Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Защо от около 7500 реални сделки с НИ за София за 2012-та 90% са от ЧСИ?
--------------
Не ти ли омръзна да пишеш глупости ?
офертните цени на обявите им "продава", а те са много, много далеч от реалните средни цени на имотите у нас.
-----------
Отстъпката не надхвърля 5 % в най- масовият случай, къде видя това "много, много далеч от реалните средни цени на имотите у нас." , няма грам истина в това , да знаеш.
Quote
aircraftcarrier
Quote
stroitela
Quote
portokal
за тия пари си взимаш гарсониерка в Берлин и си човек сред хората *ok*

Да, но
в Берлин не можеш да правиш далавери,
в Берлин не можеш да крадеш безнаказано,
в Берлин не може да минаваш на червено и да форсираш с 150км/ч някаква трошка със залепена броня,
в Берлин не може да псуваш като хамалин (всъщност може, но на български),
в Берлин не може да си намериш лека жена за безпари,
в Берлин няма водка по 3лв бутилката,
в Берлин няма евтина КОКА,
в Берлин не може да завършиш всше и да не знаеш столиците в Европа,
в Берлин няма..............
Въобще не ми говорете за мизерията там!
Tука има много митове и легенди за Берлин.Понеже много знаят от 100 човека на улицата 99 бъркат София с Булурещ и не са чували за България.

Ти правиш ли разлика между Джибути и Момбаса??? За тях ние сме нещо средно между сигане, негро, пирата Шарки и арабелла...... и не са далече от истината
Quote
aircraftcarrier
Quote
stroitela
Quote
portokal
за тия пари си взимаш гарсониерка в Берлин и си човек сред хората *ok*

Да, но
в Берлин не можеш да правиш далавери,
в Берлин не можеш да крадеш безнаказано,
в Берлин не може да минаваш на червено и да форсираш с 150км/ч някаква трошка със залепена броня,
в Берлин не може да псуваш като хамалин (всъщност може, но на български),
в Берлин не може да си намериш лека жена за безпари,
в Берлин няма водка по 3лв бутилката,
в Берлин няма евтина КОКА,
в Берлин не може да завършиш всше и да не знаеш столиците в Европа,
в Берлин няма..............
Въобще не ми говорете за мизерията там!
Tука има много митове и легенди за Берлин.Понеже много знаят от 100 човека на улицата 99 бъркат София с Булурещ и не са чували за България.

Златка би казала, че Джибути е столица на Монбасса.... :] според теб вярно ли е?
офертните цени на обявите им "продава", а те са много, много далеч от реалните средни цени на имотите у нас.
-------------
За разлика от много празнодумци тук, аз мога да се подкрепя с факти - последната ми сделка е : двустаен в Лозенец, стара тухла, за тотален ремонт, офертна цена - 60 000 е, сделката стана на 59 000 евро, къде са тези огромни отстъпки, къде е правото на купувача да диктува условията ?!
Quote
149лв.\м2
Защо човек може да купи на цени между 150 и 350 евро?

Правилният въпрос, друже, е: "Защо аз не успявам да си купя имот за 149, след като има хора, за които съм сънувал, че успяват?"!
:]
"Защо аз не успявам да си купя имот за 149, след като има хора, за които съм сънувал, че успяват?"!
--------------
Защото сънищата са безплатни.
Quote
spgufi
офертните цени на обявите им "продава", а те са много, много далеч от реалните средни цени на имотите у нас.
-------------
За разлика от много празнодумци тук, аз мога да се подкрепя с факти - последната ми сделка е : двустаен в Лозенец, стара тухла, за тотален ремонт, офертна цена - 60 000 е, сделката стана на 59 000 евро, къде са тези огромни отстъпки, къде е правото на купувача да диктува условията ?!

Забравяш (и по-скоро се правиш), че има известна сегментация дори на нещастен пазар като нашия. Лозенец е центърът на вселената!!! Също и Изток, Ив.Вазов и други престижни локации smiling smiley Фактът, че 3 пресечки "по-нататък" има друг квартал, неразличим от изброените, не пречи да има чувствителна разлика в цените.

Законът за търсенето и предлагането е неумолим, и за такива масово желани локации е немислимо продавачите да диктуват ... все още. При подходящи (!) условия обаче, купувачите могат, и диктуват цените, като в частни случаи могат да постигнат 79,961% от офертната цена *beer*. Горното твърдение можеш да приемеш за доказано с факти, точно толкова, колкото е и твоето.
lamiata_spaska , не се правя, че забравям за никаква сегментация, а ти не знаеш, че Лозенец отдавна не е център на вселената за купувачите, за разлика от Изток и Ив. Вазов и прекрасно знам разликата в цените в радиус от стотина метра, например на "Оборище" в частта към "Ситняково", съответно към Докт. паметник. А тук - "за такива масово желани локации е немислимо продавачите да диктуват ... все още." - си противоречиш, хем са масово желани, хем купувачите диктуват ?! Да постигнеш цена 79.961 % от офертната означава, че може и да е станало някъде някога, но не е практика, а би могло да бъде някакъв прецедент, например офертната цена е била с 20.039 % по-висока от средната за района, което не е невъзможно и речем, че се е случило. Веднъж, или няколко пъти. Другото е бля бля. И да знаеш от мен - какво се случва на пазара, кои са желаните локации, на какви цена се изповядват сделките, знаят само брокерите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-11-25 08:54 от spgufi.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход