Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

:}"и да се отворят небесата, Господ няма да ни вкара в кошарата" протодякон Любомир Братоев

Публикувано от панелообитателя САХИБ 
Quote
1.9


Е, примири се... Доста неща няма да разбереш в този живот...

А това месар е ясно какво купува - най-евтиното.
Жалък си отвсякъде! При него пазаруват от 3 квартала щото му знаят качеството. Няма да си разваля имиджа за едно агне.
Дядо му държеше месарницата на ъгъла на "графа" и "шишман". Някои я помнят, но не и бедни злобни квартиранти. Те месо не ядат. Само марули.:}
1.9
Re: :}"и да се отворят небесата, Господ няма да ни вкара в кошарата" протодякон Любомир Братоев
14-04-2012 - 17:20:32
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
1.9


Е, примири се... Доста неща няма да разбереш в този живот...

А това месар е ясно какво купува - най-евтиното.
Жалък си отвсякъде! При него пазаруват от 3 квартала щото му знаят качеството. Няма да си разваля имиджа за едно агне.
Дядо му държеше месарницата на ъгъла на "графа" и "шишман". Някои я помнят, но не и бедни злобни квартиранти. Те месо не ядат. Само марули.:}

Тъй, тъй... и марули ядем. На салатка... С домашна сливовица. Гроздомицинът ми свърши. После може и мръвка от подбрано агънце. Ма вече омръзва. Агнешкото го заручахме откак станаха за клане. Не чакаме ни Великден, ни Гергьовден.
Quote
1.9

Тъй, тъй... и марули ядем. На салатка... С домашна сливовица. Гроздомицинът ми свърши. После може и мръвка от подбрано агънце. Ма вече омръзва. Гергьовден.
Спокойно няма да ти искам снимки защото знам, че нямаш нито агнешко нито ракия. Гледай да направиш поне една великденска салата с едно яйце , че и яйцата са скъпи:}
Re: :}"и да се отворят небесата, Господ няма да ни вкара в кошарата" протодякон Любомир Братоев
14-04-2012 - 17:55:38
а ти вземи ги изтрий тия снимки на това вино от 3.33 че ти пада имиджа на милионер
Re: :}"и да се отворят небесата, Господ няма да ни вкара в кошарата" протодякон Любомир Братоев
14-04-2012 - 18:25:56
Няма ли кой да пусне една снимка на козунак, може и от Билла. Щото с тоя чилийския оцет направо избихте рибата.
Quote
Imotko
Няма ли кой да пусне една снимка на козунак, може и от Билла. Щото с тоя чилийския оцет направо избихте рибата.
Христо Воскресе Дами и господа!
Хм, Имотко и ти почваш да ми приличаш на Явчо- парвенюто. Чилийски оцет казваш. Не знам какво употребяваш, но масовите вина за продажба в МЕТРО, щото аз от там пазарувам, австралийски, калифорнийски, чилийски, испански, южноафрикански се движат в диапазона 5-10лв.
Хайде кажи колко струва най-скъпата масова бира в света? Колко струват и най-скъпите и известни масови вина в света? Колко струва едно "Кианти"?
Колко струва едно Божоле"? И защо чилийците ще правят младо Каберне совиньон за износ и ще е оцет?
Ето един пример от МЕТРО- масово италианско трапезно вино от 5лв. Виля не знам кво си, се продава за 10 лв. В същото време едно от най-хубавите български вина- "Старо червено от Оряховица" реколта 2004г. се продава за скромнитте 5.15лв. И за него ли ще кажеш, че е оцет, като е сред най-популярните колекционерски вина? Един граф от Флоренция , който 94-та живееше в "Шератон" го пиеше ежедневно! А мога да ви уверяк, че е по-хубаво от претенциозното "Черга" на пример.

Тука слушам изказвания от хора които пият вино само на нова година сигурно! Преди няколко дни по един неприятен повод трябваше да купим мавруд. Не помня какъв беше, нещо на латински, но беше много по-добър от асеновградския с искрящ рубинен цвят и много плътен тръпчив вкус за крупната сума от 6лв. бутилката. Е, някое парвеню, което гледа единствено цената и по това оценява ще възкликне "Егати боклука" Нали!
Весел празник!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-04-15 09:36 от панелообитателя САХИБ.
Аз за виното знам едно, хубаво е това, от което може да изпиеш 6-8 литра от 6-7 следобед до 2-3 сутринта и след 10-12 часа се възстановиш и пак ти се пие.
1.9
Re: :}"и да се отворят небесата, Господ няма да ни вкара в кошарата" протодякон Любомир Братоев
15-04-2012 - 10:54:15
Воистина васкресе, Сахибе.
Аз яйца не купувам. Имам 6 щастливи кокошки, които носят между 4 и 6 яйца на ден, които няма как да изядем, та се налага и да продавам.

Що се касае за виното, щом го купуваш от МЕТРО, показва що за разбирач си... Та поне не се хвали...

Почти всяка година си правя домашно вино. Но нямам на 100% необходимите условия за това и не винаги ми се получава. При лоша реколта всичкото грозде отива за ракия.

Що се касае за вината по света, опита ми е скромен...

Италианците по мои наблюдения, масово пият младо вино.

В Словения лозето е задължително на баир и виното се бутилира на третата година, при добри химически показатели и ако 18 от 22-ма дегустатори кажат "Да!". Страхотно бяло вино съм пил там... От френски сортове грозде и на съвсем прилична цина.

Калифорнийските, австралийските и южно-африканските вина са масовите, които насищат непретенциозния пазар. Опитвал съм ги - не са лоши, но не магат да претендират за нещо повече.

Има и добри български вина, но вино, което се продава в МЕТРО за 5-10лв. с ДДС не е вино.
И въобще наше вино с цена под 25лв. не е вино. Какво да говорим за внос...

И понеже виждам, че си я закъсал с това чилийско (верно си мислех, че си дръпнал снимката от нета, а то било МЕТРО-менте),
ще ти опиша една не толкова стара технология за закъсали зимъс пияндета.

Есенес, когато се мачка гроздето, пияндетата обикалят и събират изцедените джибри. Следва сушене на слънце за да не мухлясат.
През зимата се топли вода и в нея се разтваря захар в пропорция 1кг. захар на 3 л. вода и с този разтвор се заливат сухите джибри. След няколко дни при подходяща температура се получава нещо като твоето чилийско. След ферментация и източване на т. нар. "вино", джибрите може да се запазят за следващ опит. Такова "вино" сутрин кърти мозъци... За брокери става.
Gia
Re: :}"и да се отворят небесата, Господ няма да ни вкара в кошарата" протодякон Любомир Братоев
15-04-2012 - 11:14:22
Христос Воскресе !
Момчета и момичета,пожелавам ви,много светлина в душите !
Нека и на продавачите и на купувачите,интересите да се срещнат,че и брокерите да имат работа smiling smiley
Не се вълнувайте какви вина пиеме,а обичаме ли се в семейстата си и здрави и добре ли са децата и родителите ни winking smiley
Днес е хубав ден,нека дискусиите ни да са ползотворни !

*beer*
Re: :}"и да се отворят небесата, Господ няма да ни вкара в кошарата" протодякон Любомир Братоев
15-04-2012 - 11:19:46
Quote
Gia
Христос Воскресе !
Момчета и момичета,пожелавам ви,много светлина в душите !
Нека и на продавачите и на купувачите,интересите да се срещнат,че и брокерите да имат работа smiling smiley
Не се вълнувайте какви вина пиеме,а обичаме ли се в семейстата си и здрави и добре ли са децата и родителите ни winking smiley
Днес е хубав ден,нека дискусиите ни да са ползотворни !

*beer*
+1 ! Христос воскресе и на теб и на всички във форума!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход