Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

пророк Дарки, се оказа прав, банките усещат когато някой започне да "гълта вода"

Публикувано от 149лв.\м2 
пророк Дарки, се оказа прав, банките усещат когато някой започне да "гълта вода"
02-10-2012 - 00:29:46
[www.moitepari.bg]

Здравейте,най-искренно Ви моля за съвет по следния казус. Имам ипотечен кредит за закупуване на жилище от Райфайзен Банк на стойност 140 000 евро, след предоговаряне през годините кредита някакси достигна сумата от 157 000 евро, както и лихвата се вдигна няколко пъти,съответно и месечната вноска. В момента имам затруднения по изплащане на пълната вноска, като от шест месеца изплащам половината от вноската. Райфайзен банк ми предложи "споразумение" за доброволна продажба, при което самата банка оценява имота и съдейства в продажбата, но аз също имам право да продавам. На пръв поглед "споразумението" ме устройва. Банката оцени имота без да ходи на място на 70 000 евро, което е под 50% от кредита. При консултация от моя страна пазарната стойност на имота в момента е около 100 000 - 110 000 евро, намиращ се в центъра на град Варна, ново строителство в перфектно състояние. Въпросът ми е следния, мога ли да изискам независим експертен оценител, който да извърши оценката, имат ли право банката да оценяват на толкова ниска стойност и ако кредита стане съдебен а не доброволен, кой ще извърши оценката на имота. Посъветвайте ме моля Ви как да преговарям с банката и какви са ми правата, това е безморално извиване на ръце от тяхна страна. Благодаря Ви предварително.
Re: пророк Дарки, се оказа прав, банките усещат когато някой започне да "гълта вода"
02-10-2012 - 08:14:24
.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-10-02 08:19 от greenbul.
Re: пророк Дарки, се оказа прав, банките усещат когато някой започне да "гълта вода"
02-10-2012 - 09:14:05
Абе я стига с тия измишльотини.
Re: пророк Дарки, се оказа прав, банките усещат когато някой започне да "гълта вода"
02-10-2012 - 11:14:37
avatar
Ето едно наистина смислено мнение по въпроса, дадено като реплика в линка по-горе.

Quote
Здравейте! До колкото разбирам, сте правели предоговаряне на кредита с ползване на облекчена схема на изплащане по гавницата за определен период, или гратисен период в който сте изплащали само лихва!От там това е довело след това до удължаване на срока затова крайната сума за изплащане на кредита се е увеличила. С предожението за доброволна продажба, явно банката прелага излизане от експозиция т.е, щом е усетила че изпадате в затруднения по обслужването на кредита след предоговарянето това е най-безболезнения начин за приключване на сделката и за двете страни....в противен сучай не е никаква гаранцията за банката че ще успеете да върнете кредита, отделно от това изпадайки в просрочие- Вие блокирате средствата които са ви отпуснати за апартамента и банката заделя провизий в БНБ които се увеличават правопопорционално с месеците просрочие които регистрирате.Да незабравяме, че средствата които са Ви отпуснати от банката са чужди пари-т.е пари на вложители-граждани , фирми държва и т.н. т.е банката йм дълж тези пари по всяко време до поискване и няма как да ви изчака вас да си върнете кредита и после да изплати парите на другите вложители, със сигурност може да ви чака ако държите кредита редовен т.е да плащате по погасителен план-който въщност показва дали договора ви за кредит е в изъплнение или не.Със сигурност по-добре е да продадете и да излезете от експозиция навреме от колкото да стигатае до ЧСИ или ДСИ.Дори да намерите купувач, на който да продадете имота -разбирате че банкта трябва да свали ипотеката върху имота, съгласни сте че банката няма да свали ипотеката на всяка цена-със сигурост ще си гони покриване на остатъчната главница която Ви е отпусната, разбира се банката може да приеме и по-малка цена-така че да е на загуба от тази продажба но това е предмет на педоговаряне с банката.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: пророк Дарки, се оказа прав, банките усещат когато някой започне да "гълта вода"
02-10-2012 - 13:02:38
Валси, понеже си "копи-пейст" от тая простотия "моите пари", та е видно от правописа и про(ие как сами си ги пишете тия работи.
Re: пророк Дарки, се оказа прав, банките усещат когато някой започне да "гълта вода"
02-10-2012 - 13:06:00
Имам казус: Преди време се колебаех между един апартамент в центъра на Варна и Мерцедес. Купих мерцедеса за 140 хил. евро, колкото струваше и апартамента. Пет години живях под наем и платих 18 хил. евро, а днес прочетох, че същият апартамент паднал на 100 хил.Е, но със зор можел да се спазари за 70 хил. Реших да продам мерцедеса и да купя апартамента, все пак преди 5 години бяха на една цена. Изненадах се като ми казаха, че мога да му взема 15-18 хил. евро, т.е. колкото съм платил за наем за тези 5 години.

Така и не разбрах как някакъв смотан апартамент, правен от полуграмотни майстори и проектиран от недоучили архитекти продължава да струва 70 хил., а моят мерцедес, правен в Германия по най-високите технологии практически не струва нищо, от продажбата му даже не мога да си платя наема за тези 5 години.

Марш да работиш сволач мързелива! Разписали се по форумите все едно хазната прелива!
Re: пророк Дарки, се оказа прав, банките усещат когато някой започне да "гълта вода"
02-10-2012 - 13:25:27
Мога да му отговоря на тоя ипотечен приятел...
Първо : Още в началото е направил грешка с "предоговарянето" . Само е удължил агонията си и е налял още пари в Райфайзен..
Второ: Не ! няма право на независим оценител- банката решава каква е стойността на имота - ако погледне го пише в договора му /разбира се със ситен шрифт/
Трето : Решението е едно единствено. ДА СПРЕ ДА ПЛАЩА ВЕДНАГА Колкото по-рано - толкова по-добре. Банката ще започне да го плаши , описва,праща пoкани за доброволно изпълнение,определя ЧСИ-та и т.н. ще се мота с месеци до продажба /може и години/,а той през това време да го прежалва тоя Хапартамент и да си намира други варианти.

Живота продължава !!!
Re: пророк Дарки, се оказа прав, банките усещат когато някой започне да "гълта вода"
02-10-2012 - 15:56:42
Quote
др. Иванов
Имам казус: Преди време се колебаех между един апартамент в центъра на Варна и Мерцедес. Купих мерцедеса за 140 хил. евро, колкото струваше и апартамента. Пет години живях под наем и платих 18 хил. евро, а днес прочетох, че същият апартамент паднал на 100 хил.Е, но със зор можел да се спазари за 70 хил. Реших да продам мерцедеса и да купя апартамента, все пак преди 5 години бяха на една цена. Изненадах се като ми казаха, че мога да му взема 15-18 хил. евро, т.е. колкото съм платил за наем за тези 5 години.

Така и не разбрах как някакъв смотан апартамент, правен от полуграмотни майстори и проектиран от недоучили архитекти продължава да струва 70 хил., а моят мерцедес, правен в Германия по най-високите технологии практически не струва нищо, от продажбата му даже не мога да си платя наема за тези 5 години.

Марш да работиш сволач мързелива! Разписали се по форумите все едно хазната прелива!

Да, ама ако не се появиш с Мерцедес при партийните другари - ще те помислят за капиталист и ще ти кажат: "Марш на работа да пълниш хазната"
Със сигурност по-добре е да продадете и да излезете от експозиция навреме от колкото да стигатае до ЧСИ или ДСИ.Дори да намерите купувач, на който да продадете имота -разбирате че банкта трябва да свали ипотеката върху имота, съгласни сте че банката няма да свали ипотеката на всяка цена-със сигурост ще си гони покриване на остатъчната главница която Ви е отпусната, разбира се банката може да приеме и по-малка цена-така че да е на загуба от тази продажба но това е предмет на педоговаряне с банката.
-----------------
Това е единственият Ви вариант, продава се имота според пазарната цена в момента, а Вие си оставате длъжник , докато не покриете разликата до кредита. Естествено това може да се случи, само ако банката е съгласна.
Re: пророк Дарки, се оказа прав, банките усещат когато някой започне да "гълта вода"
02-10-2012 - 17:03:21
въпрос с ниска трудност Дичка. дали банката ще е съгласна а.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход