Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Санирането ще стане задължително!!!

Публикувано от darkside 
Re: Санирането ще стане задължително!!!
01-06-2012 - 11:55:15
Да, така си е. Българите са нагло племе, можеш да им налееш акъл в главата само с бой.
Re: Санирането ще стане задължително!!!
01-06-2012 - 12:09:43
Санирането да стане задължително, а плащането на саниращите фирми да става със спестените пари - колкото е спестено, толкова да получат фирмите.
Re: Санирането ще стане задължително!!!
01-06-2012 - 12:59:05
Quote
ivanalex2
Санирането да стане задължително, а плащането на саниращите фирми да става със спестените пари - колкото е спестено, толкова да получат фирмите.

Не е лоша идеята. Може санирането да се раздели на два компонента - структурно укрепване с рабиване и презаваряване на връзките и топлоизлационна компонента, която да се формира от направените икономии. Целта все пак не е да накажем и прецакаме собствениците, а да превърнем блоковете от гнусни и опасни места за живеене в приветливи, чистички и спретнати местенца.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Санирането ще стане задължително!!!
01-06-2012 - 17:42:53
Quote
Boby
Толкова невероятни глупости си писал, че ако си над 13 годишен, най-добре си намери настойник.

:] Айде да ми обясниш кое по-точно е "глупости" щото квалифициращи "отворковци" като тебе много съм виждал. Или си от тези дето произвежадат ,продават или поставят стиропора по стените. Де са ти аргументите ?

Quote
greenbul
Спомням си, преди десетина години един чужденец ми обясняваше как над града им минава хеликоптер с инфрачервена камера и снима. Който излъчва топлина над определена норма - предписание, който не го изпълни - глоби. Ако щеш слагай стиропор ако щеш каквото щеш прави, ама да не излезеш на снимката.

Ха ,ха .... от "идна жена на пазара ми каза" работата отиде на "един чужденец ми каза" щото е по-авторитетно навярно.
Пък аз преди години работих една цяла година с американски строители-конструктори в БГ и те не спираха да се изумяват на т.нар. "изолационни системи" на външните стени на сградите. Мнението им беше, че това е една изключително глупава, неефикасна и дори опасна технология / подробно обясниха какво се случва като се запали полистирол , какви отровни газове отделя и как няма начин да го гасиш като пламне по външната стена от всички посоки. Та в САЩ и не само там, тази "технология" не я уважават и предпочитат материали като стъклена и каменна вата с подходящ сайдинг.


И да поясня за отворковците - демокрация е ,частната собственост е неприкосновена по Конституция. Ако искате - налепете си стиропор и по задниците и не се грижете кой как си отоплява/охлажда собственото жилище - всеки си плаща за това. Аман от пишман "специалисти" и "доброжелатели" които гледат само как да бръкнат в чуждия джоб.

И сега малко история. През 70-те години на миналия век имаше доста изобретения и едно от тях бяха " шушляците" - едни такива малки по обем и полезни дрешки. Първо ги донесоха моряците и тираджиите.Станаха модерни.После модерни станаха найлоновите чорапи и прочие найлонки. После модата отшумя - "шушляк" стана нарицателно а понеже найлоновите чорапи силно вмирисват краката - просто излязоха от употреба / пък аз си имам един чифт за спомен/ и добрите стари материали си заеха мястото. Историята ще се повтори - "санирането" по български наистина силно замириса на мръсни крака.

И се чудя - що не съм виждал сериозна сграда облечена с полистирол , пък небостъргачите били целите в стъкло , алуминий и прочие негорливи материали .... ами кво ша прайм със сградите облицовани с мрамор, камък и прочие материали - дали ще "хване" стиропорът отгоре ?
Ами със стъклените фасади - те ама хич не "излъчват " топлина" . Много работа за вертолета с термокамерата.:}
Re: Санирането ще стане задължително!!!
01-06-2012 - 18:58:37
Да се надяваме да стане, за да заприлича милата ни родина на нормална държава. Това за стиропора и горенето, за фасадни изолации не се ли използва някакъв с даден клас на горимост или се бъркам ? Мисля на BASF който е с графита имаше нещо такова, че ми предстой да правя изолация на сградата. Ако трябва от рано да минавам на варианта с вата ?



Намерих: Клас на горимост: B1 по DIN 4102/TS 11989 (труднозапалим - самогасящ се), което предполага, че все пак гори.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-06-01 19:20 от hunterA.
Re: Санирането ще стане задължително!!!
02-06-2012 - 14:46:20
Освен липсата на пари (у някои, не у всички), има и още 2 по-съществени проблема според мен:
1. Липсата на доверие към фирмите, определящи какво трябва да се санира (дали няма излишно да надуят сметките, дали ще се направи реална оценка), както и към изпълнителите на санирането - дали ще е качествено.
2. Регистрирането на сдружение в съда - звучи доста обвързващо и с неясни последствия дали не може да бъде злоупотребявно с него.
3. Дали и кога парите от ЕС ще бъдат получени - а те ще са за доста малко блокове.
Re: Санирането ще стане задължително!!!
02-06-2012 - 16:01:50
4. След санирането - сметката ще намалее ли и с колко?
5. Колко ще струва като ел. енергия борбата с мухала и проветряването?

Сегашната ми сметка за ел. енергия е около 700лв. разлика между двата сезона зима и лято. За мен само това може да се спести и то само определен процент от него. Всичко останало е за битови нужди.
Да предположим, че ще го докараме до икономия от 50% ,което дълбоко се съмнявам, то всяко саниране по-скъпо от 350лв.Х 10години = 3500лв. е безмислено. Сумите ,които се оповестяват далеч надхвърлят тази сума ...... е защо трябва да се вкарвам в този филм.
Re: Санирането ще стане задължително!!!
02-06-2012 - 18:40:13
Quote
Lubimec13
4. След санирането - сметката ще намалее ли и с колко?
5. Колко ще струва като ел. енергия борбата с мухала и проветряването?

Сегашната ми сметка за ел. енергия е около 700лв. разлика между двата сезона зима и лято. За мен само това може да се спести и то само определен процент от него. Всичко останало е за битови нужди.
Да предположим, че ще го докараме до икономия от 50% ,което дълбоко се съмнявам, то всяко саниране по-скъпо от 350лв.Х 10години = 3500лв. е безмислено. Сумите ,които се оповестяват далеч надхвърлят тази сума ...... е защо трябва да се вкарвам в този филм.
Защото ще стане задължително като гражданската отговорност!
Re: Санирането ще стане задължително!!!
02-06-2012 - 18:51:15
Quote
Lubimec13
4. След санирането - сметката ще намалее ли и с колко?
5. Колко ще струва като ел. енергия борбата с мухала и проветряването?

Сегашната ми сметка за ел. енергия е около 700лв. разлика между двата сезона зима и лято. За мен само това може да се спести и то само определен процент от него. Всичко останало е за битови нужди.
Да предположим, че ще го докараме до икономия от 50% ,което дълбоко се съмнявам, то всяко саниране по-скъпо от 350лв.Х 10години = 3500лв. е безмислено. Сумите ,които се оповестяват далеч надхвърлят тази сума ...... е защо трябва да се вкарвам в този филм.


След 10 години цената на тока ще е поне 5 пъти по висока, с тез модерни соларни паркове.
И разходите за саниране са макс 100кв на апартамент, да не говорим че ако е вътрешен ще е 30-на квадрата.
до 1 април имаше оферта за 5см на 22лв, за 8 по новите изисквания и за 25 ще има прилична печалба, т.е излиза макс 2500 на апартамент, като за повечето ще трябват до 1000
Re: Санирането ще стане задължително!!!
02-06-2012 - 18:53:23
Quote
darkside
Защото ще стане задължително като гражданската отговорност!

Мокри сънища са това Дарки. Може би ще ни задължат и да си купим LCD телевизор, че стария е вреден ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход