Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ценообразуване на новопостроен апартамент

Публикувано от dsartman 
Re: ценообразуване на новопостроен апартамент
17-02-2013 - 22:34:21
Quote
spgufi
moskvi4, има и верни неща в написаното от теб, ама са малко. Това например - "е описано като 160 кв./м. апартамент в обявата, а се окаже 70 кв./м. на живо, " е нагла лъжа. И това - "Да обобщя: брокерите системно лъжат в обявите с цел да заблудят клиентите за квадратурата на имотите. Целенасочено, нагло и безскрупулно. " е лъжа. А това - "апартамент описан на 4-ти етаж, се оказва 12-ти етаж" не е лъжа, ама не мога да намеря точна дума.

"смешното е, че закона ще се стовари с пълната си сила върху търговец, който излъже в грамажа на парче сирене, но ще си затвори очите за брокер, който даде лъжлива информация за имот, който е 25 000 пъти по-скъп. ", вероятно искаш да кажеш, че това, което е написал брокера в рекламата е залегнало и в нот. акт и от това следват загуби за купувача ? По-кротко с определенията, нямаш идея от нашата работа , а явно и от това как се рекламира имот. Да обесим ли тези, които за всеки шампоан ни набиват в главите колко е против пърхут ?

Дичо, дори няма да се напъна да ти отговарям конструктивно. Ако някога желаеш да водим наистина диалог, то нека е по различен от: бла, бла, бла... не е вярно, не е така, бла, бла... вие нищо не разбирате от имоти, защото след като аз, дето имам м-найсе години стаж съм на друго мнение, значи вие всички сте идиоти!"

Може би, някой ден ще проумееш, че в този форум има хора, много по-умни от теб, както и че продажбата на имоти не е най-сложната дисциплина на земята, пък дори и на теб да ти се вижда такава.
Не мисля да си губя времето с теб, за това те информирам, че няма да ти отговарям повече в тази тема, независимо колко хапливо мнение ще напишеш по мой адрес. Ти, вероятно, в живота си добър и стойностен човек, но тук във форума, за жалост, не си го демонстрирал.

_____________________________________________________________________
Я моа са напия на кукурузянка, на мертек, на свиня, на дзвер, на мотика, на къзмъ и ели ако сакам - на мръморец. А тизе?
Анонимен потребител
Re: ценообразуване на новопостроен апартамент
18-02-2013 - 08:09:29
moskvi4, нерядко категорично отхвърлям непрекъснатите обвинения срещу брокерите, без да се стремя да обяснявам подробно мотивите си и излиза, че е само бля,бля, но то е, не защото не мога да се аргументирам, а защото всичкото това е обяснявано безброй пъти тук, но вие си продължавате да си плюете. От уважение към теб ще обясня подробно всяка своя дума от предния си пост.
Когато един апартамент е описан 160 кв м, то в повечето случаи е защото той наистина е толкова, нищо, че в него има тераса от 40 кв м, общи части от 20 кв м, нима те не са част от него ? Нима не се ползват и нима не трябва да се платят ? Да, понякога един и същ апартамент е обявен от пет агенции, на пет различни квадратури, това пък ще бъде, докато собствениците не разберат, че ако си обявил имота си в повече от една агенция ,той не става по-продаваем. Извинявай, ама как да приема , че апартамента е на 12 етаж, пък агенцията го е обявила на 4 -ти ?! Това е нелепо и ако ти мислиш, че е нещо друго, а не грешка при отпечатването, то с теб няма смисъл да се дискутира. Брокера давал лъжлива информация за имот, кога се случва това, даже и да е вярно ? Преди да си видял документите, нали ? Тогава къде е смисълът от това ? Да ти напиша, че е 120 кв м , а в нот. акт пише 84 ? Що за идиот трябва да съм ?
----------------
Може би, някой ден ще проумееш, че в този форум има хора, много по-умни от теб, както и че продажбата на имоти не е най-сложната дисциплина на земята, пък дори и на теб да ти се вижда такава.
---------------
Не съм тръгнал тук да се състезавам и доказвам, не съм твърдял, че тук и където и да било няма много по-умни от мен, не знам защо си останал с това убеждение а продажбата на имоти не е най-сложната дисциплина, ама не е и елементарна такава. Как си представяш да се занимава с това едни абсолютно неграмотен и не умеещ да общува човек като едни нрадев например, който след години тук не е разбрал, че брокера печели само когато има сделка и в никакъв, ама в никакъв случай не се стреми към високи цени ? Трябва капацитет, за да разбереш даже такива елементарни неща, а не всеки го притежава.
Re: ценообразуване на новопостроен апартамент
18-02-2013 - 08:49:39
дичка "неграмотния"нрадев е магистър по по икономика и е завърщил математическа гимназия . а ти кво образование имаш .предполагам килийно



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2013-02-18 08:56 от nradev.
Re: ценообразуване на новопостроен апартамент
18-02-2013 - 09:29:50
Благодаря на всички! smiling smiley

От всичко казано разбирам, че на цената на м2 и зобщо не трябва да се обръща внимание, както и на обявената първоначално квадратура. Важни са другите компоненти (жилищна площ, разположение, етажност, изпълнение, степен на завършеност и т.н.) и крайната цена. Сравняват се с други подобни и се избира.
Re: ценообразуване на новопостроен апартамент
18-02-2013 - 10:12:58
avatar
"Ценообразуването" няма нищо общо с реалното формиране на цена - гледаш крайната и си правиш сметката - това което ти искат, съвпада ли с това което търсиш и което можеш да си позволиш. Квадратен метър, линеен метър и т.н. са просто прах в очите. Влизаш, гледаш, пипаш джоба и решаваш!
smiling smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: ценообразуване на новопостроен апартамент
18-02-2013 - 10:53:23
avatar
Quote
valsodar
Квадратен метър, линеен метър и т.н. са просто прах в очите.
Влизаш, гледаш, пипаш джоба и решаваш!
*ok*
Анонимен потребител
Re: ценообразуване на новопостроен апартамент
18-02-2013 - 12:13:12
Правилно, dsartman , разбра . Успех в покупката .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход