1 месец и нещо готова работата. постигнах 20% отстъпка за ремонтиран апартамент и то като се започне от много ниска цена.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-02-17 20:24 от nradev.
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 20:24:27
нрадев, с много усилия успях да прочета какво си написал, даже го и схванах, представяш ли си ?! Та разбрах за ЕДНАТА сделка, която си направил, а аз разказвам за десетки . Открийте разликата.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 20:25:51
дичка при тебе нема отстъки щото си брокер. ама аз не съм



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-02-17 20:27 от nradev.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход