Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Купувачите на имоти в София през последните пет години 2009-2013 могат да препълнят два национални стадиона! Официални данни от агенция по вписванията - 103885

Публикувано от Продавач 
Предполагам имаш предвид, че се купуват имотите от долния ценови сегмент, не че с пазарлък стигаш от 700 на 500.
Quote
greenbul
Аз вече се оглеждам. Старите цени в лева ме устройват. Това заначи още около 15% надолу от сегашните нива. Хубавите предложения от изпаднали ипотекари и терминално болни продавачи се разграбват бързо (личен опит), но щом вече се появиха приемливи оферти, за в бъдеще очаквам те да са повече, а не по малко. То на мен и една ми стига. Не съм спекулант, за лично ползване търся.
Това с по-големия брой на приемливите оферти малко ме съмнява. Постави се в положението на продавач различен от "ипотекари и терминално болни продавачи". Би ли продал? Айде по друг начин да те питам - от гледна точка на купувач защо не купи когато цените спряха да растат?
Общо взето продавачите, които не са на зор в момента ще правят това, което правеха купувачите след 2008 година - ще изчакват.
Тука не говорим, че едва ли не всички ще чакат. По-скоро мисълта ми е, че няма да се юрнат да продават.
Така че, приемливи оферти ще има, но тяхния брой по-скоро ще е константен - едно се продаде, едно ново излезе.

Quote
greenbul
Много ми харесва темата. Човек наистина трябва да действа решително, когато намери добра оферта, щото хората с кеш не са малко, а убежищата за кеша са вече по-набаланчени от имотния балон.
Според мен в момента хората с кеш почват лека-полека да излизат на пазара. Лошото за тях ще стане ако излязат наведнъж. Ще стане като с ловните дружинки. Всички чакат на гюме и в един момент се изпозастрелват едни други.
Тука интересен е въпроса да никой ще реши да използва ситуацията и да предизвика паника като изкара купувачите на пожар. Общо взето такива неща се случиха вече през 2002 и края на 2006 година.

В заключение според мен правилно си тръгнал да се оглеждаш - то дет се вика за гледане пари не искат. Най-малкото ще добиеш представа за пазара. Както сам отбеляза понякога трябва да се действа "решително". Но пък много е тънка линията между "решително" и "глупаво". Всичко зависи от това дали човек има реална представа за нещата и може да ги оцени безпристрастно.
Quote
Тинки Уинки
Предполагам имаш предвид, че се купуват имотите от долния ценови сегмент, не че с пазарлък стигаш от 700 на 500.

За най-търсените едностайни и двустайни в обичайните любими на цяла България райони като Младост, Студентски град, Манастриски ливади, Витоша, Борово, Бъкстон, някои части на центъра, Изток, Яворов, Иван Вазов, половината Лозенец, Дървеница, Мусагеница, Дианабад и т.н. може да съм пропуснал някои район. Общо взето към тези райони има много голям интерес въпреки липсата на метро в някои от тях, липсата на улици и т.н. Читави строежи с нормални отстояния от съседните сгради и с нормални разпределения - едностайните и двустайните се харчат като топъл хляб ако цената им е около 700-800 евро за кв.м. според района, етажа, изложението, довършителните работи и т.н. На повечето места когато цената е определена разумно коментари по-големи от 500-1000 евро не се правят по простата причина, че има по около 20-30 огледа седмично докато за други райони дори на по-ниска цена няма огледи с месеци.

Цялата тълпа е съсредоточена върху тези райони и разбира се върху малките жилища. В същото време в Люлин и Надежда където има метро интереса е минимален, а една трета от хората, които ходят на огледи в търсените райони имат бюджет точно като за Люлин и Надежда, но смятат, че да купят там е грешка, което е тяхната грешка предвид оскъдния има бюджет около 30000 евро.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Quote
Продавач
За най-търсените едностайни и двустайни в обичайните любими на цяла България райони като Младост, Студентски град, Манастриски ливади, Витоша, Борово, Бъкстон, някои части на центъра, Изток, Яворов, Иван Вазов, половината Лозенец, Дървеница, Мусагеница, Дианабад и т.н. може да съм пропуснал някои район.

Как можа да пропуснеш моите любими Гоце Делчев и Стрелбище smiling smiley
Quote
greenbul


Аз вече се оглеждам. Старите цени в лева ме устройват. Това заначи още около 15% надолу от сегашните нива. Хубавите предложения от изпаднали ипотекари и терминално болни продавачи се разграбват бързо (личен опит), но щом вече се появиха приемливи оферти, за в бъдеще очаквам те да са повече, а не по малко. То на мен и една ми стига.

Маркирам заявените ти намерения да паразитираш върху изпаднали в беда хора.
Бележиш второ приземяване в последните дни, почтени благороднико! Неслучайно ти, и такива като теб, изпитвате патологична радост от лошите новини по медиите. Тези новини са лоши за обикновените хора, за лешоядите са чист повод за еуфория!
winking smiley
Защо се заяждаш сега?

Quote
greenbul
Аз вече се оглеждам. Старите цени в лева ме устройват. Това заначи още около 15% надолу от сегашните нива.
Човека казва какви цени го устройват.
Другото за ипотекатите беше просто наблюдение.
Не го разбирам аз това, има пари за една кола ама е готов да се набута в някоя тясна гарсониера в "престижен" южен район, дето се прескачат едни други със съседите и всяка вечер война за паркиране (на някоя 15 годишна трошка, щото пари не са останали за друго)?
Според мен до 50-60 000 евро бюджет търсиш апартамент около метрото в Люлин, Надежда, Обеля, до 100К пак около метрото някъде в по престижен район, над това най-добре потърси някоя къща, може и малка ама с приличен парцел и градски транспорт до метро.
Quote
ivorad
Quote
greenbul


Аз вече се оглеждам. Старите цени в лева ме устройват. Това заначи още около 15% надолу от сегашните нива. Хубавите предложения от изпаднали ипотекари и терминално болни продавачи се разграбват бързо (личен опит), но щом вече се появиха приемливи оферти, за в бъдеще очаквам те да са повече, а не по малко. То на мен и една ми стига.

Маркирам заявените ти намерения да паразитираш върху изпаднали в беда хора.
Бележиш второ приземяване в последните дни, почтени благороднико! Неслучайно ти, и такива като теб, изпитвате патологична радост от лошите новини по медиите. Тези новини са лоши за обикновените хора, за лешоядите са чист повод за еуфория!
winking smiley

Купивам от всякакви хора, които продават. Да продаваш значи да си съгласен да се разделиш с имота си на пазарна цена. След определен брой огледи трябва да включиш, че нещо в цента не ти е у ред.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Quote
ivorad
Quote
greenbul


Аз вече се оглеждам. Старите цени в лева ме устройват. Това заначи още около 15% надолу от сегашните нива. Хубавите предложения от изпаднали ипотекари и терминално болни продавачи се разграбват бързо (личен опит), но щом вече се появиха приемливи оферти, за в бъдеще очаквам те да са повече, а не по малко. То на мен и една ми стига.

Маркирам заявените ти намерения да паразитираш върху изпаднали в беда хора.
Бележиш второ приземяване в последните дни, почтени благороднико! Неслучайно ти, и такива като теб, изпитвате патологична радост от лошите новини по медиите. Тези новини са лоши за обикновените хора, за лешоядите са чист повод за еуфория!
winking smiley


и аз паразитирам . гледам уйскито от 20 на 16 го намалили и мисля да попаразитирам на гърба на търговците на уиски. много ме кефят негативни новини като тая
Quote
Тинки Уинки
Quote
Продавач
За най-търсените едностайни и двустайни в обичайните любими на цяла България райони като Младост, Студентски град, Манастриски ливади, Витоша, Борово, Бъкстон, някои части на центъра, Изток, Яворов, Иван Вазов, половината Лозенец, Дървеница, Мусагеница, Дианабад и т.н. може да съм пропуснал някои район.

Как можа да пропуснеш моите любими Гоце Делчев и Стрелбище smiling smiley

Да също и Хиподрума може да добавим и дори от части Красно село. smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход