Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

В. Генева: Цените на имотите могат да падат още

Публикувано от ivanalex2 
В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
16-05-2012 - 12:13:30
Re: В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
16-05-2012 - 13:10:34
Чети, Сахибе, чети!

....................У нас все още залитаме по високи стойности. За съжаление клиентите, които ползват банкови кредити, се заблуждават, че това, което дават като обезпечение на банката, има изключително висока стойност, защото е ценно за тях. Странично око обаче би видяло, че този имот е надценен.
Има сериозен резерв за спад в цените на имотите или поне не може да се очаква до края на тази година и през следващата да се обърнат тенденциите и да станем свидетели на ръст, заключи Генева..........................
Re: В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
16-05-2012 - 13:10:38
Уникална статия. Ако поне 50% от изнесените в нея цифри и факти са верни, падането на цените на НИ ще продължи минимум още 10 години.

"Предлагането в момента на недвижими имоти надвишава с 50% търсенето."
Re: В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
16-05-2012 - 13:14:13
avatar
Тая е преписвала здраво от форума!

Quote

"Ако сте решили да купите имот с цел инвестиция през следващата 1-2 години, то най-вероятно ще сте на загуба."]

Quote

По отношение цените на жилищата основният фактор е демографският.
Предлагането в момента на недвижими имоти надвишава с 50% търсенето. Това е една тенденция, която сочи, че трудно могат да се вдигат цените при едно такова предлагане.
Друго е, че много по-изгодно в момента е да живееш под наем, отколкото да си купиш имот. Преди няколко години беше точно обратното. В момента тенденцията не е такава, възвръщаемостта от недвижимия имот е по-ниска от банковия депозит.
Това са сигнали, че тази и следващата година не се очаква цените да тръгнат обратно. В Япония например вече 20 години цените на имотите вървят надолу.
У нас непрекъснато се чува, че вече сме на дъното, сега е дошъл моментът, но като че ли тези призиви идват от продавачите на имоти. Всички тези неща, които изброихме, сочат, че цените има още накъде да вървят надолу. Един от основните показатели за достъпност е цената на жилището към дохода.



Как пък не можаха да препишат по нещо от казаното от Сахиба и сие, а все от клошарите безимотни мнения преписват за статията си?
Тия не знаят ли, че спада е свършил и цените отново са нагоре?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
16-05-2012 - 13:30:34
Quote

Предлагането в момента на недвижими имоти надвишава с 50% търсенето. Това е една тенденция, която сочи, че трудно могат да се вдигат цените при едно такова предлагане.

Е това никога не съм го разбирал. Аз търся жилище. Харесвам имот, обаждам се и предлгам цена, на която продавачът не иска да продава. Това търсене ли е? Офертите на които се спирам трябва да направят отстъпка между 20 и 30% за да са на справедлива цена. Е сега тъся или не?

Тук май храта не правят ралика между:
- желание
- намерение
- цел

и май всеки който има желание го пишат в графата "търсене". Аз се определям като имащ намерение. Ако ми беше цел, кредити под път и над път.

И тук опирам до гьонсурат, тъпоумните търговци. За първи път се сблъсках с този феномен при търговците на коли: "Вие кажете дали ще купите, пък тогава ще говорим за цената", ами че нали точно цената определя дали ще купя или не. Ебаси пазаренето, ако ида и кажа "Аз искам имота на всяка цена и съм решил да го купя, колко отстъпка ще ми направите?". На това креватните брокери му казват "сериозен интерес".

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
16-05-2012 - 13:43:13
Quote
greenbul
На това креватните брокери му казват "сериозен интерес".

Сериозен интерес, още известен като РАЗДВИЖВАНЕ :}
Re: В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
16-05-2012 - 13:57:23
Да, Янев , мноу сериозен интерес и големо раздвижване.
Ако седна по средата на един мост и си разлюлея топките, тва също е "раздвижване". Ама ако Сахиба мине, ша ме попита що не си седна на топките и да люлея моста, та да е по-големо раздвижването............на него тва мое да му се стори логично.
Та мисълта ми е че доскоро некои хора си люлееха топките, че е по-лесно, ма доде време да си седнат на топките, колкото и да е болезнено, и да разлюлеят пазара, щот в момента не мръда!
Боя се, че вече не е въпрос на цени. Вече ясно очертаващата се тенденция за спад плаши и възпира малкото мераклии-инвеститори.

И още нещо.....[plamen1967.wordpress.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-16 13:59 от darkside.
Re: В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
16-05-2012 - 21:06:39
Quote
Seira
Уникална статия. Ако поне 50% от изнесените в нея цифри и факти са верни, падането на цените на НИ ще продължи минимум още 10 години.

"Предлагането в момента на недвижими имоти надвишава с 50% търсенето."
Тази кака никой не я е чувал, нито "консултантската" й къща. За пазара мнението й струва колкото твоето, т.е. нищо.
Re: В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
16-05-2012 - 21:36:26
Quote
Imotko
Quote
Seira
Уникална статия. Ако поне 50% от изнесените в нея цифри и факти са верни, падането на цените на НИ ще продължи минимум още 10 години.

"Предлагането в момента на недвижими имоти надвишава с 50% търсенето."
Тази кака никой не я е чувал, нито "консултантската" й къща. За пазара мнението й струва колкото твоето, т.е. нищо.

Л-imonko няма ли да минаваш в следващата фаза? Само ти се бавиш, даже др.иванов те изпревари.
[vbox7.com]
Re: В. Генева: Цените на имотите могат да падат още
16-05-2012 - 22:18:52
avatar
Quote
greenbul


. Аз се определям като имащ намерение. Ако ми беше цел, кредити под път и над път.

И тук опирам до гьонсурат, тъпоумните търговци. За първи път се сблъсках с този феномен при търговците на коли: "Вие кажете дали ще купите, пък тогава ще говорим за цената", ами че нали точно цената определя дали ще купя или не. Ебаси пазаренето, ако ида и кажа "Аз искам имота на всяка цена и съм решил да го купя, колко отстъпка ще ми направите?". На това креватните брокери му казват "сериозен интерес".
Изключително яко!!!!!!!!!:}:}:} Ти си ми най-любимия сривльо на света!!!:}:}
Добра ти е и идеята първо да питам разни гащници дали имат сериозен интерес, да покажат бордеро от банка, че притежават някаква сума , а не виртуална или желана от тях и след това да ми влиза на оглед. Поради много причини.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход