Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За цените на имотите (мнение на един купувач)

Публикувано от giantCat 
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 13:54:16
Средно - както има средна цена за продава.
Тя за кой имот е? За никой. Ама това не и пречи да я има
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 13:58:13
Quote
Тинки Уинки
Преди време на мода беше - един имот струва толкова за колкото някой е съгласен да се раздели с него.
Сега на мода е - един имот струва толкова колкото някой е съгласен да плати за него.

Като оставим настрана "модата" в кретенските си измерения, които си цитирал, едно нещо на свободен пазар се продава на цена, която удовлетворява и двете договарящи се страни - тази на купувача и тази на продавача. Така е било винаги в човешката история и не вярвам скоро да настъпят някакви съществени промени в тази утвърдена практика.
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 14:00:52
Абе при имотите не е баш така.
1) има наслоено мнение, че едва ли не цените ще падат и купувачите трябва да смъкнат 25-30% от цената. Щом не те мързи ходи обяснявай че няма такива отстъпки
2) купувачите тръгват малко със заявки над възможностите си.
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 14:04:23
Е ако нямаме статистика за цени купува, как да убедим хората, че горните неща са кретенски.
В крайна сметка целта на форума е да дава реална представа за пазара.
А какво се получава - преди се носеха митове за нарастване на цените до 2000 , сега пък за някакви сривове до 800 лева.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 14:07:06
Quote
Тинки Уинки
Средно - както има средна цена за продава.
Тя за кой имот е? За никой. Ама това не и пречи да я има

Статистическата цена "продава" не е за "никой" имот. Защото представлява калкулация на средни стойности върху реално съществуващи ценови предложения. Статистическа цена "купува" , изградена върху предложения на купувачи, голяма част от които просто халюцинират активно / справка - групата "149 лв. на жълтите!" тук/, няма да има никаква стойност, понеже наистина не е за НИКОЙ имот и няма как да калкулира реална покупателна способност, доколкото халюцинатите не разполагат с пари, а единствено с халюцинации.
Ето защо по цял свят се правят статистики на ценовите предложения, върху които се предполагат обичайни за сегмента отстъпки. Това е напълно коректен ориентир и за продавачите, и за купувачите, който много по-трудно се манипулира, отколкото предлаганата от теб "статистика" на халюцинации.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 14:11:42
Quote
Тинки Уинки
преди се носеха митове за нарастване на цените до 2000 , сега пък за някакви сривове до 800 лева.

Не знам кой форум четеш, но основният мит тук е този за "149".
"Лева на жълтите" / Варианти - "най-малко 30% срив в следващите три месеца!!!", "пълен колапс на наемния пазар!!!" и пр. свръхинтелигентни мечтания/.
"800" е много далече от тази митологическа класа winking smiley
Анонимен потребител
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 15:44:11
аз тези от 149 лева на жълтите не ги коментирам. Там бяха патологични случай.
Въпроса е че имаше хора които при 800 е/м2 усилено защитаваха тезата за 800 лева на м2 и вадеха аргументи за това.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 16:20:30
да бе отстъпките били минимални. аз с пазарлък свалих 20% за гарсониера. дадох оферта и зачаках . ако са на зор викам си ще се навият. чаках 1 месец и те били на зор явно и като нема други мераклии се навиха.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-02-17 16:23 от nradev.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 17:44:47
avatar
Quote
nradev
да бе отстъпките били минимални. аз с пазарлък свалих 20% за гарсониера. дадох оферта и зачаках .....

Аз пък съм дал четири офертни цени,........ и чакам повече от месец.
При това за по-малки отстъпки. Засега е мълчание.
От една сделка не могат да се правят кардинални изводи.
Re: За цените на имотите (мнение на един купувач)
17-02-2013 - 18:04:52
За да добиете представа от реалните цени, взимате продажните,и сваляте 2.5% Това е моят случай,когато през лятото продадох 1 имот. Имота стоя на пазара месец и половина, т.е е участвал в формирането на продажните цени. Тва е, 2.5 % надолу. Ако се бях отказал от продажбата може би цената щеше да иде и нагоре от обявената, но на мен не ми се занимаваше. Така че понякога цената не само, че не е надолу, а може да иде и нагоре.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход