Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

АНКЕТА: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години

Публикувано от Продавач 
Re: АНКЕТА: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години
03-06-2012 - 17:51:51
avatar
Quote
1.9
Quote
Продавач
Quote
1.9
Ако замисъла на тази анкета е: "За Бога, братя не харчете за излишни неща, а купувайте недвижими имоти", няма никакъв ефект.

Продавачо, клиентелата ли ти намаля, че се занимаваш с безсмислени анкети. Потърси друг начин...

И вземи провери условията за издаване на КРЕДИТНА КАРТА. Аз имам такава с месечен лимит от 2000 лв. и разрешен овърдрафт. Набутаха ми я миналата година. До каква сума е разрешен овърдрафта - не знам! Не съм надвишавал лимита до сега, а и тегля повече от дебитната карта. Без непрекъснати постъпления по банкова сметка (картова или каквато и да било) в суми от по поне 1500-2000 лв месечно за определен предишен период от време (да речем година), или наличие на достатъчно пари по сметка и добра кредитна история, ще видиш КРЕДИТНА КАРТА в Бг на кукуво лято. Така, че просяци с кредитни карти няма.

Караш ме да смея с глас...не ми е намаляла клиентелата просто неделя ми е ден за почивка и разнообразни забавления част от които са безмислени спорове с форумни филисофи без нито един ден опит в недвижимите имоти...:] *bow*Благодаря за съвета ти - наистина съм потърсил друг начин при това не един и съм много доволен от резултата smiling smiley *bow*

Условията по кредитните карти и стоките на изплащане ги знам твърде добре, защото съм работил точно в тази сфера преди да стана брокер. Имал съм и кредитни карти преди да ги закрия всички до една, но благодаря ти и за този съвет. *bow*

"За Бога, братя не харчете за излишни неща, а купувайте недвижими имоти" *ok*clap: Това е смешно...но не самия призив, а опита да ми вмениш някакви жалки манипулацийки на форумно ниво от които да изкарам лични дивиденти (при положение, че не си рекламирам фирмата тук) Иначе наистина като се замисля кое ли е по-полезно - определено лизинга на новата хикс осмица май ще е по-добрата инвестиция от тази в имот а? *bow*:}

Като си наясно с кредитните карти, знаеш ли колко хора в Бг имат такива (само активните - блокираните не се броят). Поне ориентировъчно...
Аз не споделям ценностната система, на хората, които правят харчовете описани в анкетата, въпреки, че част от тях мога да си ги позволя. Но не се опитвам да давам и акъл. Щом има банка да им издаде карта - нека си харчат...

А манипулацията е ясна, но невъзможна. Опитите за насаждане на масова психоза тип край на спада - иде ръст не свърши работа. Сега го обърнахте на приоритети.

Не говориш сериозно нали? Да разчитам на анкета във форума на имоти.нет за да си оправя бизнеса...даааааа наистина тук вечния спор между ъпъри и влогари е достигнал конспиративни размери smiling smiley)))

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: АНКЕТА: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години
03-06-2012 - 18:04:32
avatar
Като се замисля сега...имам клиенти, които годишно отделят за подръжка на джипа си почти толкова колкото е вноската им по кредита за недостатъчно голямото им жилище в квартал, който е далеч от престиж ако ме разбирате... Но наистина всеки си има приоритети - за някои имиджа, който е пряко свързан с автомбила/джипа е много по-важен от това в какво и как живеят. Познавам и други хора, които се возят на последен модел висок клас немски автомобил, а в същото време живеят под наем...да може би аз нещо съм професионално изкривен, но виждам нещата по друг начин е такъв съм си аз smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: АНКЕТА: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години
03-06-2012 - 18:07:37
avatar
Забравих да добавя в анкетата:

Да изпиваш и да извеселяваш по 1000лв месечно без да си постигнал финансова независимост.

Но в крайна сметка веднъж се живее smiling smiley)) Прас едно земетресенийце и айдеее всичкото имот се срутило и край smiling smiley)) Кой каквото извеселил - извеселил и освен това нали тази година свършваше света, защо да загробваме парите в имоти и влогове - да пием и да се веселим като за последно. След 12.12.2012 година ще му мислим ако оживеем а?*sos*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
1.9
Re: АНКЕТА: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години
03-06-2012 - 19:25:48
Quote
Продавач
Като се замисля сега...имам клиенти, които годишно отделят за подръжка на джипа си почти толкова колкото е вноската им по кредита за недостатъчно голямото им жилище в квартал, който е далеч от престиж ако ме разбирате... Но наистина всеки си има приоритети - за някои имиджа, който е пряко свързан с автомбила/джипа е много по-важен от това в какво и как живеят. Познавам и други хора, които се возят на последен модел висок клас немски автомобил, а в същото време живеят под наем...да може би аз нещо съм професионално изкривен, но виждам нещата по друг начин е такъв съм си аз smiling smiley

Ако си искрен в написаното, значи разсъждаваш твърде старомодно, което не значи, че има нещо лошо в това. Всеки има своето право, както казах...
Грешката ти е, че се опитваш да пречупиш нечий начин на мислене през своя. Няма да ги разбереш, както и те тебе.
Просто приеми, че има много хора, които поради липса на друга възможност да покажат нещо стойностно, нещо на ниво, постижение някакво, заместват това къде с джип, къде с други дрънкулки. Други го правят с имоти и те така...
Re: АНКЕТА: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години
03-06-2012 - 19:36:22
avatar
Quote
1.9
Quote
Продавач
Като се замисля сега...имам клиенти, които годишно отделят за подръжка на джипа си почти толкова колкото е вноската им по кредита за недостатъчно голямото им жилище в квартал, който е далеч от престиж ако ме разбирате... Но наистина всеки си има приоритети - за някои имиджа, който е пряко свързан с автомбила/джипа е много по-важен от това в какво и как живеят. Познавам и други хора, които се возят на последен модел висок клас немски автомобил, а в същото време живеят под наем...да може би аз нещо съм професионално изкривен, но виждам нещата по друг начин е такъв съм си аз smiling smiley

Ако си искрен в написаното, значи разсъждаваш твърде старомодно, което не значи, че има нещо лошо в това. Всеки има своето право, както казах...
Грешката ти е, че се опитваш да пречупиш нечий начин на мислене през своя. Няма да ги разбереш, както и те тебе.
Просто приеми, че има много хора, които поради липса на друга възможност да покажат нещо стойностно, нещо на ниво, постижение някакво, заместват това къде с джип, къде с други дрънкулки. Други го правят с имоти и те така...

Аз съм го приел отдавна, но никога няма да спра да ги взимам на подбив, защото през моята призма това е нелепо. За някой пък ако не изпиеш този месец едно 40 литра твърд алкохол, значи не си живял стойностно и така smiling smiley Различни гледни точки от различни хора. И другата крайност също е нелепа - да живееш в къща в Бояна и в двора и да паркираш старата жигула...не върви някак си.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
1.9
Re: АНКЕТА: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години
03-06-2012 - 19:45:59
Да караш "Жигули", ако и да е ВАЗ-2106 си е тъпо и жалко, независимо къде живее собственика.
Re: АНКЕТА: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години
03-06-2012 - 19:50:00
avatar
Quote
1.9
Да караш "Жигули", ако и да е ВАЗ-2106 си е тъпо и жалко, независимо къде живее собственика.

Така е, но контраста на абсурда става по-голям ако е плеснат руския автомобил пред някоя голяма къща в хубав квартал. По-логично би изглеждал пред блок в Обеля или в двора на къщичка в някое забито селце.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: АНКЕТА: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години
03-06-2012 - 20:01:04
Поначало си дал своеобразен отговор че веднъж се живее малко подигравателно, но в крайна сметка ДА ЕДИН ПЪТ СЕ ЖИВЕЕ.Абсолютно не си заслужава да се лишиш от всичко което си изброил за това да имаш тухли и кирич с въздух между тях, наречено високопарно собствен дом.Най-неразумно не последните 2, не последните 10, а в цялата българска история е, целия ти живот да мине в това да оставиш единия имот, а ти нищо не си видял.
Така че малко егоистично но това е моето мнение.
Re: АНКЕТА: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години
03-06-2012 - 20:06:45
Доста подвеждаща анкета...Новата кола си е чиста далавера в момента,ако караш повече от 15-20 хил км на година.Сега...ако караш по 5...наистина е по-добре някаква читава стара.
Същото с телефоните...ми те повечето нови телефони са с програма от оператора и на изплащане.
Re: ТОП 5 на най-неразумните харчове от българите в последните две години
03-06-2012 - 20:28:57
Quote
valsodar
Всъщност, най-безумното нещо за последните 5 години бе купуване на имот с инвестиционна цел, чрез банков кредит по време на балона в цените.*angel*

Абсолючтно вярно!!!
Следващото е купуване на гадно жилище, което не ти върши работа с идеята да "хванеш последния влак"

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход