Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Край на кредитите !!!

Публикувано от greenbul 
Re: Край на кредитите !!!
09-06-2012 - 10:56:59
avatar
Quote
greenbul


Тука е обратното. Е така от любопитство отделих 2-3 дена да ида по банките да разпитам за кредити. В ДСК ми казаха, че не само не искат да договорят по-ниска лихва с мен, а напротив, искали да ми сложат по-висока лихва, защото нямам трудов договор. Умрях от смях. При тях сигурно всеки ден ходят някакви отрепки назначени на по 1000-2000 лева и за тях това са надеждни кредитополучатели. Нищо че утре могат да получат шут в гъза и да са на улицата бе пукнат лев.
Грийнбуле, ти мислиш ли сериозно, че за недоказан доход, някоя банка ще ти даде кредит и то изгоден?eye popping smiley
Да не им обясни, както на нас във форума, че си свободен предприемач живеещ на квартира и дохода ти не пада под 2250-5000лв, но пак мълча като риба точно с какво се занимаваш и как ги докарваш тези пари? Не му ли размаха заплашително с ръст защот на такива гащници като мене с 1000лв. заплата ми дават? Онзи ден и аз правих проверка в Експрес банк за евентуално рефинансиране и кредитния инспектор ме пита за едиин потребителски кредит дето го плащам по 200лв. на месец. "Да го включим ли във рефинансирането?" А аз му казвам: "А тоя кредит въобще не ми е проблем остават ми 5 бона за погасяване" Той ми вика, "аааа, наистина не е проблем , да преминем към основната тема".
Re: Край на кредитите !!!
09-06-2012 - 11:06:31
то кредитирането е положително за икономиката ,ама то в България това не е кредититане това си е лихварство
Re: Край на кредитите !!!
09-06-2012 - 11:15:34
avatar
Quote
nradev
то кредитирането е положително за икономиката ,ама то в България това не е кредититане това си е лихварство

Изцяло си прав и това е продиктувано от вида на банките у нас - преобладаващо търговски и почти никакви инвестиционни.
Търговските печелят изцяло от маржа т.е. от лихварството.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Край на кредитите !!!
09-06-2012 - 12:08:28
avatar
Quote
valsodar
Quote
nradev
то кредитирането е положително за икономиката ,ама то в България това не е кредититане това си е лихварство

Изцяло си прав и това е продиктувано от вида на банките у нас - преобладаващо търговски и почти никакви инвестиционни.
Търговските печелят изцяло от маржа т.е. от лихварството.
Това означава, че няма да има край на кредитите, защото няма от кой марж да печелят след това банките ако не кредитират.
Re: Край на кредитите !!!
09-06-2012 - 12:10:36
а бе ти банките не ги мисли.балъци ще има винаги
Re: Край на кредитите !!!
09-06-2012 - 12:58:13
В момента банките не печелят от маржове, а от такси.
Re: Край на кредитите !!!
09-06-2012 - 13:08:36
avatar
Quote
др. Иванов
В момента банките не печелят от маржове, а от такси.

И от това също - приемам забележката.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Край на кредитите !!!
10-06-2012 - 15:20:21
Quote
САХИБ 31
Quote
greenbul


Тука е обратното. Е така от любопитство отделих 2-3 дена да ида по банките да разпитам за кредити. В ДСК ми казаха, че не само не искат да договорят по-ниска лихва с мен, а напротив, искали да ми сложат по-висока лихва, защото нямам трудов договор. Умрях от смях. При тях сигурно всеки ден ходят някакви отрепки назначени на по 1000-2000 лева и за тях това са надеждни кредитополучатели. Нищо че утре могат да получат шут в гъза и да са на улицата бе пукнат лев.
Грийнбуле, ти мислиш ли сериозно, че за недоказан доход, някоя банка ще ти даде кредит и то изгоден?eye popping smiley
Да не им обясни, както на нас във форума, че си свободен предприемач живеещ на квартира и дохода ти не пада под 2250-5000лв, но пак мълча като риба точно с какво се занимаваш и как ги докарваш тези пари? Не му ли размаха заплашително с ръст защот на такива гащници като мене с 1000лв. заплата ми дават? Онзи ден и аз правих проверка в Експрес банк за евентуално рефинансиране и кредитния инспектор ме пита за едиин потребителски кредит дето го плащам по 200лв. на месец. "Да го включим ли във рефинансирането?" А аз му казвам: "А тоя кредит въобще не ми е проблем остават ми 5 бона за погасяване" Той ми вика, "аааа, наистина не е проблем , да преминем към основната тема".

Не е недоказан. Плащам си данъците до стотинка. Обиколката на банките беше от любопитство. Какво толкова ти е интересно с какво се занимавам. Занимавам се с каквото се занимавам. Ако кажа с какво, все едно да си напиша трите имена вместо ник.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Край на кредитите !!!
10-06-2012 - 15:34:19
Quote
САХИБ 31

Това означава, че няма да има край на кредитите, защото няма от кой марж да печелят след това банките ако не кредитират.
Странно обяснение.....се едно да кажеш, че ще купуваме хляб не щото сме гладни, а за да богатее хлебаря!
Re: Край на кредитите !!!
10-06-2012 - 16:38:53
Quote
darkside
Quote
САХИБ 31

Това означава, че няма да има край на кредитите, защото няма от кой марж да печелят след това банките ако не кредитират.
Странно обяснение.....се едно да кажеш, че ще купуваме хляб не щото сме гладни, а за да богатее хлебаря!

Странно е също да кажеш, че всички ще са сити. Все ще има гладни , както и мераклии за кредити. Кредити се използват не само при жилищно кредитиране.
За пример виж анкетата на Продавач за покупка на зелено, странно мислих, че това явление е изчезнало, но има още 20% зелени тикви - как да не те сърбят ръцете да им вземеш парите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход