Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Китайците идват

Публикувано от TZARS 
Re: Китайците идват
04-05-2012 - 23:20:48
Quote
valsodar
Сахибе, твоето не е реклама, а антиреклама.

Подобни опити за манипулация на нагласите към пазара издават основно отчаяние и краен песимизъм.
Успокой се, след десет-двайсет години нещата може и да се оправят.
Тя Япония за 20 години още не се е съвзела от срива на пазарът за имоти там, а е сред водещите индустриални държави в света, че ние ли да се притесняваме, де сме след Тринидат и Тобаго и други държави, де трудно се откриват на картата на света?
Най-бедната държава в Европа няма как да държи най-високи цените на имотите си, освен ако не я обявят за резерват на изчезващ вид, в каквито българите са на път да се превърнат. smiling smiley

Спокойно, гледай ведро напред - живота си върви, ценностните модели се променят, след време никой няма да си спомня нито за теб, нито за имотите ти. Важното е ти какво ще си научил от живота който си изживял и какво наистина си изживял от него. Останалото си е прах при прахта.
1+ Тва е!



------------------------------------------------------------------------------
Сахибе, Сахибе........кво да ти кажа, то нема кво, баси!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-04 23:22 от darkside.
Re: Китайците идват
04-05-2012 - 23:37:20
avatar
Quote
valsodar
Сахибе, твоето не е реклама, а антиреклама.

Подобни опити за манипулация на нагласите към пазара издават основно отчаяние и краен песимизъм.
Успокой се, след десет-двайсет години нещата може и да се оправят.
Тя Япония за 20 години още не се е съвзела от срива на пазарът за имоти там, а е сред водещите индустриални държави в света, че ние ли да се притесняваме, де сме след Тринидат и Тобаго и други държави, де трудно се откриват на картата на света?
Най-бедната държава в Европа няма как да държи най-високи цените на имотите си, освен ако не я обявят за резерват на изчезващ вид, в каквито българите са на път да се превърнат. smiling smiley

Спокойно, гледай ведро напред - живота си върви, ценностните модели се променят, след време никой няма да си спомня нито за теб, нито за имотите ти. Важното е ти какво ще си научил от живота който си изживял и какво наистина си изживял от него. Останалото си е прах при прахта.
След време имотите си стоят, нас няма да ни има, но тези след нас да. А ти след като си с разбирания, че имотите нищо не значат, защо закупи, кога закупи и за колко. Кредитче имаше ли в сделката? Това са ми фундаменталните въпроси към теб. И гледай да не лъжеш ,щото все с някого ще пиеш биричкаwinking smiley
Re: Китайците идват
04-05-2012 - 23:55:37
avatar
Сахибе, защо да не ти отговоря на въпросите - ще ти отговоря!

118 м2 ЧЖП, от които ако извадим терасите ( около... 8м2) остават 110. Три спални, две бани с тоалетни, едно мокро помещение, дрешник, хол с кухненски бокс и трапезария. Гараж на приземен етаж.

Купено е със спестени от доказуеми доходи пари, без никакъв кредит.

Не е никак евтино и е на ръба на максимално високата граница за мен, но все пак в решението за покупка натежаха основно три важни фактора:
- Много високо качество на изпълнение

- Отлична локация с добро отстояние от сградите към които гледа жилището ( в едната посока са на около 400 м, а в другата на около 200м) По градоустройствен план не се предвижда строеж на по-високи сгради от моята в тези посоки, етажът е 3-ти от общо 4-ри за сградата, така че дори и чисто хипотетично нещо да се построи, то няма да ми пречи. ( А и по-рано от близките 5 години няма как да се строи нещо там)

- Възможност за промяна на плана на етажа, така че в крайна сметка получих точно това жилище от което имах нужда и което не се предлагаше на пазара.

Жилището е купувано с цел дългосрочно обитаване, а не с инвестиционни намерения.
В случай на продажба, едва ли ще си покрие вложените средства, все пак съм реалист, а не заблуден инвеститор оптимист.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-04 23:57 от valsodar.
Re: Китайците идват
05-05-2012 - 00:11:25
avatar
Кой и как спестява такива пари:]
Re: Китайците идват
05-05-2012 - 00:13:37
avatar
Трудно.
С време.
С воля.
С много работа и с труд.

От хора научени да работят и ценящи труда на другите.

Но не и от такива, чакащи наготово и по наследство нещо да им падне от небето.

В превод, от хора разчитащи изцяло на себе си да постигнат нещо в живота си.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Китайците идват
05-05-2012 - 00:14:57
avatar
Quote
valsodar
Трудно.
С време.
С воля.
С много работа и с труд.

От хора научени да работят и ценящи труда на другите.

Но не и от такива, чакащи наготово и по наследство нещо да им падне от небето.

В превод, от хора разчитащи изцяло на себе си да постигнат нещо в живота си.
Пишеш пълни глупости. 90% от хората не го постигат в 3 живота!
Re: Китайците идват
05-05-2012 - 00:16:38
avatar
90% от хората чакат някой да ги Оправи.
10% от останалите, вземат живота си в свои ръце, без да чакат манната небесна да ги озари.

Нали знаеш - помогни си сам, за да може и Бог да ти помогне!

ПП А и в крайна сметка, никога не съм считал, не считам и не възнамерявам да го считам за в бъдеще, че придобиването на материални или финансови ценности може да е основна движеща цел в живота на един разумен и свободен човек.

Ориентираш ли правилно ценностната си система Сахибе, трудностите се превръщат в изпитания, след чието преминаване ставаш единствено по-силен. А за да си такъв, трябва да можеш да се учиш не само от успехите, но и от грешките си.
Умните хора се учат от успехите и грешките на другите, така не им се налага да си усложняват живота излишно.

Лакомията е сред един от най-пагубните човешки пороци.
По-страшна от нея е единствено Глупостта, а в съчетание двете са направо катастрофални!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-05 00:20 от valsodar.
Re: Китайците идват
05-05-2012 - 00:19:58
avatar
Quote
valsodar
90% от хората чакат някой да ги Оправи.
10% от останалите, вземат живота си в свои ръце, без да чакат манната небесна да ги озари.

Нали знаеш - помогни си сам, за да може и Бог да ти помогне!
Ако ми пуснеш на лични ЕГН, ще разбера всичко, останалото е бла бла
Re: Китайците идват
05-05-2012 - 00:23:00
avatar
Дреме ми на шапката, какво ще разбереш.
Фактите си остават факти, независимо от това дали са достояние на малцина или на широк кръг от хора.

В крайна сметка съм човек, който е доволен от живота си, дори и не винаги да съм взимал правилните решения през него.
Твоето мнение и позиция спрямо мен ни най малко не ме вълнуват.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Китайците идват
05-05-2012 - 11:06:25
Китайците идват!!

Ето една добра новина, която ще тласне икономиката напред. Китайците идват в малки групички от по няколко милиона, което в нашата ситуация може да причини сериозен недостиг в жилищна наемна площ. Хубавото е, че ще има както оживление в икономиката, така и повишение на наемите, които в момента са изключително ниски. Наемите ще бъдат от порядъка на 1000-1500 лв за средно качество, така както наемите са високи в държавите с действаща икономика. Аз от сега се замислям дали ще се налага да изхвърлям български наематели, за да освободя място на китайски инвеститори и работници.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход