Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

И ОБЛАСТ ПЕРНИК Е В РЪСТ!!!!!!!!!!!!!!!

Публикувано от панелообитателя САХИБ 
Re: И ОБЛАСТ ПЕРНИК Е В РЪСТ!!!!!!!!!!!!!!!
30-05-2012 - 01:46:42
Quote
панелообитателя САХИБ
И област Перник е в ръст. Значи всичките ми НИ СА В РЪСТ*drunk**drunk**drunk**angel**drunk*clap:*drunk*clap:

В ръст по РИХТЕР. Брат, ти квот пипнеш направо изсъхва!
Re: И ОБЛАСТ ПЕРНИК Е В РЪСТ!!!!!!!!!!!!!!!
30-05-2012 - 13:56:55
avatar
Недей, че както хвали панелката си, току виж открили конструктивни дефекти по блока му и му откажат "безплатното" саниране!
Кой знае, наместо технически паспорт, може направо предписание за разрушаване да им издадат - знае ли човек, какви корозионни процеси по кои места са протекли за толкоз години? winking smiley

Нищо не е вечно освен човешката глупост и алчност.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: И ОБЛАСТ ПЕРНИК Е В РЪСТ!!!!!!!!!!!!!!!
30-05-2012 - 14:17:29
avatar
Quote
valsodar
Недей, че както хвали панелката си, току виж открили конструктивни дефекти по блока му и му откажат "безплатното" саниране!
Кой знае, наместо технически паспорт, може направо предписание за разрушаване да им издадат - знае ли човек, какви корозионни процеси по кои места са протекли за толкоз години? winking smiley

Нищо не е вечно освен човешката глупост и алчност.
Не, човешката злоба и завист са по вечни. За здравината вече съм написал, така, че няма нужда да се повтарям. Новото е под всякаква критика.winking smiley
Re: И ОБЛАСТ ПЕРНИК Е В РЪСТ!!!!!!!!!!!!!!!
30-05-2012 - 16:21:41
avatar
Да не би да си правил пълно конструкционно обследване на панелката бре Сахибе, че си толкова сигурен?

За разлика от твоят имот, моят съм го следил от първа копка до поставянето на асансьора и на всеки един етап от неговото строителство знам какво е вложено като материал, къде и как е поставено и даже - от кой точно!

Така че, нещо не ти върви сравнението. winking smiley

ПП Сравненията на старо с ново строителство приравнявайки едното или другото под общ знаменател са просто неуместни и издават единствено невежество. Въпросът е не кое, кога е строено, а как е построено! Това е важното - идея, материали, качествен труд!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-30 16:33 от valsodar.
Re: И ОБЛАСТ ПЕРНИК Е В РЪСТ!!!!!!!!!!!!!!!
30-05-2012 - 17:19:24
avatar
Quote
valsodar
Да не би да си правил пълно конструкционно обследване на панелката бре Сахибе, че си толкова сигурен?

За разлика от твоят имот, моят съм го следил от първа копка до поставянето на асансьора и на всеки един етап от неговото строителство знам какво е вложено като материал, къде и как е поставено и даже - от кой точно!

Така че, нещо не ти върви сравнението. winking smiley

ПП Сравненията на старо с ново строителство приравнявайки едното или другото под общ знаменател са просто неуместни и издават единствено невежество. Въпросът е не кое, кога е строено, а как е построено! Това е важното - идея, материали, качествен труд!
Сигурен съм бе "Валдалечсикупилдаре". За разлика от твоя имот който дори следейки го , не си знаел от какво е пестено, аз моят наистина съм го наблюдавал от първа копка, защото панеляка когато ми го строиха, бях на 11 години и наблюдавах, че покрай заварчиците, които не бяха мангали и турци като твоите строители се въртяха по 7-8 костюмара /проектанти и инженери/ с каски и още 2-ма единият технически ръководител, другият бригадир. Още на изкоп съм наблюдавал как ни се строяха блоковете, къщата ми беше наблизо, а имахме и празно място в квартала дето строиха върху него. Празното място беше на баща ми и на чичо ми. Та за разлика от диви пейзани дето стъпиха в София преди няколко години, аз 42 години се подвизавам по тези места. Много добре знам какво представлява панеляка ми, какво означава БДС, какво означавя истински контрол а не подкупен и зависим строителен надзор къкъвто е в момента, защото ОТК не можеше да си позволи шмекерии в строителството- белене го зовеше ако стъпи в страни и подкопае вярата в социалистическото строителство.*yes*
Още по-сигурен съм и в построената от моите голи ръце къща и ратаите които съм наел, защото не съм жалил най-хубавите и здрави материали.
Така, че аз съм си сигурен, доста по-сигурен от тебе .Гаранция!
Re: И ОБЛАСТ ПЕРНИК Е В РЪСТ!!!!!!!!!!!!!!!
30-05-2012 - 17:31:08
Quote
valsodar
Да не би да си правил пълно конструкционно обследване на панелката бре Сахибе, че си толкова сигурен?

За разлика от твоят имот, моят съм го следил от първа копка до поставянето на асансьора и на всеки един етап от неговото строителство знам какво е вложено като материал, къде и как е поставено и даже - от кой точно!

Така че, нещо не ти върви сравнението. winking smiley

ПП Сравненията на старо с ново строителство приравнявайки едното или другото под общ знаменател са просто неуместни и издават единствено невежество. Въпросът е не кое, кога е строено, а как е построено! Това е важното - идея, материали, качествен труд!
E тука се изложи яко.Не пасем трева не ни подценявай.
Re: И ОБЛАСТ ПЕРНИК Е В РЪСТ!!!!!!!!!!!!!!!
30-05-2012 - 17:49:30
avatar
Строителят го знам от 4-5 години, блокът му не е първият в комплекса.
Така че, имам добър поглед върху различните етапи на строителство, къде и какво точно се влага.
Строи се качествено, виждал съм и друго, така че имам основата за сравнение.

Интересно ми е друго и то е, как хора които си нямат и грам идея за качеството на изпълнение на това, което съм взел, може с лека ръка така КОМПЕТЕНТНО да отсъдят, че то не става??!

Разбирам да са запознати отблизо със строежа, че да я имат тази увереност. winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: И ОБЛАСТ ПЕРНИК Е В РЪСТ!!!!!!!!!!!!!!!
30-05-2012 - 18:17:35
avatar
Quote
valsodar
Строителят го знам от 4-5 години, блокът му не е първият в комплекса.
Така че, имам добър поглед върху различните етапи на строителство, къде и какво точно се влага.
Строи се качествено, виждал съм и друго, така че имам основата за сравнение.

Интересно ми е друго и то е, как хора които си нямат и грам идея за качеството на изпълнение на това, което съм взел, може с лека ръка така КОМПЕТЕНТНО да отсъдят, че то не става??!

Разбирам да са запознати отблизо със строежа, че да я имат тази увереност. winking smiley
Не е нужно някой да е запознат отблизо точно с твоят строеж, защото строителите влагат едни и същи средства за всичко, а и всички горе долу знаят какъв е маржа на печалбата с който много рядко правят компромиси и ако го направят винаги го правят за сметка на клиента, тоест гледат да изсмукат по-голяма печалба. Въобще не ги интересува дали ги познаваш от 5 или 10 години. Примерно блокчето в което брат ми си купи гараж е на доста реномирана компания, но после пак трябваше да ги врънка да си донаправят вентилацията както трябва, той да си слага скъп механизъм за дистанционно управление на портата на неговата клетка и други подводни камъни, които е заложил и най-добрия съвременен строител.
Като гледам и масово поставяните дограми, калкулирането на идеалните части, вида на самите строители, пластификаторите за бетон, използването на евтин турски цимент и евтина украинска арматура, пестенето на всеки килограм от тях за да има повече доход за инвеститора, съмнявам се в това което го хвалиш. Толкова високо-морално извисени строители дето биха бръкнали в собствения си джоб за сметка на твоя се съмнявам да има.
Re: И ОБЛАСТ ПЕРНИК Е В РЪСТ!!!!!!!!!!!!!!!
30-05-2012 - 19:04:51
avatar
Сахибе, то качеството се вижда с времето.

Познавам добре панелките, видял съм им "хубавите" страни, така че... колкото и да си я хвалиш - хвали си я!

И се утешавай с мисълта, че всичкото ново строителство е на 100% по-лошо построена от нея, то всяка жаба да си знае гьола!*angel*

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: И ОБЛАСТ ПЕРНИК Е В РЪСТ!!!!!!!!!!!!!!!
30-05-2012 - 19:46:56
avatar
Quote
valsodar
Сахибе, то качеството се вижда с времето.

Познавам добре панелките, видял съм им "хубавите" страни, така че... колкото и да си я хвалиш - хвали си я!

И се утешавай с мисълта, че всичкото ново строителство е на 100% по-лошо построена от нея, то всяка жаба да си знае гьола!*angel*
Точно с времето! Моята 30 години се извисява гордо над околния парк и старо училище, като изпитан във времето класически шедьовър на строителното изкуство. А твоето ново с идеални части и криви фасади е една строителна безплодна полюция на сбъркания преход.spinning smiley sticking its tongue out
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход