Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Най-добрата улица в София?

Публикувано от javcho 
Най-добрата улица в София?
23-04-2012 - 14:30:40
През уикенда, бях на приятелско събиране по случай завършването на един апартамент на Съборна.
По едно време се стигна до въпроса, има ли по-добра улица в София, за АПАРТАМЕНТ, ако не се гледа цената.
След обсъждане на вариантите, не измислихме нищо по-добро, въпреки че присъстваха доста стари софиянци.

Уникални предимства спрямо останалите улици.
Ненатоварена откъм автомобили, особенно в половината на Шератон.
Паркирането не е проблем. Паркинги: Шератон, Цум, срещу БНБ и няколко други.
Няма нито една неподдържана сграда на цялата улица.
Има парк наблизо - при БНБ.
Театрите, операта и музейте са близо.
80-90% от хубавите заведения и ресторанти са на няколко минути пеша.
По-централно, само ако се нанесеш в Света Неделя.

Някакви аргументирани идеи за по-добри улици в София, за да ги предложа, за обсъждане, при следваща среща?

Бедните панелообитатели от гетата, изобщо да не коментират.
Re: Най-добрата улица в София?
23-04-2012 - 14:42:19
Точно па на Съборна паркирането не било проблем... В платените паркинги ли ще си държиш колата 24х7?
Иначе най-гъзарските улици според мен са Велико Търново и Московска. Със собствени гаражИ.
Re: Най-добрата улица в София?
23-04-2012 - 15:14:09
avatar
Quote
javcho
присъстваха доста стари софиянци.

.
Стари софианци казваш! А ти откъде се беше пръкнал?:]:]
За мен също Велико Търново е №1, но също и Герлово. А иначе и Съборна ми е на сърце, щото там съм кръщаван в Св. Петка Стара. На Леге пък се ожених. И в Редута има страхотни улици, например Каймакчалан в частта и между Атанас Узунов и Велчо Атанасов. Там е каймака на София.
Re: Най-добрата улица в София?
23-04-2012 - 15:21:56
За центъра съм съгласен с горецитираните улици, ще допълня и ул.Кракра в района около СУ.От кварталите бих добавил Георги Бакалов и Незабравка в кв.Изток и Златовръх в кв.Лозенец.
Re: Най-добрата улица в София?
23-04-2012 - 15:23:51
И що така я определи като най-добра точно пък тази улица...Пестиш от таксита сигурно...като излезеш от Версай,не се налага да хващаш такси,за да се прибираш до вас smiling smiley))
Re: Най-добрата улица в София?
23-04-2012 - 15:28:42
Quote
Boby
Точно па на Съборна паркирането не било проблем... В платените паркинги ли ще си държиш колата 24х7?
Иначе най-гъзарските улици според мен са Велико Търново и Московска. Със собствени гаражИ.

Естествено, че на платените.
Става дума за неограничен бюджет и максимално удобство.
Приятелите и гостуващите, къде ще спират?
Ако имаш 3-4 коли, къде ще стоят?
Велико Търново, точно поради липсата на паркинг, отпада.
Освен това е леко в периферията на Центъра, което е половин минус.

Интересно, че никой не предложи Московска, на дискусията.
Там паркинги има - на Раковска и на Александър Невски.
Минусът обаче е очевиден - непосредствените улици от рода на Будапеща, където сградите са под всякаква критика.
Не е приемливо, в непосредствена близост, да има лоши локации.
Не минавам често по самата Московска, но имам спомен, че и на нея има доста сгради в лошо състояние.
Следващият път, ще се загледам по-внимателно.
Re: Най-добрата улица в София?
23-04-2012 - 15:30:47
Quote
javcho

Театрите, операта и музейте са близо.
Музейте, музейте, разбира се, именно музейте! Заедно с тролейте, славейте, кравайте и ратайте. Именно потомците на ратайте днес пишат музейте, колчем приседнат на цирейте си!

:}
Re: Най-добрата улица в София?
23-04-2012 - 15:31:37
Нишава от парка до бул. България . има дървета от 2те страни. и има къде да се паркира
Re: Най-добрата улица в София?
23-04-2012 - 15:34:36
Quote
petrovbg
За центъра съм съгласен с горецитираните улици, ще допълня и ул.Кракра в района около СУ.От кварталите бих добавил Георги Бакалов и Незабравка в кв.Изток и Златовръх в кв.Лозенец.

Кракра:
най-близък паркинг 300 метра
има неподдържани сгради
Re: Най-добрата улица в София?
23-04-2012 - 15:36:22
Quote
javcho
Quote
Boby
Точно па на Съборна паркирането не било проблем... В платените паркинги ли ще си държиш колата 24х7?
Иначе най-гъзарските улици според мен са Велико Търново и Московска. Със собствени гаражИ.

Естествено, че на платените.
Става дума за неограничен бюджет и максимално удобство.
Приятелите и гостуващите, къде ще спират?
Ако имаш 3-4 коли, къде ще стоят?
Велико Търново, точно поради липсата на паркинг, отпада.
Освен това е леко в периферията на Центъра, което е половин минус.

Интересно, че никой не предложи Московска, на дискусията.
Там паркинги има - на Раковска и на Александър Невски.
Минусът обаче е очевиден - непосредствените улици от рода на Будапеща, където сградите са под всякаква критика.
Не е приемливо, в непосредствена близост, да има лоши локации.
Не минавам често по самата Московска, но имам спомен, че и на нея има доста сгради в лошо състояние.
Следващият път, ще се загледам по-внимателно.

Няма такова нещо като "неограничен бюджет". Ако ще си мечтаем, просто купуваме острова на Онасис - Скорпиос, правим подходящо летище, Еърбъс 380, отвътре префасониран с тревна моравка да мога да си джиткам голф докато ме карат към Париж например. Нататъка продължи ти smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-23 15:40 от Boby.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход