Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

В. Генева: Цените на имотите могат да падат още

Публикувано от ivanalex2 
Re: В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
17-05-2012 - 11:44:45
Quote
ivorad
Quote
greenbul
тези паразити трябва да бъдат елиминирани от пазара.
OK!
Само едно нещо не мога да разбера: след като мислиш така, защо общуваш с брокери? Ти, лично, а не някой друг?
Защо просто не пуснеш обява "Купувам....." с изброени параметри на жилището и предлаганата от теб цена? А после собственици просто ще те затрупат с оферти, разбира се, докато брокерите просто ще духната супата!
Защо се получава тази разлика между позицията и поведението ти, би ли обяснил ?
eye popping smiley

Щото тъпите паразити спамят обявите купува.
А иначе не ми дреме има ли брокер или не, и моята и другата комисионна е за сметка на парите които давам.
Да се оправт.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
17-05-2012 - 11:49:28
Quote
greenbul
Quote
ivorad
Quote
greenbul
тези паразити трябва да бъдат елиминирани от пазара.
OK!
Само едно нещо не мога да разбера: след като мислиш така, защо общуваш с брокери? Ти, лично, а не някой друг?
Защо просто не пуснеш обява "Купувам....." с изброени параметри на жилището и предлаганата от теб цена? А после собственици просто ще те затрупат с оферти, разбира се, докато брокерите просто ще духната супата!
Защо се получава тази разлика между позицията и поведението ти, би ли обяснил ?
eye popping smiley

Щото тъпите паразити спамят обявите купува.
А иначе не ми дреме има ли брокер или не, и моята и другата комисионна е за сметка на парите които давам.
Да се оправт.

Още не си се научил да различаваш брокер от собственик?......
И казваш, че не ти дреме има ли брокер или не, при положение, че си убеден в това, че " тези паразити трябва да бъдат елиминирани от пазара"?
Странно.......
*xxx*
Re: В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
17-05-2012 - 11:54:26
Продаваът и брокера да се оправят. От мен имат сумата Х - колко за единия, колко за другия, кое ще го наричат комисионна за купувача, кое за продавача тяхна си работа. Парите си остават Х.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
17-05-2012 - 12:02:44
Quote
greenbul
Продаваът и брокера да се оправят. От мен имат сумата Х - колко за единия, колко за другия, кое ще го наричат комисионна за купувача, кое за продавача тяхна си работа. Парите си остават Х.

ОК!
От колко време търсиш по тази система?
Re: В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
17-05-2012 - 12:16:37
Quote
Атанас Янев
Quote
панелообитателя САХИБ
Поради много причини.
Абсолютно!

Както бях писал преди време - ключ за един от най-скъпо оферираните апартаменти в кв. Чайка се държи в нас, тъй като човека е извън България, а апартамента е през 30 метра. От време на време звънят брокери, че имат оглед да им отворя. До момента от 10 огледа нито 1 човек не е показал признаци на наличие на поне 50 000 лева, а имота е обявен на почти 300 000 лева. Аман от цървули с плетени обувки по огледи.

Не знам брокерите толкова ли са тъпи, че не виждат това и си губят времето с такива туристи?!
Tанасе и аз се чудя какво е това чудо в Чайка дето струва 300000 лева?И как е възможно разни цървули да проявяват такава наглост?И брокерите и те?Само цапат.Аз съм направил над 20 огледа в София.Навсякъде са такива кочини че ти е бедна фантазията а исканите цени от 106000 д0 129000 евро.
Re: В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
17-05-2012 - 12:43:31
Quote
ivorad
Quote
darkside
Вече ясно очертаващата се тенденция за спад плаши и възпира малкото мераклии-инвеститори.



Балът на щураците продължава!
:]
Още не е започнал, майна!
Предстои големо есенно намаление на колекцията "пролет-лято 2012-та"! Аутлет на имоти! Мое да участваш, ма като зрител, баси!
Re: В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
17-05-2012 - 13:07:59
avatar
Добре де, не мога да разбера какво толкова има да му се нищи на пазара за имоти?

В крайна сметка всичко си опира до търсене и предлагане, като цената е функция от тяхното съотношение.

В момента продавачите са преобладаващи на пазара за имоти, така че пред тези купувачи предпочитащи масово строителство има доста широк избор спрямо възможностите им. Нещата опират изцяло до умения за водене на преговори - ясно е, че ако тръгнеш с правата лопата в атака, ще ти се отговори със същото. Човек просто трябва добре да си прецени както възможностите, така и да си конкретизира ясно, какво точно търси.
Оттам насетне е една поредица от обиколки, срещи и т.н. докато се реализира сделка.
За съжаление, една голяма част от брокерите просто не са подходящи за тази професия и пречат на сделките, наместо да ги стимулират.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
17-05-2012 - 13:22:30
Quote
darkside

Предстои големо есенно намаление на колекцията "пролет-лято 2012-та"!

Бях сигурен, че и дума няма да обелиш за цитираната от мен твоя поредна глупост!
Характерно поведение.....
Що се отнася до поредната ти прогноза, явно събитието "март'2011" те е направило доста предпазлив - няма проценти, няма дати, само общи пророкувания!
Смях!.....баси:]
Re: В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
17-05-2012 - 13:49:57
Хич не е смешно! Мноу тъжно е даже............и е глупаво да отричаш очевидното - тоталния колапс на имотния пазар.
37 сделки на ден в София е се едно, че нищо не се случва. Половината сигурно освен тва са прехвърляния м/у роднини, наследства и т.н.!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-17 14:06 от darkside.
Re: В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
17-05-2012 - 20:08:00
Сделките въобще не са 37 на ден за София, тая кака не е в час.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход