Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Край на кредитите !!!

Публикувано от greenbul 
Re: Край на кредитите !!!
08-06-2012 - 22:51:09
И разбира се г-н Радев ще ми обеснява как не трябва да се тегли кредит, при положение, че аз имам отлична кредитна история, не в България разбира се, и ако пожелая всяка банка (пак не в БГ-то) ще ми отпусне с радост кредит, и то при минимална лихва. Без да цитирам конкретни стойности, но в порядъка на 4-5% годишно, и то неипотечен кредит. Айде моля аборигени да не ми обесняват кое трябва и кое не трябва.
Re: Край на кредитите !!!
08-06-2012 - 23:42:08
Quote
PER0
И разбира се г-н Радев ще ми обеснява как не трябва да се тегли кредит, при положение, че аз имам отлична кредитна история, не в България разбира се, и ако пожелая всяка банка (пак не в БГ-то) ще ми отпусне с радост кредит, и то при минимална лихва. Без да цитирам конкретни стойности, но в порядъка на 4-5% годишно, и то неипотечен кредит. Айде моля аборигени да не ми обесняват кое трябва и кое не трябва.


смех
Re: Край на кредитите !!!
09-06-2012 - 00:03:53
Quote
nradev
Quote
PER0
И разбира се г-н Радев ще ми обеснява как не трябва да се тегли кредит, при положение, че аз имам отлична кредитна история, не в България разбира се, и ако пожелая всяка банка (пак не в БГ-то) ще ми отпусне с радост кредит, и то при минимална лихва. Без да цитирам конкретни стойности, но в порядъка на 4-5% годишно, и то неипотечен кредит. Айде моля аборигени да не ми обесняват кое трябва и кое не трябва.


смех

Гусин Радев, радвам се, че ви е смешно, но за аборигени като вас лихвата ще е 20%. За такива като мен лихвата ще е 5%. Вие нямате никакво кредитно минало, нямате кредитна история, ненадежден сте като кредитополучател и следователно лихвата която ще заплащате ще е значително по висока. Съжалявам, но промоции за аборигени няма.
Re: Край на кредитите !!!
09-06-2012 - 00:05:00
за мен лихвата е само 9% ама я вземам



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-09 00:11 от nradev.
Re: Край на кредитите !!!
09-06-2012 - 08:07:54
avatar
Quote
Пламен Николов
Край на кредитите, край на банките! Да живее първобитно-общинния строй и натуралната размяна!!!
Много добре казано! Без кредит, обществото не е могло да развива нито едно начинание. Примерно, като откриването на Америка. Не ми се дават още хиляди примери, но е ясно, че привлечения ресурс движи икономиката, предприемачеството, прекрояването на идеите в реални постижения и благоденствието.
Re: Край на кредитите !!!
09-06-2012 - 08:37:15
Общо жилищни и потребителски кредити на стойност над 50 хиляди лв., които домакинствата в България дължат на банковата й система:
1)
- в края на 2005г. бяха 15,398 кредита
2)
- в края на 2008г. бяха 63,354 кредита
3)
- в края на 2011г. бяха 73,099 кредита
4)
- в края на март 2012г. бяха 72,454 кредита


Население, което е на възраст над 19 години и не е съставено от пенсионери:
1)
- в края на 2005г. бяха 3,859,208 души
2)
- в края на 2008г. бяха 3,938,852 души
3)
- в края на 2011г. бяха 3,790,368 души

Така, че освен с новите правила и демографските промени допълнително помагат да бъде разумен броят на кредитиполучателите с кредит на стойност над 50 хиляди лв.


[www.noi.bg]
[www.noi.bg]
[bnb.bg]
[www.nsi.bg]
Re: Край на кредитите !!!
09-06-2012 - 09:36:03
Quote
PER0
Ама разбира се, никви кредити за таквиз кат вас. Кви сте що сте не се знай, не се знае ще плащате ли редовно, ако ви се даде кредит. Друго си е да отпуснеш кредит на човек с добра кредитна история, понятие непознато в БГ-то. За човек с добра кредитна история и лихвата е ниска, и условията на кредита са много по добри, но вие, които никога не сте теглили кредит не се знае кви сте, затова за вас лихва от 20% . А, и още нещо, парите движат икономиката, и обикновено идват от банка във вид на кредит - на физически лица, или бизнеси, ама вий се огледайте, може да растат и по дърветата, де да знайш, сиромах човек, жив дявол, казват хората. После ма що няма пари в таз държава, що няма работа, що няма икономика - ми няма да има, кат няма пари, има един голям......И тъй като българите са много хитри, и не теглят кредит, за да не се набутат, затуй са голи като пушки, от много хитрост ще да е. Ама тъй е, от много тарикатщина вие цакате банките, банките цакат вас с високи лихви, тъй като сте ненадеждни и рискови клиенти.

Тука е обратното. Е така от любопитство отделих 2-3 дена да ида по банките да разпитам за кредити. В ДСК ми казаха, че не само не искат да договорят по-ниска лихва с мен, а напротив, искали да ми сложат по-висока лихва, защото нямам трудов договор. Умрях от смях. При тях сигурно всеки ден ходят някакви отрепки назначени на по 1000-2000 лева и за тях това са надеждни кредитополучатели. Нищо че утре могат да получат шут в гъза и да са на улицата бе пукнат лев.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Край на кредитите !!!
09-06-2012 - 09:58:48
Банките работят по утвърдени на запад модели и затова искат месечен доход. Там очевидно работното място е по-сигурно, а и има друга причина. Смята се, че когато някой работи на добра заплата и го уволнят шансът да си намери работа за добра заплата е голям. Аз имах един калпазанин дето не го търсех, защото имаше много стабилен бизнес и предпочитах да му се трупат лихви, но в един момент магарето се хванало на ротативки и докато разбера потрошило всичко. Продължих да не го търся, защото бях сигурен, че човек с неговия капацитет рано или късно ще направи парил Първо го хванах, че работи в много известно място в Лондон с поне 5-6 хил. паунда заплата, а докато се чудех кой да му събере порите там излезе, че е купил имот. Отишъл в Англия гол като пушка, но защото е оправен намерил работа, завършил престижно образование и като съвестен длъжник си купил къща с парцел.
Та и банките така, работиш ли някъде за 2000 лв. все ще те назначат за 1500, както е казал народът - където е текло и да е спряло, пак бирникът ще ти вземе парите!
Re: Край на кредитите !!!
09-06-2012 - 10:09:45
А бе хубавото е, се очертава кредити в скоро време по тези земи да няма. Като чувам, че в Полша, Чехия и Унгария разпродават акции, пради опасения от ефекта на гръцкия фалит, какво да кажем ние с гайдите. Картинката е ясна:

- Гърция пред сигурен фалит
- Италия в сигурен фалит, ако Испания фалира, а такива индикации има не малко
- Унгарците и те не са цъфнали и вързали
- Банките трява да покрият Базел 3
- ЕК прие строги изисквания към кредитополучателите

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Край на кредитите !!!
09-06-2012 - 10:49:33
1.Фалитът на Гърция далеч не е толкова сигурен.И проблемът там не е в парите.
2.Италия да фалира...май вече никой не вярва в това.
3.Унгарците кога последно бяха "цъфнали и вързали" ?
4.Базел-3 ...пишеш неща,които очевидно не разбираш...
5.ЕК още нищо не е приела.Това беше процедура в Европейския Парламент.Преди 2015 няма да влезе в Комисията, а ако изобщо се превърне в задължителна норма,това ще е поне от 2020-та.Любимият ти Базел-3 е с период 2013-2019 година...От 2013 трябва да започнат да изпълняват изискванията за капитала,от 2016 за буферите и така до 2019-та.

Икономиката на нито една държава не може да работи без кредити.Примири се с този факт и стига писа глупости вече...Омръзна ми да чета едно и също от половин година.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход